Strona 51 z 104 PierwszyPierwszy ... 41 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 61 101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #501
    guszec
    Guest

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    hmmm...modzieży...pięknie zabrzmiało i podniosło na duchu, ale...sezon 73-76 był z plecakiem po Karkonoszach i stopem po ojczyźnie (rok 73 rokiem kopernikowskim)...więc od młodzieży to mi już wiele wiorst
    Ironia?? Uchowaj Boże! Pozdrawiam
    He..He.. ! Miło czytać. Znaczy się jest szansa jeszcze trochę pociągnąć, pomimo "niebezpiecznego" trybu życia
    Pozdrawiają guszec i romanos , już nie tak starzy jak myśleli

  2. #502
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Cytat Zamieszczone przez guszec Zobacz posta
    Staroci przeczytała i wyczuła jadowitą ironię , ale obrażać się nie zamierza
    Pozdrawiamy Was młodzieży ... zakapiory z Mielca
    Kłania się młodzież, urodzona w połowie ub. wieku i przyznaje się do ironii (niejadowitej) oraz objaśnia, "co autor miał na myśli".
    Otóż - zdaniem autora - słowo "zakapior", cokolwiek oznaczało w czasach pionierskich, w ostatnich latach bardzo zmieniło znaczenie. Jest to obecnie - zdaniem autora - człowiek, który od czasu do czasu przyjeżdża w Bieszczady i swym zachowaniem oraz wyglądem próbuje przypominać pierwszych powojennych osadników bieszczadzkich. Jeśli nie ma pomysłu na indywidualną kreację, może brać udział w jednym z wielu zjazdów zakapiorskich w którymś z popularnych ośrodków wypoczynkowych. Trzeci rodzaj, to zakapior wirtualny - nie musi wcale przyjeżdżać w Bieszczady, wystarczy że swoja zakapiorskością emanuje na forach internetowych.
    Czy młodzież z Mielca mnie zrozumiała

  3. #503
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Kłania się młodzież, urodzona w połowie ub. wieku i przyznaje się do ironii (niejadowitej) oraz objaśnia, "co autor miał na myśli".
    Otóż - zdaniem autora - słowo "zakapior", cokolwiek oznaczało w czasach pionierskich, w ostatnich latach bardzo zmieniło znaczenie. Jest to obecnie - zdaniem autora - człowiek, który od czasu do czasu przyjeżdża w Bieszczady i swym zachowaniem oraz wyglądem próbuje przypominać pierwszych powojennych osadników bieszczadzkich. Jeśli nie ma pomysłu na indywidualną kreację, może brać udział w jednym z wielu zjazdów zakapiorskich w którymś z popularnych ośrodków wypoczynkowych. Trzeci rodzaj, to zakapior wirtualny - nie musi wcale przyjeżdżać w Bieszczady, wystarczy że swoja zakapiorskością emanuje na forach internetowych.
    Czy młodzież z Mielca mnie zrozumiała
    Zgadzam się w całej rozciągłości...a gwoli uzupełnienia: pamiętajmy Wojtku o miejscowych (a nie tylko o przyjeżdżających od czasu do czasu), którzy, gdy nadchodzi sezon, wdziewają kowbojskie kapelusze i z czerwonymi, po wczorajszym, oczkami przesiadują pod sklepem w UG, lub koło Siekierezady w Cisnej. Parasol tyskie bądź okocim chroni ich zmęczone ciała, a oni sami wypatrują naiwnych turystów, którym możnaby wcisnąć kit jakiś i naciągnąc na piwo.
    Pozdrawiam

  4. #504
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Nie można być zakapiorem który przyjezdza od czasu do czasu w Bieszczady,tym bardziej wirtualnym,to bzdura.....samo uczestnictwo w tak zwanym zjezdzie tez nic nie daje,starą gwardię można policzyć na palcach ,a wszelkie próby nasladownictwa tak zwanych przyjezdnych z zewnątrz są delikatnie mówiąc żałosne.Mój kolega Adaś który siedzi w bieszczadzie od poczatku maja do pazdziernika od kilkunastu lat w Polańczyku, i który z racji wyglądu ubioru i td...robi już za miejscową atrakcję zakapiorską -często mylony z Rysiem Szocińskim z Cisnej,jest nazywany z przekąsem przez miejscową już nieliczną gwardię która jest na kartach albumów bieszczadzkich, PODRÓBĄ .... to o czymś świadczy...Nie można być zakapiorem nie mieszkając i nie żyjąc w Bieszczadzie...nie- można,poprostu.

  5. #505
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Dałbym sobie głowę uciąć, że post Wojtka był ironiczny...a teraz mam wątpliwości, ciekawe, ciekawe

  6. #506
    guszec
    Guest

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Cytat Zamieszczone przez delux Zobacz posta
    Nie można być zakapiorem który przyjezdza od czasu do czasu w Bieszczady,tym bardziej wirtualnym,to bzdura.....samo uczestnictwo w tak zwanym zjezdzie tez nic nie daje,starą gwardię można policzyć na palcach ,a wszelkie próby nasladownictwa tak zwanych przyjezdnych z zewnątrz są delikatnie mówiąc żałosne.Mój kolega Adaś który siedzi w bieszczadzie od poczatku maja do pazdziernika od kilkunastu lat w Polańczyku, i który z racji wyglądu ubioru i td...robi już za miejscową atrakcję zakapiorską -często mylony z Rysiem Szocińskim z Cisnej,jest nazywany z przekąsem przez miejscową już nieliczną gwardię która jest na kartach albumów bieszczadzkich, PODRÓBĄ .... to o czymś świadczy...Nie można być zakapiorem nie mieszkając i nie żyjąc w Bieszczadzie...nie- można,poprostu.
    My ,drodzy kumplose ( tu porzućmy wszelkie kalendarze) jesteśmy zakapiory z Mielca , a nie z Bieszczad , bo pachnie mi tu licytacją ,a może łagodniej klasyfikacją. Swoje przeżyliśmy w Bieszczadach i było to miłe , ale nie zawsze bezpieczne , zapewniam , z zakapiorami bieszczadzkimi (tak ,tymi oryginalnymi ,nazwiecie ich prawdziwymi) się kumplowało i było jak najbardziej ok , szacun dla nich i co trzeba to wiemy po konfliktach na żywo z misiami i skośnookimi pogranicznikami "z za miedzy" a Pulpit też coś wie , ale nie powie... , bo już nikt nie pamięta. Nie o to chodzi. A dlaczego zakapiory z Mielca ? Proste ... Skonfliktowani ze społeczeństwem, skonfliktowani z prawem, nadużywają to i tamto i jeszcze coś , kochają Bieszczady, zarazili własne potomstwo tym wszystkim. Czy trzeba czegoś więcej ? Tak !.... MUSISZ MIESZKAĆ W BIESZCZADACH

  7. #507
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Kremenaros działa...

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    którzy, gdy nadchodzi sezon, wdziewają kowbojskie kapelusze i z czerwonymi, po wczorajszym, oczkami przesiadują pod sklepem w UG, lub koło Siekierezady w Cisnej. Parasol tyskie bądź okocim chroni ich zmęczone ciała, a oni sami wypatrują naiwnych turystów, którym możnaby wcisnąć kit jakiś i naciągnąc na piwo.
    Pozdrawiam
    Ech , to zeszli na psy calkiem...
    Kiedys to ci w kapeluszach spod sklepow i siekierezady mnie i znajomym stawiali piwo- bo skad mial wziac kase biedny licealista? (a nawet jakby kase mial to pani w sklepie mogla nie zechciec sprzedac.. )
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #508
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Teraz pani w sklepie sprzedaje chetnie i to nie tylko mi, z siwizną na skroniach, ale każdej młodej fali...bisnes to bisnes...
    A nas to, miejmy nadzieje, Bubo, zaproszą na casting jak już zabraknie domorosłych zakapiorów i biesy będą musiały wspomagać się bracią zaciężną
    Pozdrawiam

  9. #509
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Bubo ty mniej pij!!

  10. #510
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Jak zabraknie domorosłych zakapiorów,to na pewno Was razem z Bubą wezmą bez castingu,czego serdecznie życzę........i Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •