Strona 21 z 104 PierwszyPierwszy ... 11 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 71 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #201
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez klopsik Zobacz posta

    wypić spiryt z banki po ropie to jest przygoda dla zakapiora
    zakapiorem nie jestem i pretendowac do tej roli nie zamierzam ale bym takowego poprobowala!!!

    Cytat Zamieszczone przez bieśdziad Zobacz posta
    może nie z beczki po ropie bo po tym czkawka o smaku stacji benzynowej pewnie jest....
    jak po wodzie mineralnej "naftusia" z truskawca... nie do wytepienia benzynowa czkawka
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  2. #202
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Dziwni jesteście

    Ja to wole nalewki
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  3. #203
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,348

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Na "sąsiednim" forum Lucyna zamieściła informację o ciekawej książce. Jeżeli kandydat na zakapiora jeszcze tu zagląda (dawno się nie odzywał), to może mu się przyda. Dla innych też interesująca pozycja.
    ""Dzikie rośliny jadalne Zapomniany potencjał przyrody". Są to materiały z konferencji, która obyła się 13 września 2007 r. w Arboretum w Bolestraszycach (tę publikację można najtaniej kupić, z tego co orientuję się, w kasie ogrodu (25 zł)). Artykuły są poświęcone roślinom jadalnym, przede wszystkim pożywieniu głodowemu i darom lasu, ..."
    Pozdrawiam
    Długi

  4. #204

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Co Wy tak z tym alkoholem? Zakapiorzy dawnego typu pili z poczucia bezsensu życia, a ja będę miał zajęć aż nadto.
    Za namiar na książkę dziękuję. Na tej stronie są też inne książki na ten temat:
    http://www.luczaj.com/ksiazki.htm

    Cytat Zamieszczone przez żubr Zobacz posta
    No i trzeba pamiętać, że nie ma zakapiorstwa bez wizyty w programie u pewnego redaktora z TV Rzeszów.
    Ja tak na to nie patrzę. W panu Potockim widzę pierwszego, który zajął się popularyzacją tematu w oficjalnych mediach. Za komuny temat, o ile było możliwe, cenzurowano, a dziś jest tak samo, choć podobno mamy wolność. Dobrze, że choć on się z tego wyłamał. I mam nadzieję, że w przyszłości popularyzatorów będzie więcej. Przy czym nie chodzi o to, żeby robili mi jakiś rozgłos, a przeciwnie - będę tego rozgłosu unikał. Chodzi o IDEĘ. Ideę samodoskonalenia się przez samotne życie w ekstremalnych warunkach.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 04-08-2011 o 14:22

  5. #205
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Samotny Włóczykiju widzę, że jesteś gotów na to, abym mógł Cię wziąć na przyuczenie praktyczne do "zakapiorstwa". Zapewniam pracę w lesie przy użyciu prostych narzędzi, zapoznanie z okoliczną florą i fauną - również organoleptyczne, miejsce na postawienie szałasu tudzież innej szopy, wodę z potoku i opał. W zamian oczekuję kilku godzin prostej pracy - głównie związanej z ziemią, kamieniem i drewnem, a jeśli się sprawdzisz to i z zielskiem.
    Marcin

  6. #206
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    SW.przestań teoretyzowac i weż się za realizację swych planów-na razie na pieniacza i gawędziarza wychodzisz a takich mnogo

  7. #207
    Bieszczadnik Awatar Biały 13
    Na forum od
    02.2010
    Rodem z
    Wawa
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    oj tam oj tam ... może nie jest w stanie wystartować z miejskiej dżungli. Wyrywa sie ale nie wychodzi ...
    Postawcie na harcerstwo, postawcie na Szczep im. "Zośki"!
    przekaż swój 1% http://60i148.org/

  8. #208

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Macie pecha, i chyba nie czytaliście wszystkich moich wątków tutaj. Ja nie mam zamiaru zostać zakapiorem po to, żeby zyskać poklask jakichś krzykaczy internetowych. Ja zostanę zakapiorem wtedy, kiedy sam będę gotowy, kiedy pozamykam wszystkie sprawy, i niczyj jazgot tego nie przyspieszy.

    Marcins, muszę się zastanowić, bo niestety Twoje poprzednie wypowiedzi nie nastawiły mnie pozytywnie (do Ciebie, nie do mojego pomysłu) i wietrzę w powietrzu mobbing. Jaki ma sens ucieczka od patologii "cywilizowanego" życia, jeśli w Bieszczadach się trafi na to samo?
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 07-08-2011 o 16:17

  9. #209
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Samotny Włóczykiju propozycja jest dalej aktualna niezależnie od Twoich subiektywnych odczuć czy od Twojego nastawienia wysnutego na podstawie czyichkolwiek wypowiedzi. Po prostu zrób to.
    Marcin

  10. #210

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Kupiłem książki Łukasza Łuczaja i wypróbowuję zawartą w nich wiedzę w praktyce. Jak to mówią, "im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi na froncie". Nie widzę błędów w warstwie praktycznej, choć należałoby by ją o parę rzeczy uzupełnić (np. termin owocowania buka w Polsce czy przygotowanie orzechów bukowych do spożycia). Podoba mnie się szczególnie ostrożność jeśli chodzi o rośliny, które mogą być trujące. Zdumiewają mnie natomiast błędy, których doktor botaniki nigdy nie powinien popełniać. Stale mylone jest kłącze z korzeniem, w innym miejscu jest mowa o korzeniach pływacza (których on nie posiada).

    Poza tym, autor wciska tam ideologię posthipisowską "uwolnienia trawki" względnie maku, opierając się na absurdalnej argumentacji materialistycznej. Trochę dziwny jest bunt przeciw syfilizacji połączony z użyciem jej światopoglądu.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •