Strona 13 z 104 PierwszyPierwszy ... 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 23 63 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #121
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    przy okazji przysłużyłbym się przyrodzie polskiej, tępiąc szkodniki. (...)Poza tym mam zamiar tradycyjną zakapiorską metodą podbierać zwierzynę wilkom, ale to się zbyt często nie trafi. Jedyna roślina, którą mam zamiar uprawiać, to topinambur.
    Chcesz tępić raki amerykańskie a w zamian wprowadzić do bieszczadzkich lasów inwazyjny, amerykański topinambur?
    Miej świadomość, że im bardziej dziki teren wybierasz tym większym jesteś intruzem dla przyrody...

  2. #122
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Samotny Włóczykiju kup sobie najpierw kawałek pola albo kwaterę w ogródkach działkowych. Pokop, popracuj, skonsumuj plony, a z pewnością odechce Ci się osiadać w Bieszczadach na surowym korzeniu. Bajki z okonkami, rakami amerykańskimi i topinamburem będziesz pewnie dzieciom opowiadał, bo nijak się one mają do realiów, bynajmniej bieszczadzkich.
    Marcin

  3. #123

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    Łukasz Łuczaj... polecam autora... jeśli jeszcze Go nie znasz to masz spore zaległośći i czuję że skończy się ucieczką albo trującymi jagodami.. (oprócz roślin zna się na jadalnych robakach)
    Powrót do natury? Zrób sobie rakiety... kupne to przecież cywilizacja, w dodatku plastik...
    Jakia rezygnacja z białka? oj.. spore zaległości w wiedzy Kolego....
    Komuś się pomylił zakapior z instruktorem sztuki przetrwania. Większość zakapiorów przybywając w Bieszczady nie wiedziała połowy tego, co ja wiem.
    Robaki to ostateczność. Choć w sumie to pokarm zwierzęcy najłatwiej dostępny. Problem jest ponadto z tym, że wiele chrząszczy drewnojadów (najłatwiejszych do odnalezienia) jest chronionych, a odróżnienie larwy chronionej od niechronionej nie jest proste. Jagody to akurat znam doskonale, więc raczej się trującymi nie skończy. Głównie chodzi mi o szczegółowe informacje na temat zielska i korzonków (które zresztą są dłużej dostępne, niż jagody). Nimi też bym się nie zatruł - ale chcę bardziej urozmaicić sobie dietę. Zresztą ja nie stawiam sobie - przynajmniej na razie - jako celu całkowitego powrotu do Natury. Wrócę, na ile będę umiał.

    Rakiet właśnie nie mam zamiaru kupować. Chcę je sobie zrobić z drewna.

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    Pamiętaj , iż bulwy zawierają inulinę / czy jak to tam zwał.../ która jest nie trawiona przez człowieka ! Indianie poddawali bulwy fermentacji w kopcach. Zamierzasz tak samo ? Będziesz je zimował ? ...Mnie osobiście nie smakował za bardzo...
    Tzn. bez fermantacji są mało kaloryczne? Ja czytałem, że inulina ulega w organizmie człowieka hydrolizie do fruktozy. O kopcowaniu myślałem. Topinambur gotowany nie jest za dobry, ale przy frytkach z niego ziemniaczane mogą się schować!
    Problem tylko taki, że dziki też się o topinamburze mogą dowiedzieć. Choć ostatnio, o ile zdołałem się zorientować, nie było ich w tych górach zbyt dużo.

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Chcesz tępić raki amerykańskie a w zamian wprowadzić do bieszczadzkich lasów inwazyjny, amerykański topinambur?
    Miej świadomość, że im bardziej dziki teren wybierasz tym większym jesteś intruzem dla przyrody...
    Wymienię jeden gatunek inwazyjny na drugi, bo topinambur będę sadził w miejsce innej rośliny obcej, której tam jest dużo. Przy czym topinambur się nie rozsiewa w naszych warunkach, i nie jest zagrożeniem dla naszej przyrody (myśliwi nawet celowo sadzą go dla dzików, żeby nie wchodziły w szkodę). I ani mi przez myśl nie przeszło robić to w miejscach dzikich, a nie zdziczałych.

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Niby jak?
    Prądem?;-)
    Czy jeszcze bardziej specyficzne łowienie?
    Prądem łowi się niespecyficznie wszystko, co żyje i na drzewo nie ucieka. Myślałem o łowieniu okoni na podrywkę.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 16-06-2011 o 20:32

  4. #124
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Komuś się pomylił zakapior z instruktorem sztuki przetrwania.
    Komuś się pomylił zakapior z traperem

    Słownik synonimów i antonimów

    » rzeczownik zakapior
    synonimy: bandyta, bandzior, drab, łobuz, oprych, opryszek, rabuś, rozbójnik, rzezimieszek, szumowina, typ spod ciemnej gwiazdy, zakapior, zbir, zbój

  5. #125

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    Komuś się pomylił zakapior z traperem
    Znowu stara śpiewka. Ten ktoś to nie ja, bo nowe znaczenie słowa "zakapior" funkcjonuje już od lat wielu. A zakapior to szersze pojęcie, niż traper.

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    Samotny Włóczykiju kup sobie najpierw kawałek pola albo kwaterę w ogródkach działkowych. Pokop, popracuj, skonsumuj plony, a z pewnością odechce Ci się osiadać w Bieszczadach na surowym korzeniu. Bajki z okonkami, rakami amerykańskimi i topinamburem będziesz pewnie dzieciom opowiadał, bo nijak się one mają do realiów, bynajmniej bieszczadzkich.
    Gdybym miał się zniechęcić pracą w ogrodnictwie, zrobiłbym to już dawno. Nie bardzo rozumiem, jaki jest Twój cel. Chcesz mnie obrazić, czy zniechęcić? Bo to nie brzmi jak dobra rada.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 16-06-2011 o 20:45

  6. #126
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Zostać zakapiorem


    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Znowu stara śpiewka.

  7. #127
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Wymienię jeden gatunek inwazyjny na drugi, bo topinambur będę sadził w miejsce innej rośliny obcej, której tam jest dużo. Przy czym topinambur się nie rozsiewa w naszych warunkach, i nie jest zagrożeniem dla naszej przyrody .
    A który obcy gatunek chcesz wymieniać?

  8. #128
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    ...Chcesz mnie obrazić, czy zniechęcić? Bo to nie brzmi jak dobra rada.
    Raczej zachęcić do zejścia na ziemię, może być bieszczadzką
    Marcin

  9. #129
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Taa długi rozbieg i nie hamować przed ścianą... Baranek przeważnie pomaga na zejście na ziemie... Kabaret normalnie...
    Moje są góry, górki i góreczki:)

  10. #130

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    Raczej zachęcić do zejścia na ziemię, może być bieszczadzką
    Aha, czyli miała to jednak być dobra rada. W takim razie pomyliłeś formę, bo dobre rady w dawane w ten sposób są zwykle mało skuteczne.
    Na czym konkretnie ma polegać to "zejście na ziemię"? Bo jak na razie było tylko wygłaszanie ogólnikowych dętych nauk z pozycji Wielkiego Autorytetu. Przy tym trafiłeś trochę kulą w płot, bo dawałeś mi radę popróbowania pracy ogrodniczej, nic o mnie nie wiedząc, a w dodatku zakładając, że mnie ta praca zniechęci. Ale Wielkie Autorytety wszystko lepiej wiedzą...

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    A który obcy gatunek chcesz wymieniać?
    Rudbekię.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 17-06-2011 o 09:11

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •