Strona 54 z 104 PierwszyPierwszy ... 4 44 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 64 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #531
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Cool Odp: Zostać zakapiorem

    Zakapiorów nie ma wszędzie...WSZĘDZIE są tylko podróbki które nawet koło zakapiorów nie stały....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  2. #532
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    bo zakapior to marka bieszczadów. sama za bardzo nie wiem jaka jest tego definicja (zastosowałabym raczej tą potoczną, powszechnie znaną, że brodaty gość w kapeluszu, ubrany po kowbojsku, związany ze sztuką, głównie rzeźbiarstwem, mieszkający w bieszczadach) ale raczej głębszej idei bym się w niej nie doszukiwała. proste pytanie -czy Rysiek Bury Denisiuk i Rysiek Szociński są zakapiorami? i Prezes? (spotkasz ich na scenie każdej imprezy zakapiorskiej więc chyba tak?) a może Henry z Hulskiego? bo albo ci pierwsi albo ten ostatni, bo prezentują zupełnie różne postawy. więc która z nich jest zakapiorem? bo już się w tym pogubiłam trochę
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 28-10-2012 o 18:33
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #533
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Między innymi, Rysiu Szociński oraz Bury-Denisiuk to bez wątpienia stara już nieliczna gwardia zakapiorska która że tak powiem hmmm..opamiętała się w porę. i nie dała trudom życia w Bieszczadzie...reszta już niestety na niebieskich połoninach,a Tych co leżą w Cisnej na cmentarzu, zawsze odwiedzam ....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #534
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Bury-Denisiuk był kiedyś kierownikiem stacji CPN-u...i lał zakapiorkie paliwo i miał niebieskie zakapiorskie spodnie na szelkach itd itp nie to co teraz

  5. #535
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    No właśnie, za Bardzo że tak powiem jak na zakapiorów przystało, się ustatkowali...... ale dzięki temu jeszcze SĄ..... Pozakładali interesy, rodziny, i latka też niestety lecą ...to co Wyginali kiedyś, dzisiaj by nie przeszło i już nie wypada...a czasami Szkoda...legenda zostanie.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  6. #536
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    nosił też inne niebieskie spodnie -był GOPRowcem. jednak późniejsze problemy zdrowotne odcięły go od gór i złotego płynu.

    a tak właściwie... to co taki Rysio wyprawiał bo chyba nie jestem w temacie? czym różni się od innych bo jakoś nie potrafię ogarnąć ale mogę nie mieć wiedzy. czym zasłużył na pierwszą ligę zakapiorską -bo już ustaliliśmy że dziś odcina tylko kupony. ale kupony od czego? powiem więcej - czym taki Rysiu różni się np. ode mnie? :D (pojechalam, co), czy innego szarego mieszkańca który macha dłutem. zjechał w bieszczady z krakowa z rodziną, zbierał jagódki w lesie, pił z Połoniną i Nadoptą, później był ratownikiem -czy to a może co innego kwalifikuje go do pierwszej ligi zakapiorskiej?
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  7. #537
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    O przyjaciołach dobrze lub wcale....powiem tylko tak, w tamtych czasach Był jednym z pierwszych którzy tworzyli ten klimat....teraz Jest jednym z ostatnich prawdziwych. nie farbowanych.i przeszedł dobrą szkołę życia w tamtych niełatwych komunistycznych realiach, gdy nie było co do gara dzieciom włożyć ...,a nawet taki fakt że pisze wspaniałą poezje, o Bieszczadzie dzięki której na pewno Bieszczady poznały lepiej i pokochały setki ludzi, pijał znał i przyjażnił się z np śp Władkiem czy Jędrkiem oraz Rodosem, Zubowem, itd to już jest coś...bo inni mogą tylko poczytać o Nich w książkach ...a On te książki wierszem Pisze.....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  8. #538
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez delux Zobacz posta
    przyjażnił się z [...] Rodosem
    A może z Radosem?
    Czterech panów B.

  9. #539
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    A może z Radosem?
    Sorry ,Mea Culpa jest tak jak Napisałeś..
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  10. #540
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    aha no to mamy jeszcze nową definicję zakapiora, takiej na forum jeszcze nie było:) ale spoko -pewnie masz rację i ja również popieram chyba takie podejście (bez dorabiania złudnej idei tam gdzie jej nie ma, w sensie że zakapior to ten co zbiera tarnine, topinambur i łowi raki amerykańskie a później na scenie ludzie widzą Rysia jednego z drugim czy innego Prezesa, Wiktorini). swoją drogą chyba nam się Ryśki pomieszały, bo pisze raczej Szociński niż Bury ale w sumie co za różnica. osobiście panów bardzo lubię i zawsze mi się kłaniają. więc jeśli zdejmiemy tą całą zasłonkę, są to równe chłopaki ale po prostu na samo słowo "zakapior" mam alergię :) ale chyba wzięło się to przez to właśnie forum -gdzie ktoś wykreował jakieś złudne podejście, złudne definicje i to wszystko wydaje mi się sprzeczne z tym co widzimy:) jeżeli mamy dorabiać jakąś ideę wyższą to mówmy o pustelnikach, autsajderach czy jakoś tam inaczej bo zakapiorstwo to produkt marketingowy:) jeśli mówimy o znanych jegomościach to wtrącę tylko, że strasznie lubię Giera -prosty chłopina, wybudował sobie tratwę na zalewie w której usilnie wiele wiele lat mieszkał, serdeczny dla ludzi, dobry człowiek ale prosty i skromny przede wszystkim, ma w d.. zakapiorstwo, na scenie zobaczysz go tylko bluesowej, bo muzyka to jego życie. no po prostu szalenie polubiłam gościa, bo jest prosty i skromny a przez to szczery -i to jest kuźwa za.. ekhm autsajder* :)

    *ciężko mi w tej chwili dobrać polskie słowo więc przepraszam za angielskie
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 29-10-2012 o 20:37
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •