Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 167

Wątek: moj-Rzeszów

  1. #111
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    "dworzec podmiejski", na którym nie ma nawet WC
    Jest, zaraz za przystankami. Problemem pewnie jest to, że to miejsce żyje wyłącznie rano (przyjazdy do pracy) i po południu (powroty) - jak to w ruchu podmiejskim. Wieczorem i w nocy chyba tylko PolskiBus stamtąd jeździ i toaleta może być zamknięta.

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Zastanawiam się dlaczego "polski bus" jeździ z takiego zadupia zamiast z dworca głównego.
    Taką mają politykę, w innych miastach też startują z "bocznych" dworców. Nie nam to rozstrzygać dlaczego

    Cytat Zamieszczone przez Fiaa Zobacz posta
    PKS nie wpuszcza konkurencji.
    Przystanek pod dworcem PKP nie jest zarządzany przez PKS tylko przez biuro podróży Wagabunda. Jeżdżą z niego wszystkie dalekobieżne autobusy z Rzeszowa za wyjątkiem dwóch kursów PolskiegoBusa (trzy inne kursy PolskiegoBusa zatrzymują się na tym przystanku).

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    komunikacja prywatna z trzech miejsc, czyli placów pod Galerią Europa, pod kościołem Bernardynów no i z dworca podmiejskiego.
    Z placu przed dworcem PKP także. Przed Europą i Bernardynami startują głównie (wyłącznie?) kursy lokalne (po województwie), spod PKP cała prywatna komunikacja dalekobieżna (poza województwo i poza Polskę). I wszyscy - poza PolskimBusem - trzymają się tej niepisanej umowy.

    PolskiBus robi po swojemu i mnie akurat wcale to nie przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 08-07-2013 o 09:12
    Czterech panów B.

  2. #112
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Z placu przed dworcem PKP także.
    Oczywiście, zapomniałem całkiem

  3. #113
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Myliłby się bardzo ten, kto po przeczytaniu zamieszczonych w tym wątku postów uznałby iż miasto Rzeszów to miasto idealne.
    Mieszkając tu od dawna, protestuję przeciw takim opiniom , bo do ideału jest daleko.
    Na co dzień obserwujemy szarpania i niedomagania w funkcjonowaniu tego zbiorowiska ludzkiego.
    O co chodzi ? Np ; włodarze miejscy traktują przestrzenie wspólne jako niechciane. Nie lubią targowisk, bazarów stoisk wolnych itp preferencje ratusza są mocne i co ? Pod względem powierzchni handlowej (marketowo- galeriowej) przypadającej na jednego mieszkańca - Rzeszów jest na pierwszym miejscu w Polsce.
    Ja się tym nie chwalę , bo bardziej widziałbym zielone rynki jakimi mogą się cieszyć mieszkańcy Paryża, Krakowa, Rzymu i Krymu.
    Niestety u nas jest preferowane postrzeganie socjalistyczne tego tematu czyli "prywaciarz" mój-twój wróg.
    Rosną więc nam kolejne markety i galerie niczym grzyby po deszczu. Nie zapraszam , bo nie ma do czego.
    Bazar na Dołowej przeszkadza majestatowi sądu rejonowego , więc zamiarują go przenieść (in spe).
    Władze miasta również nie angażują się w stworzenie sensownego systemu dworcowo-komunikacyjnego wychodząc z założenia że to są przewozy prywatne więc niech zatrzymują się w kosmosie (jakby zapominając że przyjezdni są częścią miasta)
    Wychodzi z tego burdel , bo prywtni przewoźnicy zatrzymują się w wielu nie skojarzonych miejscach. (Bartek nie wspomniał o pl. Wolności)
    Słusznie Basia Z. zwróciła uwagę że rzutuje to na ogólny wizerunek miasta i piękne kwiatki tu nie pomogą.
    przypomnę :
    Natomiast na skutek różnych zawirowań czasoprzestrzeni wracałam do Katowic we wtorek, późnym wieczorem "polskim busem" z miejsca o szumnej nazwie "dworzec podmiejski", na którym nie ma nawet WC i musiałam korzystać z krzaków.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 09-07-2013 o 00:04

  4. #114
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Myliłby się bardzo ten, kto po przeczytaniu zamieszczonych w tym wątku postów uznałby iż miasto Rzeszów to miasto idealne.
    ....O co chodzi ? Np ; włodarze miejscy traktują przestrzenie wspólne jako niechciane. Nie lubią targowisk, bazarów stoisk wolnych itp preferencje ratusza są mocne i co ? Pod względem powierzchni handlowej (marketowo- galeriowej) przypadającej na jednego mieszkańca - Rzeszów jest na pierwszym miejscu w Polsce.
    ...:
    Sama prawda ...mimo to (choć jestem z Krosna hhaha) lubię Rzeszów, trochę "życia" spędziłem i spędzam tam.Co do galerii to całe Podkarpacie na "niedzielę " tam zajeżdża..to widać np w niedzielę wieczorem jak wracają, a tak w zamian blisko w Bieszczady mają.:),ale wolą galerie.
    ps. najlepsza i tak w Rzeszowie jest Resovia ...SOVIAAAAAAAAA
    Pozdrawiam WAS
    Ostatnio edytowane przez joorg ; 09-07-2013 o 00:38
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #115
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Dziś pozwolę sobie troszkę poza Rzeszów wyjechać. Niedaleko: kilkadziesiąt, może kilkaset metrów:



    Samochodem nigdy mi nie było po drodze, ale od czego jest rower! Muszę gdzieś wygrzebać jakieś informacje o tym miejscu i dowiedzieć się dlaczego święty stoi tyłem do drogi E4. Może stara droga biegła przed nim?
    Czterech panów B.

  6. #116
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    No to szarpnąłeś się , mnie wyszło że to 27 metrów poza granicę miasta. To musiała być nie lada jaka wyprawa
    dlaczego święty stoi tyłem do drogi E4. Może stara droga biegła przed nim?
    Jeden facet z Malawy niejaki Marek Cz. twierdzi ,że właśnie tak było, że tam biegła stara droga.
    Ale to dziwna jest rzecz, bo w naszym regionie bardzo rzadko świętych stawiano na słupach, a w Beskidach to chyba w ogóle.

  7. #117
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    No to szarpnąłeś się , mnie wyszło że to 27 metrów poza granicę miasta. To musiała być nie lada jaka wyprawa
    Jeden facet z Malawy niejaki Marek Cz. twierdzi ,że właśnie tak było, że tam biegła stara droga.
    Ale to dziwna jest rzecz, bo w naszym regionie bardzo rzadko świętych stawiano na słupach, a w Beskidach to chyba w ogóle.
    Jest na pewno święty Szymon z Lipnicy stojący na wysokim słupie na Rynku w Lipnicy Murowanej.
    Ale tam wszystko wysokie

  8. #118
    Bieszczadnik Awatar bogdaneg
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Trzeci dzień w głowę zachodzę, gdzie ten święty tyłem do czwórki stoi...
    Okolice Krasnego, Malawy? Nie, niemoże być...

  9. #119
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez bogdaneg Zobacz posta
    Trzeci dzień w głowę zachodzę, gdzie ten święty tyłem do czwórki stoi...
    Okolice Krasnego, Malawy? Nie, niemoże być...
    Dobrze, dobrze. Idziesz lewą stroną i jak mijasz granicę miasta to spójrz na północ, ok 200 m. od czwórki (obok są jakieś zabudowania przemysłowo-magazynowe)

  10. #120
    Bieszczadnik Awatar iaa
    Na forum od
    09.2008
    Rodem z
    Podkarpacie
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: moj-Rzeszów

    Nie moj, ale...
    Mz.JPG
    Załączone obrazki Załączone obrazki

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Autobusy: Rzeszów - Gdańsk
    Przez długi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 11:55
  2. Rzeszów
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 12:04
  3. Dojazd Rzeszów-Wołosate
    Przez gruben5 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2011, 19:53
  4. [Rzeszów] Spotkania bieszczadzkie
    Przez krawc w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 12:22
  5. TV Rzeszów reaktywacja
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 23:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •