Strona 8 z 104 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 58 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #71
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Kubryk Zobacz posta
    jednego z nich obsiadło kilka os i kilkukrotnie ugryzło (chyba na nie nasikał przez przypadek). Nie muszę wspominać o płaczu i przerażeniu małego. Ja też byłem przerażony, .
    przynajmniej sie nauczyl ze osy sa niebezpieczne , nie nalezy ich draznic i trzeba ich unikac.. moze kiedys ta wiedza uratuje mu zycie..

    Cytat Zamieszczone przez Kubryk Zobacz posta
    Wędrowanie z małymi dziećmi po górach świadczy o braku odpowiedzialności. Niektórych rzeczy nie da się pogodzić.
    dziekuje moim rodzicom i dziadkom ze byli nieodpowiedzialni!!!!!!!!!!!!!!!!!

    pewnie ze czasem sie nie da pogodzic.. jak rodzice robia po nogach ze strachu przed noclegiem w lesie czy przejsciem wplaw potoczka to rzecz jasna ze nie zabiora tam swojego dziecka..

    patrzac na niektorych rodzicow to by najchetniej zamkneli swoje pociechy w odkazonym pokoju bo wiadomo ze owady i "zarazki" sa grozne... i sa najspokojniejsi gdy pociecha siedzi z komputerem, telewizorem w domu... bo biegajac po podworku to moze zmija sie trafic, szerszen, kolega pilka uderzy albo hustawka, wpadnie pod auto albo do jeziora... na sile odcinaja dzieci od realnego swiata w ktorym wzrastaly poprzednie pokolenia- od przyrody, beztroski i szerokiego oddechu, .. i w natloku swojej rodzicielskiej troski nie pomysla ze tam, w tym szczelnym sterylnym pokoju moga czychac na malego najwieksze niebezpieczenstwa..


    a tak wogole to nie wiem skad sie bierze w dzisiejszych czasach ta psychoza strachu.. bo mam wrazenie ze media to staraja sie kreowac wieczny strach przed wszystkim..
    -las- to kleszcze- kleszcze to borelioza i inne ciezkie choroby,
    - jagody, grzyby, poziomki- to bąblowiec,
    -osa, szerszen, komar- to smiertelne w skutkach uczulenia
    - mleko prosto od krowy to gruzlica i inne
    -nocleg pod namiotem -to dzikie zwierzeta i zli ludzi- mordercy, chuliganie, gwalciciele
    -dzikie kapielisko to zaraz utoniecie jak nie zjedzenie przez wodnego potwora
    -pokomunistyczne hustawki na ktorych sie wychowaly poprzednie pokolenia to smiertelne niebezpieczenstwo dla dzieci
    -to samo dotyczy trzepakow! z trzapaka mozna spasc! zatem trzeba wyciac trzepaki z osiedli!
    - od czasu do czasu sa "strachy" dodatkowe w postaci swinskiej/ptasiej/kangurzej grypy czy skazonych ogorkow..
    - strach zabrac autostopowicza, wpuscic obcego do domu, pointegrowac sie z nieznajomym w pociagu czy komus bezinteresownie pomoc
    -wszedzie musi byc "monitoring" bo za rogiem czai sie ZŁŁOOOOO"

    po co to ciagle napedzanie strachu?? moze spanikowanym spoleczenstem jest latwiej manipulowac?

    jedynie w galeriach handlowych/centrach rozrywki jest oaza bezpieczenstwa i szczesliwosci dla dzieci i doroslych - o czym informuja radosne twarze z reklam jedynie tam odpowiedzialni rodzice spedzaja czas ze swoimi pociechami!


    Cytat Zamieszczone przez Ostatni_Mohikanin Zobacz posta
    że jednak wszystko jest dla ludzi w odpowiedni sposób, w odpowiednich dawkach i w odpowiednim czasie, a myślenie to coś co nie boli...
    swiete slowa!!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 06-06-2011 o 14:39
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #72
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Kubryk Zobacz posta
    , nie wiedziałem czy jest uczulony, a to się czasem zdarza (w takich przypadkach może skończyć się tragicznie). Na szczęście uczulony nie był i obyło się tylko na bólu. Oczywiście naszą wyprawę przerwaliśmy i wróciliśmy do samochodu.
    realnie to mam wrazenie ze jest wieksze prawdopodobienstwo ze dziecko zginie w wypadku samochodowym niz szlag go trafi w wyniku ugryzienia owada i silnej alergi... a wozimy nasze pociechy autami, nie? i czasem nawet mamy 150 na liczniku ale o tym sie nie mowi.. a alergia to takie modne slowo!!!



    Cytat Zamieszczone przez Kubryk Zobacz posta
    Czy Samotny Włóczykij nocujący w szałasie jest bardziej wartościowy niż rzeszowianin będący w biesach na weekend? Pytania bez sensu. Próbujesz wartościować zjawiska niewartościowalne.
    ciekawe jak oceni "zakapiorowanie" w dziesiejszych rozdeptanych bieszczadach, w szalasie na poloninie, z bywaniem w okolicznych knajpach ktos kto połowe zycia spedza w tajdze i tundrze, zywiac sie tym co upoluje, zlowi, hodujac renifery i walczac na codzien z niedzwiedziami, wilkami w obronie swojego zycia.. gdy comiesieczna wizyta w malej osadzie pokołchozowej jest "kontaktem z cywilizacja"..
    ocena zawsze bedzie zalezec od punktu odniesienia...

    "Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie"
    Ostatnio edytowane przez buba ; 06-06-2011 o 14:57
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #73

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    po co wogóle taki typ co sie boi osy jedzie w góry, niech jedzie do tesco. po nowy ekran 65 cali. i wszystko dobrze zobaczy bez ruszania sie z domu. zresztą o czym ta debata. jak to ktos rzekl- same skrajne zdania. i swiętość slów o rozsadku. to tak jak zutylizowano tony ogorków w hiszpani bo jakis głab rzucił hasło o robalu. wystarczy ze media stworza psychoze. aaaaaa w zgorzelcu żmija ukąsila typa. nie wychodzić z domu bo żmije czaja sie żeby kogoś dziabnąc.

  4. #74

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    : po co wogóle ....
    Przeczytaj jerzu wypowiedź ze z r o z u m i e n i e m
    Ostatnio edytowane przez biesadam ; 06-06-2011 o 22:31

  5. #75

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Koledzy się zjątrzyli niepotrzebnie

  6. #76
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    do tej pory przyglądałem się temu wątkowi jako bezwartościowemu.
    Ale, pytanie które postawił Kubryk :
    Czy Samotny Włóczykij nocujący w szałasie jest bardziej wartościowy niż rzeszowianin będący w biesach na weekend?
    ... zainspirowało mnie.
    Szczególnie w tej drugiej części " rzeszowianin będący w biesach na weekend? "
    Otóż jestem rzeszowianinem wałęsającym się w biesach na łikend.
    Nie przeszkadzają mi w ogóle nawiedzone włóczykije i inne plątające się po rynku w Cisnej.
    Wpisuję to we folklor, a nie we współ-zawodnictwo.
    Spotykałem na swej drodze różnych ludzi w różnych sytuacjach, którzy nie tworzyli Wielkich manifestacji, po prostu byli sobą.
    A w tym wątku widzę Wielką Manifestację do działań in spe.
    do it. !!!

  7. #77
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta



    dziekuje moim rodzicom i dziadkom ze byli nieodpowiedzialni!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !
    Moi też;-)
    tzn Mama tylko;-)też od bejbika ciągała w te paskudne góry;-)i to w Tatry!z przepaściami!
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  8. #78
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem


    Ze wstydem przyznaję się do skrajnej hipernieodpowiedzialności.W akcie słusznego samoukarania się,podaję się do dymisji i degradacji, a w akcie pokuty udaję się z Synem na piwo
    PS A z Syna pewnie nic dobrego nie wyrośnie,wprawdzie studiuje jeden z cięższych kierunków w PL, ale się wspina,czasem jakąś nagrodę z konkursów wspinaczkowych przytarga,po Alpach się plącze nieodpowiedzialnie - stracony gość - wszystko przeze mnie...
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 07-06-2011 o 20:07
    Pozdrav

  9. #79
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Browar, chcesz powiedzieć , że z powodu błędów rodzicielskich Twoje dziecko zostanie zakapiorem?
    Jak zwykle odbiegamy od tematu, ale zaprawdę nic straconego... I tak zawsze zejdzie nam się na wychowanie dzieci (ach, jak się Basia Z. nie odezwie to będę rozczarowana;-) albo czy bardziej dzikie są Bieszczady czy też przejścia na Ukrainę;-)
    Nawet chętnie przyłożę ręki do tej dywersji.
    Oczywiście, że się nie wstydzisz, nawet prowokujesz...
    Widzisz, wszystko zależy od odpowiedzialności i przygotowania rodzicieli.
    U dziecka najważniejsza jest ciekawość i chęć biegania po górach, którą trochę się ma, a trochę podpatruje. Resztę daje natura: wytrzymałość, zwinność, brak strachu, szybką regenerację ze zmęczenia i kontuzji (nie to co my;-)
    Ale to rodzic musi mieć obycie w terenie. Posiadać poczucie czasu i odległości. Wiedzieć jak się zachować w górach, co zabrać na wyprawę i jak ubrać dzieciaka (no czapeczka jak się patrzy, okularki, rękawiczki, kombinezon nawet kijki, a może nawet krem z filtrem:)

  10. #80
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Przeżywają najlepiej dostosowani (choć nie do końca to prawda, bo nici z tego jak ktoś jest dostosowany, ale się nie rozmnaża, jednak inna to jest bajka i nie miejsce tu na nią ) . Jeśli rodzice nie umieją zapewnić dzieciom w danej sytuacji warunków do przetrwania to są niedostosowani. Może lepiej zamiast ruszać w góry, w las, czy w bagna niech siedzą w domu w sterylnych warunkach. I GOPR by sobie dychnął, a i przewodnicy mogliby się zająć bardziej zbożnymi zajęciami.
    Marcin

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •