Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Bieszczady ukraińskie

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady ukraińskie

    Witam. Jestem nowy na forum ale nie w wędrówkach po Bieszczadach. Polskie schodziłem całe i wybieram się w tym roku na ukraińską stronę.Trasa Sianki-Starostyna-Pikuj-Ostra Hora-Połonina Równa-Lutańska Holica-Stawne. Dalej chciałbym przejść przez Werchowynę i Kińczyk Bukowski do Sianek. I tu mam problem bo mam różne informacje na temat zielonego szlaku od Kińczyka do Sianek. Jedni piszą że czynny inni że zamknięty a jeszcze inni że trzeba 150 różnych papierków żeby tamtędy iść. Może mi ktoś udzielić w miarę rzetelnych informacji ??

    Jeszcze jedno. Znajomi z którymi idę chcą zabrać ze sobą swoją sześcioletnią córkę. Tłumaczę im że ten teren nie nadaje się dla takiego malucha bo to nie to co polskie wyraźne ślady ale się upierają. Jeżeli ktoś szedł podobną trasą to może coś doradzi.

    Pozdr.DU

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Witaj na forumie !
    Twój post bardziej by pasował w dziale "Wschodni Łuk Karpat" , ale wracając do 6-letniego dzieciaka to
    zamiarowana trasa przez Ciebie charakteryzuje się sporymi przewyższeniami czyli max w górę a potem max w dół , a potem powtórka tego na Ostrą,kolejna powtórka na Równą i jeszcze raz max w dół do Łumszorów po to aby na Holicę wspinać się max w górę.
    Czy to nie za dużo dla dzieciaka ? Tylko pierwszy etap (Sianki- Pikuj) jest spokojny i przyjazny, reszta to totalna huśtawka.
    Co do zielonego szlaku na Kińczyk to wszystkie (sprzeczne) informacje są prawdziwe, ale tu niech się inni wypowiedzą.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Dziękuję bardzo za podpowiedź. Zgodnie z sugestią przerzuciłem się na "Wschodni Łuk Karpat". Dziękuję za informacje co do dziecka w trasie.
    Pozdr. DU

  4. #4
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Cytat Zamieszczone przez darekurban Zobacz posta
    ... Dalej chciałbym przejść przez Werchowynę i Kińczyk Bukowski do Sianek. I tu mam problem bo mam różne informacje na temat zielonego szlaku od Kińczyka do Sianek. Jedni piszą że czynny inni że zamknięty a jeszcze inni że trzeba 150 różnych papierków żeby tamtędy iść. Może mi ktoś udzielić w miarę rzetelnych informacji ??

    Jeszcze jedno. Znajomi z którymi idę chcą zabrać ze sobą swoją sześcioletnią córkę. Tłumaczę im że ten teren nie nadaje się dla takiego malucha bo to nie to co polskie wyraźne ślady ale się upierają. Jeżeli ktoś szedł podobną trasą to może coś doradzi.

    Pozdr.DU
    Z tym zielonym to jedno jest pewne - na mapie jest bardzo ładnie wyznakowany. W terenie na szczęście prawie nie ma oznakowań, a te co są to znajdują się w miejscach oczywistych, czyli np. na przecince granicznej na starych słupkach. A jak jest z możliwością jego przejścia, to jest odrębny temat i chyba każdy przypadek jest inny. Podobno lepiej startować z Bystrego, gdzie jest zastawa i tam trzeba zadzwonić przyciskiem u furtki i negocjować zgodę, gdyż po wydrapaniu się bez niej dość stromym stokiem na szczyt, najłagodniejszą karą może być zawrócenie przez pogranicznika do punktu wyjścia. Z Sianek podobno nie wyrażają w ogóle zgody. Generalnie lekko nie jest, gdyż niby szlak jest, ale po granicy chodzić nie wolno! Nie wolno i już! Czyli chodzić po nim nie wolno, ale...
    Wędrówka jest dość długa i na pewno nie ciągnął bym ze sobą sześcioletniego dziecka. To ma być przyjemność, a akurat tego odcinka nie ma jak podzielić.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  5. #5

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Dziękuję bardzo za podpowiedzi.
    W trakcie planowania jak zwykle pojawiają się zawsze nowe problemy.
    Pojawiła się kwestia dojazdu do Sianek.
    Jedna opcja to PKS do Lwowa i dalej pociągiem do Sianek.
    Druga to samochodami do samych Sianek - ale jest problem - trzeba by zostawić gdzieś auta na sześć-siedem dni.
    Czy moglibyście poradzić jaką opcję transportu wybrać a jeżeli własny transport to to czy w Siankach będzie gdzie zostawić samochody i które przejście wybrać.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

    Dołączam link do kilku zdjęć z moich wypraw w polskie Biesy
    http://foto.onet.pl/tuhe1,0ssvggcvo1er

  6. #6
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Jeżeli nie chcesz się martwić o samochód zostawiony na Ukrainie
    i masz czas to najlepsze rozwiązanie które sam bym wybrał (bezstersowe)
    to:
    - dojazd zamochodem do Medyki,
    - zostawiasz samochód na strzeżonym parkingu zaraz przy granicy (6,00 PLN za dobę)
    - przechodzisz pieszo granicę (to najczęściej najszybsza opcja przekroczenia granicy)
    - wsiadasz w marszrutkę z granicy (Szegini) do Lwowa (na Gówny Dworzec Kolejowy) - koszt 17 Hrywien/osobę (ok. 7-8 PLN). Marszrutki kurują bardzo często 2-3 na godzinę.
    Jedzie 1,5-2 godzin
    - potem koleją (elektriczką) do Sianek (jest 3 - 4 w ciągu dnia)
    Np. o 9.30 ze Lwowa w Siankach jest o 13.45 (koszt elektriczki w PLN nie powinien przekroczyć 10 PLN)
    Jeżeli wybierzesz opcję samochodem to najlepiej przez Krościenko lub Ublę na Słowacji.
    W Siankach kolega z Forum zostawiał samochód u pograniczników przy stacji kolejowej.
    Miłego wyjazdu.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Jojo napisał :
    - wsiadasz w marszrutkę z granicy (Szegini) do Lwowa (na Gówny Dworzec Kolejowy) - koszt 17 Hrywien/osobę
    Masz stare informacje, teraz 18 albo 20 hrywien i nigdy nie wiem dlaczego raz jest tak a raz siak.
    Ale na bok.
    Może też jechać na skróty, czyli wysiąść w Mosciskach i od razu przesiąść się na marszrutkę do Sambora. Wtedy jest troszkę krócej, troszkę taniej i inaczej (wcale nie szybciej)

  8. #8
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    No nie takie stare, bo w sobotę wieczorem ze Lwowa płaciłem na pewno 17 Hriwni
    Ale masz Heniu rację w piatek z Szegini płaciłem 20 Hriwni.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    No nie takie stare, bo w sobotę wieczorem ze Lwowa płaciłem na pewno 17 Hriwni
    Ale masz Heniu rację w piatek z Szegini płaciłem 20 Hriwni.
    Bo to zależy gdzie kupowane, w kasie ... czy u kierowcy ?
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady ukraińskie

    jojo :
    w sobotę wieczorem ze Lwowa płaciłem na pewno 17 Hriwni
    A może to jest tak że kierunek do Lwowa jest tańszy a powrót droższy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady Ukraińskie ?
    Przez Alexandra w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-05-2007, 09:42
  2. UKRAIŃSKIE Bieszczady
    Przez lasotion w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2006, 07:34
  3. Bieszczady ukraińskie
    Przez piotrek_brk w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15-01-2006, 22:23
  4. Ukraińskie Bieszczady
    Przez dzidowa w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2005, 19:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •