Strona 1 z 104 1 2 3 4 5 6 7 8 11 51 101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #1

    Domyślnie Zostać zakapiorem

    Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby udowodnić, że także i dzisiaj można być zakapiorem. Postanowiłem zarazem stworzyć nowy model zakapiora bieszczadzkiego - bez pijaństwa, bez poczucia beznadziei i bez przypadkowych przygód miłosnych. Zakapiorstwo chcę traktować głównie jako okazję do zdobywania nowych umiejętności i ćwiczenia się w nich. Dodam, że jestem poniekąd pasowanym bieszczadnikiem - choć w Bieszczadach nie mieszkam.

    Ponieważ jednak dziś mamy trochę mniej "dzikie" czasy, więc będę musiał wystarać się we władzach leśnych o pozwolenie na szałas. Myślę o przeżyciu w ten sposób 2 zim. Żeby przewyższyć swoich poprzedników, mam zamiar zbudować szałas najwyżej, jak się da - byle z dostępem do wody. W miejscu na szałas zima powinna trwać 8 miesięcy - a reszta "wsio lieto".

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Extra!...
    Easy rider tylko na piechotę...

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Dodam, że to umieszczenie szałasu w ekstremalnych warunkach ma służyć również próbie literackiej. Bo zabieram się do pisania powieści, której jeden z bohaterów żyje na szczytach tatrzańskich. Tatry są parkiem narodowym, ale przecież muszę wiedzieć, co opisuję, więc trzeba było znaleźć warunki w miarę zbliżone.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Samotny Włóczykij Zobacz posta
    Dodam, że to umieszczenie szałasu w ekstremalnych warunkach ma służyć również próbie literackiej. Bo zabieram się do pisania powieści, której jeden z bohaterów żyje na szczytach tatrzańskich. Tatry są parkiem narodowym, ale przecież muszę wiedzieć, co opisuję, więc trzeba było znaleźć warunki w miarę zbliżone.
    Witaj na forum, czy Ty tu już kiedyś nie byłeś ? Życzę powodzenia w pisaniu powieści.
    PS. Na tym forum gościliśmy już kilku wychowanków harcerstwa.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  5. #5
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    ...a czy to koniecznie musi być "Zakapior" ? raczej beznadziejny źródłosłów

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez joorg Zobacz posta
    Witaj na forum, czy Ty tu już kiedyś nie byłeś ? (...)
    PS. Na tym forum gościliśmy już kilku wychowanków harcerstwa.
    Może był jakiś inny Włóczykij, bo ja nigdy tutaj jeszcze nie pisałem. Ale może spotkaliśmy się na innych forach.
    Ja myślę, że wychowanków harcerstwa gościliście tu więcej, niż kilku, bo harcerze to jedno ze środowisk najbardziej zafascynowanych Bieszczadami.

    Cytat Zamieszczone przez trzykropkiinicwiecej Zobacz posta
    ...a czy to koniecznie musi być "Zakapior" ? raczej beznadziejny źródłosłów
    Można to nazwać inaczej. Tylko jak? "Zakapior" już się przyjął.
    Ostatnio edytowane przez Samotny Włóczykij ; 20-05-2011 o 21:24

  7. #7
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Przyjął? A gdzie się przyjął i w jakich kręgach i co oznacza... to my budujemy historię na co dzień...
    ..w kręgach niebieskoptasich, zataczanych przez coraz to ichniejszych piechurów jest jak przekleństwo

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Wyżej niż Lutek P. nie zamieszkasz... tym samym nie będziesz już naj-....
    Dyskusje na ten temat toczyły się niejednokrotnie na tym forum. Poszukaj. Słowa kluczowe: zakapior, obciach,

    Podobno prawdziwi ludzie gór to nie ci co mieszkają w górach, ale ci co potrafią żyć w dolinach

  9. #9

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Lutek na Połoninie Wetlińskiej obecnie nie mieszka. Ale przede wszystkim nie ma porównania między murowańcem Chatką Puchatka, a prowizorycznym z zasady szałasem.

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Dyskusje na ten temat toczyły się niejednokrotnie na tym forum. Poszukaj. Słowa kluczowe: zakapior, obciach,
    Tak, widziałem te dyskusje. A akurat oceny w rodzaju "obciach" mało mnie obchodzą. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach opinie na temat tego, co jest "obciachowe", a co nie, podlegają manipulacjom.

    Podobno prawdziwi ludzie gór to nie ci co mieszkają w górach, ale ci co potrafią żyć w dolinach
    W takim razie nie ma nic łatwiejszego, niż bycie człowiekiem gór... Można nawet ani razu w życiu w nie nie zajrzeć. Ale mnie nie o to chodzi.

  10. #10
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    To chyba będziesz musiał wybrac się na ukrainę lub do rumuni.jeszcze trochę dziczy tam zostało

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 23:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •