Strona 8 z 92 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 58 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

Mieszany widok

  1. #1
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Czy ktoś orientuje się w tytułach książek, gdzie dobrze byłyby opisane krajowe rośliny jadalne? Trochę się na tym znam, ale uważam, że to zdecydowanie za mało.
    2. Nie mam zamiaru rezygnować z białka, i w związku z tym:

    Oczywiście, absolutnie konieczne jest zaopatrzenie się w rakiety śnieżne - bez nich zimą w Bieszczadach jest przerąbane.


    .
    Łukasz Łuczaj... polecam autora... jeśli jeszcze Go nie znasz to masz spore zaległośći i czuję że skończy się ucieczką albo trującymi jagodami.. (oprócz roślin zna się na jadalnych robakach)
    Powrót do natury? Zrób sobie rakiety... kupne to przecież cywilizacja, w dodatku plastik...
    Jakia rezygnacja z białka? oj.. spore zaległości w wiedzy Kolego....

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Czy w związku z tym patrzono by przez palce na specyficzne łowienie właśnie tych ryb?
    .
    Niby jak?
    Prądem?;-)
    Czy jeszcze bardziej specyficzne łowienie?
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    przy okazji przysłużyłbym się przyrodzie polskiej, tępiąc szkodniki. (...)Poza tym mam zamiar tradycyjną zakapiorską metodą podbierać zwierzynę wilkom, ale to się zbyt często nie trafi. Jedyna roślina, którą mam zamiar uprawiać, to topinambur.
    Chcesz tępić raki amerykańskie a w zamian wprowadzić do bieszczadzkich lasów inwazyjny, amerykański topinambur?
    Miej świadomość, że im bardziej dziki teren wybierasz tym większym jesteś intruzem dla przyrody...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    . Słyszeliście kiedyś o czymś takim, jak szatun, czyli niedźwiedź, który nie najadł się dość na jesieni, i budzi się zimą głodny? Teraz misiów jest w Bieszczadach więcej, niż dawniej, mówi się nawet, że ponad 100. To wcale niemała liczba, nawet jak na standardy światowe.
    Ja słyszałem, że taki szatun bez problemu połyka w całości, oprócz butów (bo ponoć mu zbyt śmierdzą). Problem zaczyna się gdy szatunów jest dwoch lub więcej. Ale wtedy, jak to mówił Zdzichu (w Siekierezadzie, po czwartym piwie - a Zdzichu wie co mówi ) szatuny grają w kości. Wygrywa ten, który wyrzuci więcej oczek, a przegrywający zjada buty.
    Ale czy to prawda? Nie wiem

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    myślę o miejscu możliwie najbardziej ekstremalnym. .
    Też kiedyś miałem takie marzenia, niestety proza życia usadziła mnie za biurkiem Także trzymam kciuki !!!

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    po co wogóle taki typ co sie boi osy jedzie w góry, niech jedzie do tesco. po nowy ekran 65 cali. i wszystko dobrze zobaczy bez ruszania sie z domu. zresztą o czym ta debata. jak to ktos rzekl- same skrajne zdania. i swiętość slów o rozsadku. to tak jak zutylizowano tony ogorków w hiszpani bo jakis głab rzucił hasło o robalu. wystarczy ze media stworza psychoze. aaaaaa w zgorzelcu żmija ukąsila typa. nie wychodzić z domu bo żmije czaja sie żeby kogoś dziabnąc.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez jerzu Zobacz posta
    : po co wogóle ....
    Przeczytaj jerzu wypowiedź ze z r o z u m i e n i e m
    Ostatnio edytowane przez biesadam ; 06-06-2011 o 21:31

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Koledzy się zjątrzyli niepotrzebnie

  9. #9
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,824

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem


    Ze wstydem przyznaję się do skrajnej hipernieodpowiedzialności.W akcie słusznego samoukarania się,podaję się do dymisji i degradacji, a w akcie pokuty udaję się z Synem na piwo
    PS A z Syna pewnie nic dobrego nie wyrośnie,wprawdzie studiuje jeden z cięższych kierunków w PL, ale się wspina,czasem jakąś nagrodę z konkursów wspinaczkowych przytarga,po Alpach się plącze nieodpowiedzialnie - stracony gość - wszystko przeze mnie...
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 07-06-2011 o 19:07
    Pozdrav

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Browar, chcesz powiedzieć , że z powodu błędów rodzicielskich Twoje dziecko zostanie zakapiorem?
    Jak zwykle odbiegamy od tematu, ale zaprawdę nic straconego... I tak zawsze zejdzie nam się na wychowanie dzieci (ach, jak się Basia Z. nie odezwie to będę rozczarowana;-) albo czy bardziej dzikie są Bieszczady czy też przejścia na Ukrainę;-)
    Nawet chętnie przyłożę ręki do tej dywersji.
    Oczywiście, że się nie wstydzisz, nawet prowokujesz...
    Widzisz, wszystko zależy od odpowiedzialności i przygotowania rodzicieli.
    U dziecka najważniejsza jest ciekawość i chęć biegania po górach, którą trochę się ma, a trochę podpatruje. Resztę daje natura: wytrzymałość, zwinność, brak strachu, szybką regenerację ze zmęczenia i kontuzji (nie to co my;-)
    Ale to rodzic musi mieć obycie w terenie. Posiadać poczucie czasu i odległości. Wiedzieć jak się zachować w górach, co zabrać na wyprawę i jak ubrać dzieciaka (no czapeczka jak się patrzy, okularki, rękawiczki, kombinezon nawet kijki, a może nawet krem z filtrem:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •