Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

Mieszany widok

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez duch bieszczad Zobacz posta
    Kolejna rzecz jaja ptaków! o tym się zapomina ,a kto umie szukać gniazd i umiejętnie wybierać jaja ten nigdy nie zginie z głodu.
    Ja i zapewne większość miłośników traperskiego stylu życia stoimy na stanowisku, że powinno się przestrzegać zasad ochrony przyrody. Większość ptaków - a więc i ich lęgów - jest przecież chroniona. Zdarza się czasem, że mamy do czynienia z gatunkami inwazyjnymi albo nadmiernie rozmnożonymi (głównie krukowatymi), ale to raczej nie w Puszczy Karpackiej, tylko na terenach rolniczych i wodno-blotnych. Ekosystemy leśne są zbyt bogate i dlatego zbyt stabilne. Istnieje jednak wstępny projekt utworzenia rekonstruktorskich obwodów łowieckich (tj. obwodów łowiectwa historycznego), gdzie pozyskiwanie jaj niektórych gatunków ptaków byłoby w pewnym zakresie dozwolone, oczywiście po uprzednim przeszkoleniu.
    Ponadto pamiętajmy, że sezon lęgowy to głównie wiosna, tylko część ptaków składa jaja więcej niż raz w roku, a w zimnej porze roku w ogóle nie gnieździ się nic poza krzyżodziobem. Tak więc twierdzenie, że kto umie szukać gniazd i wybierać jaja, nigdy nie zginie z głodu, jest przesadzone. Radziłbym stawiać raczej na ryby czy ślimaki, jako na podstawowe źródło białka zwierzęcego.

    Wilki i niedźwiedzie i rysie bardzo dużo zostawiają mięsa z zagryzionej zwierzyny,pułk by się wyżywił tylko trzeba mieć wiedzę kiedy dopaść upolowane zwierze! zawsze trzeba zdążyć przed ptactwem,gryzoniami i robactwem,wówczas wyżerka gwarantowana,mam tez wiedzę traperską jak takie mięso zabezpieczać przed rozkładem,jajami pasożytów ,jak również je suszyć
    Jak się nie zdąży na czas, to potem po zimie tyle tego gnije po lasach, że mniejsze drapieżniki nie zdążają z uprzątaniem i służby leśne muszą zakopywać, żeby się ewentualna zaraza nie roznosiła. Z najnowszych badań wprawdzie wynika, że padlina jako taka nie stanowi zagrożenia epidemiologicznego, ale inaczej jest jeśli zwierzę było chore na jakąś chorobę zakaźną. A nie będziesz przecież badał każdego ścierwa.
    Najskuteczniejszy sposób na konserwację mięsa w warunkach polowych to solenie. Żaden robal ani gryzoń takiego słonego paskudztwa nie ugryzie. Potem się takie mięso rozmacza i z wody robi rosół (stąd nazwa - od rozsalania).

    W okolicach podmokłych zawsze można zbierać trzcinę ,pałki a nawet tatarak jak i wiklinę -pyszne rzeczy wówczas można upichcić z tego
    Dla trapera czy zakapiora szuwary są tym, czym dla człowieka "cywilizowanego" pole uprawne. Większość tamtejszych roślin jest jadalna, a przy tym dostępna przez cały rok.

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    "Przecież podobno przebywa w Bieszczadach, chyba żeby wrócił."
    -To Wy przecież się dobrze znacie stąd pytam:) Od dawna jest w Bieszczadach?
    Tak mnie przekonujesz, że chyba naprawdę się z nim skontaktuję .

    "zamiast być tam forpocztą "cywilizacji", zaczną tworzyć społeczność miłośników traperskiego życia."
    -Też mam taką nadzieję! :)
    Ja uważam, że powinno powstać jakieś traperskie stowarzyszenie miłośników Tworylnego o nazwie np. "Traperzy z Tworylnego", które by łączyło wszystkich ludzi zainteresowanych tym miejscem oraz zajmowało się organizowaniem obozów i biwaków, umiejscowionych w bazie Tworylne, służących wymianie doświadczeń. Na takie wyjazdy można by zapraszać różnych znawców, np. byłych komandosów z GROM-u czy ludzi, którzy po prostu żyli w dziczy (jako specjalistów od sztuki przetrwania), specjalistów od "dzikiej kuchni", myśliwych, ornitologów, herpetologów, fotografów przyrody, naukowców zajmujących się dzikimi ssakami, indianistów i innych rekonstruktorów itd. Wyjazdy byłyby urządzane we wszystkich porach roku, żeby ludzie mogli się skonfrontować z przyrodą we wszystkich możliwych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 25-09-2014 o 20:51

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •