Strona 12 z 104 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 22 62 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #111

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    . Słyszeliście kiedyś o czymś takim, jak szatun, czyli niedźwiedź, który nie najadł się dość na jesieni, i budzi się zimą głodny? Teraz misiów jest w Bieszczadach więcej, niż dawniej, mówi się nawet, że ponad 100. To wcale niemała liczba, nawet jak na standardy światowe.
    Ja słyszałem, że taki szatun bez problemu połyka w całości, oprócz butów (bo ponoć mu zbyt śmierdzą). Problem zaczyna się gdy szatunów jest dwoch lub więcej. Ale wtedy, jak to mówił Zdzichu (w Siekierezadzie, po czwartym piwie - a Zdzichu wie co mówi ) szatuny grają w kości. Wygrywa ten, który wyrzuci więcej oczek, a przegrywający zjada buty.
    Ale czy to prawda? Nie wiem

  2. #112
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    ...to przypomniała mi się opowieśc o Szatunach... jak to pewnej nocy w gawrze obudziły się szatunowe dzieci i prosiły starą włochatą matkę żeby opowiedziała na dobranoc jakąć bajeczkę.
    - Nie Dzieci... już późno...
    - Ale Mamusiu Mamusiu... ostatnią... zrób pacynki... zrób pacynki......
    - No dobra, ale ostatni raz...
    Po czym stara Niedźwiedzica założyła na łapy pacynkoczaszki... i mówi śmiesznym głosem
    - Co tam tak szeleści Kaziu w tych krzakach...
    - Myślę że to Świstak Wiesiu, myślę że to Świstak
    :)
    Koniec

  3. #113
    Bieszczadnik Awatar curik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    39-200
    Postów
    98

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Miejcie litość! Samotny Włóczykij wydaje się być człowiekiem "pozytywnie zakręconym". Lubię takich ludzi więc życzę mu powodzenia, choć przyznam że najpierw bym zrobił, a potem napisał. Jeszcze raz pozdrawiam i uważaj na siebie Włóczykiju

  4. #114
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    myślę o miejscu możliwie najbardziej ekstremalnym. .
    Też kiedyś miałem takie marzenia, niestety proza życia usadziła mnie za biurkiem Także trzymam kciuki !!!

  5. #115
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    A mi się najbardziej ekstremalnym wydaje miejsce za biurkiem, dlatego unikam ekstremów.
    Marcin

  6. #116
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    a ja myślę, że to świstak.

  7. #117

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Mam zamiar w czasie mojego życia w Bieszczadach stopniowo "wracać do Natury", głównie jeśli chodzi o wikt, o ile to tylko będzie możliwe. Mam w związku z tym pytania:
    1. Czy ktoś orientuje się w tytułach książek, gdzie dobrze byłyby opisane krajowe rośliny jadalne? Trochę się na tym znam, ale uważam, że to zdecydowanie za mało.
    2. Nie mam zamiaru rezygnować z białka, i w związku z tym:
    a. Czy w Zalewie Solińskim i jego dopływach żyją raki amerykańskie? Jeśli tak, to przy okazji przysłużyłbym się przyrodzie polskiej, tępiąc szkodniki. Pewno nawet robiłbym zapasy na zimę z szyjek rakowych.
    b. Okoń, którym nieostrożnie zarybiono Bieszczadzkie Morze, zasiedlił wpływające do niego rzeczki, skąd wypiera cenniejsze ryby łososiowate (sam widziałem). Czy w związku z tym patrzono by przez palce na specyficzne łowienie właśnie tych ryb?

    Poza tym mam zamiar tradycyjną zakapiorską metodą podbierać zwierzynę wilkom, ale to się zbyt często nie trafi. Jedyna roślina, którą mam zamiar uprawiać, to topinambur. Już teraz zrobiłem sobie poletko eksperymentalne na nieużytkach koło mnie. Większa odmiana ma już półtora metra. Nie trzeba nic z nim robić, poza odchwaszczeniem, dopóki nie zacznie radzić sobie sam - ale czy w Bieszczadach warunki będą mu równie sprzyjały?

    Oczywiście, absolutnie konieczne jest zaopatrzenie się w rakiety śnieżne - bez nich zimą w Bieszczadach jest przerąbane.

    Cytat Zamieszczone przez curik Zobacz posta
    choć przyznam że najpierw bym zrobił, a potem napisał.
    Piszę to m. in. po to, żeby zminimalizować pokusy wycofania się (mam zwyczaj dotrzymywać słowa), i żeby uzyskać trochę porad.

  8. #118
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Czy ktoś orientuje się w tytułach książek, gdzie dobrze byłyby opisane krajowe rośliny jadalne? Trochę się na tym znam, ale uważam, że to zdecydowanie za mało.
    2. Nie mam zamiaru rezygnować z białka, i w związku z tym:

    Oczywiście, absolutnie konieczne jest zaopatrzenie się w rakiety śnieżne - bez nich zimą w Bieszczadach jest przerąbane.


    .
    Łukasz Łuczaj... polecam autora... jeśli jeszcze Go nie znasz to masz spore zaległośći i czuję że skończy się ucieczką albo trującymi jagodami.. (oprócz roślin zna się na jadalnych robakach)
    Powrót do natury? Zrób sobie rakiety... kupne to przecież cywilizacja, w dodatku plastik...
    Jakia rezygnacja z białka? oj.. spore zaległości w wiedzy Kolego....

  9. #119
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    topinambur myślę że poradzi sobie doskonale. Nawet rozpleni się, zagłuszając inne rośliny wokoło...
    ale JAK masz zamiar go spożywać ? Pamiętaj , iż bulwy zawierają inulinę / czy jak to tam zwał.../ która jest nie trawiona przez człowieka ! Indianie poddawali bulwy fermentacji w kopcach. Zamierzasz tak samo ? Będziesz je zimował ? ...Mnie osobiście nie smakował za bardzo...

  10. #120
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Czy w związku z tym patrzono by przez palce na specyficzne łowienie właśnie tych ryb?
    .
    Niby jak?
    Prądem?;-)
    Czy jeszcze bardziej specyficzne łowienie?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •