Strona 94 z 104 PierwszyPierwszy ... 44 84 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #931
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Słyszeliście o średniowiecznym survivalu?
    http://halla.mjollnir.pl/viewtopic.php?p=60807#60807

    Obiła mi się o uszy wiadomość o eksperymentach zakapiorskich rekonstruktorów, dotyczących "powrotu do średniowiecza" .

  2. #932
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646
    Ostatnio edytowane przez buba ; 23-01-2014 o 18:37
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #933
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    oj, pewnie WIFI i tak ma :D
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  4. #934
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    oj, pewnie WIFI i tak ma :D
    Ciekawi mnie wpis "nie ma tam internetu" a potem jest link do jego bloga
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #935
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Haha nie zauważyłem, masakero :)
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  6. #936
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    dlaczego żyje samotnie?
    Ludzie współcześni i wcześni Słowianie, po jaskiniowców neolitycznych żyli w społecznościach
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #937
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez długi Zobacz posta
    dlaczego żyje samotnie?
    Ludzie współcześni i wcześni Słowianie, po jaskiniowców neolitycznych żyli w społecznościach
    W teorii tak było, dawni ludzie mieli silny instynkt społeczny i organizację rodową. Zdarzało się jednak często w pierwotnym osadnictwie - tak, bywa dziś np. na Huculszczyźnie - że pomimo to osadnictwo było bardzo rozproszone. Zresztą jak ktoś miał zawód leśny, np. był myśliwym czy bartnikiem - to bliżej do pracy miał, gdy żył na jakimś odludziu. Poza tym, akurat okolice Moskwy to był w X w. taki słowiański Dziki Zachód. To były dopiero co podbite i kolonizowane przez Rusinów ziemie ugrofińskie, dzikie, bezludne i nie bardzo bezpieczne. Kobietom przeważnie się w takie miejsca specjalnie się nie paliło, więc z pewnością wielu gospodarzy długo mieszkało samotnie.

    Pamiętacie, że Indianin kiedyś pisał, jak to poszukiwał kiedyś Przygody jak na Dzikim Zachodzie, szukając złota i drogich kamieni na Dolnym Śląsku? Za wiele na tym chyba nie zarobił. Otóż obecnie przed takimi poszukiwaczami otwierają się rzeczywiste perspektywy: Rosjanie zaczęli sprzedawać bursztyn sambijski, zamiast Polakom i Litwinom, jak dotychczas, Chińczykom, i "złoto Bałtyku" stało się droższe niż złoto prawdziwe! Dlatego dziś można odkryć w Polsce Skarb, nie jakiś symboliczny, jak Indianin, tylko PRAWDZIWY! Dziś ci którzy chcą przeżyć Przygodę i odkryć Skarb, jak na Dzikim Zachodzie, wyjeżdżają właśnie nad Bałtyk w okresie sztormów. Obawiam się tylko, czy w lasach nadmorskich nie zaroiło się również od rzeczywistych oprychów, którzy też byli przecież elementem legendy Dzikiego Zachodu.

  8. #938
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    tia ... bursztynek,bursztynek poparzył mnie w dłonie

    " ... Spacerowicz zbierał na plaży okruchy bursztynu. Nieco później trafił do szpitala z ciężkimi poparzeniami. W rzeczywistości zbierał bryłki białego fosforu, pozostałości bomb z II wojny światowej. Teraz okazuje się, że taki przypadek nie jest odosobniony na plażach Bałtyku i Morza Północnego... " - jest ryzyko jest zabawa :)

    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/parz...lnocnego/r348p
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  9. #939
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Piryt nazywano "złotem głupców". Teraz biały fosfor będą nazywać "bursztynem głupców".

  10. #940
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Znalazłem informacje o polskich rekonstruktorach, którzy uprawiają zakapiorstwo na wybrzeżach morskich Europy Zachodniej. Co prawda, tu chodzi raczej chyba o takich, jak ci, co to w Wielkiej Brytanii polowali na królewskie łabędzie, czyli o ludzi w sytuacji awaryjne.
    http://halla.mjollnir.pl/viewtopic.php?t=6896

    Ciekawe, czy istnieją Polacy, którzy idąc śladami XVIII-wiecznego polskiego (a dokładnie polonijnego) Robinsona, Jana Bobera, poszukują Ideałów Wolności i Przygody jako zakapiorzy na bezludnych wyspach na jakimś tropikalnym morzu... Myślę, że to zupełnie możliwe, zwłaszcza, że dziś podróże zamorskie są tanie i dużo bezpieczniejsze, niż w czasach Bobera.
    Ostatnio edytowane przez arturos25 ; 05-02-2014 o 13:09

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •