Strona 103 z 104 PierwszyPierwszy ... 3 53 93 96 97 98 99 100 101 102 103 104 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #1021
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: zmierzyć się z samym sobą

    Cytat Zamieszczone przez traperski człek Zobacz posta
    .... Przeglądając wątki dostrzegłem ,ze pisały tu moje pokrewne dusze ....
    Osoby, które wymieniłeś, to nie są typowi uczestnicy tego forum. Większość aktywnych uczestników udało mi się spotkać gdzieś w górach, czasem spodziewanie, czasem niespodziewanie. Jeśli ja ich nie spotkałem, to spotkali ich moi bliscy znajomi. W najgorszym przypadku widziałem jakieś ich zdjęcia lub czytałem opowiadania. Wymienieni panowie, albo jeden pod kilkoma pseudonimami, to postacie trudne do szybkiego rozszyfrowania. Marzyciele? Zgrywusy? Prowokatorzy? Opisywali 0 swoich dziwnych planach, ale nie spotkaliśmy się z potwierdzeniem, że kiedykolwiek zostały zrealizowane.

    Komentarze nieskoordynowane do Twoich planów (w skrócie):

    • Dzikie Bieszczady – skończyły się najpóźniej 40 lat temu, a dzikich prerii jakoś tu nie było.
    • Puszcza Karpacka – w tym rejonie jest obecnie pod zarządem Dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego (i nie wiem, czy to źle, czy dobrze).
    • Przewodniki Pascala może są dobre dla wędrujących po restauracjach, w ostateczności zwiedzających ważniejsze zabytki.
    • Zanim zaczniesz klecić szałas, kopać ziemiankę albo budować pustelnię, nawiąż kontakt z najbliższymi mieszkańcami, leśnikami, myśliwymi. Dużo to trzeba, żeby Cię co zeżarło, przysypało albo zastrzeliło;-)


    Cytat Zamieszczone przez traperski człek Zobacz posta
    .... jaki obszar to Bieszczad[y]? ....
    Rzeczywiście, warto wiedzieć, gdzie się jedzie kopać ziemiankę. Tutaj coś poczytasz: Przewodnik prawdziwego turysty - Rewasz, a tutaj zobaczysz: Mapa - Bieszczady - Compass. Nie przejmuj się tym, że to przewodnik dla turysty. Czytaj sobie po cichu, potem schowasz gdzieś w kącie szałasu, żeby plamy nie było, że pustelnik takie książki czyta;-)
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 07-02-2017 o 18:02 Powód: liter.

  2. #1022
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: zmierzyć się z samym sobą

    Podczas aktywności forumowej - forumowicze o których piszesz wcale niczego nie porzucili -co więcej, mieszkali w samej stolycy. Myślę, że mieszkają tam dalej. Widzę, że Ty też.... :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #1023
    Bieszczadnik Awatar yamat
    Na forum od
    12.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    a ja mam taką śmiałą teorię, że wszyscy wymienieni użytkownicy to jedna i ta sama osoba o nieco mitomańskich skłonnościach...ale to tylko moja teoria..bo zaraz ktoś mi się rzuci do grdyki ;-)

  4. #1024
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2012
    Postów
    81

    Domyślnie Odp: zmierzyć się z samym sobą

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Osoby, które wymieniłeś, to nie są typowi uczestnicy tego forum. Większość aktywnych uczestników udało mi się spotkać gdzieś w górach, czasem spodziewanie, czasem niespodziewanie. Jeśli ja ich nie spotkałem, to spotkali ich moi bliscy znajomi. W najgorszym przypadku widziałem jakieś ich zdjęcia lub czytałem opowiadania. Wymienieni panowie, albo jeden pod kilkoma pseudonimami, to postacie trudne do szybkiego rozszyfrowania. Marzyciele? Zgrywusy? Prowokatorzy? Opisywali 0 swoich dziwnych planach, ale nie spotkaliśmy się z potwierdzeniem, że kiedykolwiek zostały zrealizowane.

    Komentarze nieskoordynowane do Twoich planów (w skrócie):

    • Dzikie Bieszczady – skończyły się najpóźniej 40 lat temu, a dzikich prerii jakoś tu nie było.
    • Puszcza Karpacka – w tym rejonie jest obecnie pod zarządem Dyrekcji Bieszczadzkiego Parku Narodowego (i nie wiem, czy to źle, czy dobrze).
    • Przewodniki Pascala może są dobre dla wędrujących po restauracjach, w ostateczności zwiedzających ważniejsze zabytki.
    • Zanim zaczniesz klecić szałas, kopać ziemiankę albo budować pustelnię, nawiąż kontakt z najbliższymi mieszkańcami, leśnikami, myśliwymi. Dużo to trzeba, żeby Cię co zeżarło, przysypało albo zastrzeliło;-)



    Rzeczywiście, warto wiedzieć, gdzie się jedzie kopać ziemiankę. Tutaj coś poczytasz: Przewodnik prawdziwego turysty - Rewasz, a tutaj zobaczysz: Mapa - Bieszczady - Compass. Nie przejmuj się tym, że to przewodnik dla turysty. Czytaj sobie po cichu, potem schowasz gdzieś w kącie szałasu, żeby plamy nie było, że pustelnik takie książki czyta;-)
    Starasz się człowiekowi połamać skrzydła i go jednocześnie wystraszyć? To, że żaden was mnie nie poznał, nie znaczy, że ja nikogo z was nie poznałem, bo na tym forum działam dla idei, natomiast prywatnie unikam kontaktów z ludźmi, którzy się wyśmiewają z moich ideałów i nie mam zamiaru przyznawać się kim jestem i co robię. Sądzę właśnie, że ci inni, którzy pisali podobnie jak ja, mogą robić tak samo. I jeszcze dodam, że nie wszyscy, którzy tu pisali o zakapiorskim stylu życia, pisali o Bieszczadach. W Polsce zapanowała ostatnio stagnacja i marazm, więc malkontenci znów podnieśli głowy...

  5. #1025
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Bardzo ciekawe kim jesteś i co robisz :) :)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #1026
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: zmierzyć się z samym sobą

    Cytat Zamieszczone przez arturos25 Zobacz posta
    (...)Sądzę właśnie, że ci inni, którzy pisali podobnie jak ja, mogą robić tak samo. I jeszcze dodam, że nie wszyscy, którzy tu pisali o zakapiorskim stylu życia, pisali o Bieszczadach. W Polsce zapanowała ostatnio stagnacja i marazm, więc malkontenci znów podnieśli głowy...
    Bardzo podoba mi się wizja zakapiora siedzącego gdzieś tam w szałasie, który żywi się tylko tym co da mu natura (roślinki, robaczki, grzybki itp)
    Taki współczesny zakapior nie nadużywa żadnych płynów zawierających niebezpieczne związki.
    Taki zakapior ma najlepszy kontakt z przyrodą, a wieczorem w szałasie napiernicza po klawiaturze wpisując nowe posty na forum
    Hurrra !!

  7. #1027
    Bieszczadnik Awatar yamat
    Na forum od
    12.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    139

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Tyle tu zapowiedzi....planów...opisów...I poza kilkoma zdjęiami ni to szalasu ni to cholera wi czego, nigdy nikt z przyszłych zakapiorów nic nie udowodnił... Może już na to czas?

  8. #1028
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Kim jest kandydat na zakapiora?

    Najprawdopodobniej bardzo młodym człowiekiem, który może mieć bardzo wiele zalet, głowę pełna marzeń a jednocześnie znikomą wiedzę na temat tego jak kiedyś żyli ubodzy ludzie na wsi. Dawniej (powiedzmy że w poprzednich wiekach) już samo słowo przednówek wywoływało blady strach i ciarki po plecach.
    Przednówek to był czas niedostatku, gdy zimowe zapasy kończyły się a nowej żywności w przyrodzie jeszcze nie było. W skrajnych przypadkach na przednówku ludzie sięgali po wszystko co można było strawić: kłącza, wyłażące chwasty, korę z drzew czy paski skóry.
    Można by oskarżyć ich o to, że byli leniwi i nie nagromadzili wystarczających zapasów ziół, suszu owoców czy słoików z czymś tam. Nic podobnego, nie tak było.

    Powrót do takiego prymitywizmu, przy braku wiedzy o bezpiecznym stosowaniu postu, może doprowadzić młodego zakapiora do choroby.
    I bez obrazy:
    -moja babcia, która dożyła bardzo słusznego wieku powiedziałaby, że taki pomysł może urodzić się w chorej głowie albo w dupie, w którejś się coś poprzewracało.

  9. #1029
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Henio, ustalmy jedną rzecz -żaden z wspomnianych "zakapiorów" nie pisał swych postów z Bieszczadów tylko z Warszawy :) Yamat, a co tu udowadniać :) :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 24-10-2017 o 08:26
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  10. #1030
    Debiutant Roku 2017

    Na forum od
    06.2016
    Postów
    107

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Być może w tej pracy będą jakieś użyteczne wskazówki...? https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...y-grzybowskiej

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •