Strona 55 z 104 PierwszyPierwszy ... 5 45 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 65 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 550 z 1033

Wątek: Zostać zakapiorem

  1. #541
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Hmmm...co do Giera zgadzam się że skromny prosty szczery itd... też Go lubię nawet teraz w czasie mego pobytu sprzed parunastu dni w Bieszczadzie, mieliśmy z Moim kumplem miejscowym Miodziem żeglarzem, Giera odwiedzić ...,w ruch poszły nawet telefony żeby namierzyć Jego mp.ale byliśmy już ZMĘCZENI Polańczykiem a jak stwierdził Miodek /jak się spotkamy z Michałem to znów minimum 3 dni wyjętę z życiorysu / tak że daliśmy sobie spokój ,a szkoda.. spotkania..na drugi rok w czerwcu jak dożyjemy ...natomiast czy W/W zakapiorstwo ma w d.?...byłem, na zlocie zakapiorskim w 2009 r w Solinie,gdzie mam zdjęcie z Michałem, oraz obszerne nagranie ze zjazdu, jak tańczy ostro z Juliuszem Pierwszym...jest na co popatrzeć...
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  2. #542
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    a to ja tam nie wiem :) Gier nie mieszka w Polanczyku ale jednej ze wsi w okolicach Wetliny. z tym piciem to pewnie poniekąd masz rację ale z drugiej strony często widzę go jak prowadzi autem a on po procentach nie jeździ, więc tak tragicznie nie jest - nie tak dawno puka do nas, otwieram z kotem na rękach i pada pytanie -"czy jest tu jakiś trzeźwy mężczyzna?" :)
    Ostatnio edytowane przez Jimi ; 30-10-2012 o 06:55
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  3. #543
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Doskonale wiem że ze Swoją miłoscią mieszka we wsi....w.......to my byliśmy w Polańczyku. jak zawsze..pozdrawiam hmm... Zakapiorkę....?
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  4. #544
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Dyskusję o zakapiorach i zakapiorstwie stawiam na równi z podlewaniem ognia benzyną i równoczesnym wrzeszczeniu, że się pali.

  5. #545
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Asiu aleś błyskotliwa, nie lubię takich komentarzy na forum, które nic nie wnoszą a tylko zaczepiają. Temat dosyć na fali i ciekawi mnie co ludzie rozumieją pod tym pojęciem a w zasadzie czym różni się jeden gościu od drugiego, że tego dajemy do ligi pierwszej, tego drugiej a tego do żadnej. oczywiście, że śmieszne ale tak jednak jest. to marketing (tak jak bieszczadzkie anioły) ale dosyć ciekawy
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  6. #546
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Asiu aleś błyskotliwa, nie lubię takich komentarzy na forum, które nic nie wnoszą a tylko zaczepiają.
    Możliwe, że mój komentarz nie wnosi niczego. Możliwe, że wnosi tyle samo, co informacja o tym, że delux ma zdjęcie z Gierem. Nie było moim celem zaczepiać kogokolwiek. Wyraziłam swoje zdanie i je podtrzymuję. Bez względu na to, czy jestem w tym błyskotliwa czy nie.
    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    Temat dosyć na fali i ciekawi mnie co ludzie rozumieją pod tym pojęciem a w zasadzie czym różni się jeden gościu od drugiego, że tego dajemy do ligi pierwszej, tego drugiej a tego do żadnej. oczywiście, że śmieszne ale tak jednak jest. to marketing (tak jak bieszczadzkie anioły) ale dosyć ciekawy
    Dla Ciebie to jest ciekawe, dla mnie włóczenie nazwiskami konkretnych ludzi po różnych forach nie jest ciekawe, jest - moim zdaniem - nie w porządku. I tyle.

    Mój komentarz wziął się z pewnych obserwacji - często ci sami ludzie, którzy wykpiwają zakapioryzm równocześnie z całym nabożeństwem biorą udział w tym...zjawisku.

    Pozdrawiam. : ))

  7. #547
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Asia: "Możliwe, że mój komentarz nie wnosi niczego. Możliwe, że wnosi tyle samo, co informacja o tym, że delux ma zdjęcie z Gierem."

    -chyba nie do końca. że ma zdjęcie, jak lubi robić to niech robi, czymś się podzielił.

    Asia: "Wyraziłam swoje zdanie i je podtrzymuję."

    -takie to zdanie było nie do końca sprecyzowane, więcej szumu niż treści.

    Asia: "Dla Ciebie to jest ciekawe, dla mnie włóczenie nazwiskami konkretnych ludzi po różnych forach nie jest ciekawe, jest - moim zdaniem - nie w porządku. I tyle."

    -są to osoby występujące publicznie pod tą marką na zet, więc jeżeli mówimy o tajemniczym zjawisku na zet to czemu nie posługiwać się nazwiskami, bo bez nich nie bardzo wyobrażam sobie dyskusji, szczególnie że Ryśki są przez turystów uważani jako ikona stylu.

    Asia: "często ci sami ludzie, którzy wykpiwają zakapioryzm równocześnie z całym nabożeństwem biorą udział w tym...zjawisku."

    -grajmy w otwarte karty -pijesz do mnie :-) trochę mnie to zaskoczyło, bo nie wiem co masz na myśli. możemy oczywiście na tym forum pokazywać sobie zdjęcia z połonin itd ale bez dyskusji nie byłoby to już forum, dlatego teraz zastanowiłam się nad tym wątkiem bo według mnie jest poniekąd ciekawy. najłatwiej napisać w stylu "dyskusja nie ma sensu i takie jest moje zdanie" -to lepiej nic nie piszmy, po co nam w ogóle forum. pozdrawiam serdecznie:)
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #548
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Kłopot z tymi Zakapiorami bo już samo określenie może wywoływać alergie. Jednak pod tą niefortunną przykrywką odnajdujemy naprawdę barwne postacie: Tego na górze przedstawiać nie trzeba, na dole inny kolega tamtego z góry, nie znosi tej nazwy a Potocki lepiej niech go omija z daleka. Ataman poeta najbardziej śmieszy jak rozpracowuje jednorękiego bandytę z Łemkowyny, wtedy jego muza zapewne płacze. Naczelny Anioł z dużym oddaniem wypełna misję tworzenia legendy Bieszczadu i zaskakuje wiedzą i świętą cierpliwością do niby kupujących ikony. Jest brodaty niedzwiedz w Zagrodzie, który kiedyś był na Jaworcu ale to stare dzieje. Chyba wtedy zaczarowała Go pewna turystka co pewnie odbija mu się czkawką do dziś. Jednak dla mnie to określenie Zak... do nich nie pasuje, pasuje natomiast do typów które dobrze znam i z którymi przebywanie nie jest przewidywalne ani bezpieczne. Wyobrażcie sobie sytuację w której zza winkla wyłazi typo z siekierą w jednej ręce i jakimś "ogromnym cygarem" w drugiej i nagle wali w denko aż iskry lecą, drobna sprawa, sprawdzał naszą reakcję, dusza na ramieniu ale przynajmniej człowiek wie, że żyje.

  9. #549
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Delux tylko dlatego napisał na forum, że ma foto z Gierem ,żeby udowodnić że Michał jednak na imprezach zakapiorskich bywa...a skoro Bywa to....chyba nie ma tego jak twierdzi Jimi głęboko w .....
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  10. #550
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Zostać zakapiorem

    Mam bardzo negatywny stosunek do zakapioryzmu, nie cierpię etatowych zakapiorów. Poszukując informacji do mini prezentacji Lucy dotarła do wspomnień Jana Szelca "Między pracą, a przygodą". A tam ciekawostka, czyli rozdział "Konno z połonin do gwiazd". Rozdział poświęcony pierwszemu zlotowi zakapiorów, który odbył się w Komańczy w 1991 bądź 1992 r. Pada słowo zakpior, są wymienieni czołowi: Wiktorini, Pińczuk, Jurek Dwa Tysiące, Niedopta, Prezes, Karabin, Leszek Mnich (nie wiedziałam, że jest zakapiorem), Jurek Żak (to dla mnie niespodzianka). Pomysłodawcą był Beton, który prowadził wtedy schronisko, zwał je "Podkowiatą". Lucy nie byłaby sobą, gdyby nie zaczęła drążyć. Z mini śledztwa jasno wynika, że pomysłodawcą idei zakapioryzmu był Beton. Przyznał się do tego w rozmowie telefonicznej, pozwolił powołać na siebie. Być może będzie na spotkaniu w "Piwniczce" w Ustrzykach dolnych 3 listopada (ogłoszenie poniżej) , postaram się zdobyć więcej informacji.

    Edytka
    Podam jeszcze jedną informację zaprzeczającą bardzo często wygłaszanej opinii, że ojcem zakapioryzmu jest pan Potocki. Mały fragmencik wspomnień pana Jana Szelca "Szkoda tylko, że wśród gości zabrakło Edmunda Gajewskiego, który tyle miejsca poświęcił w "Nowinach" bieszczadzkim ludziom-legendom, pogłębiając sens słowa "zakapior" i tworząc początki "mitologii bieszczadzkiej."
    Ostatnio edytowane przez Sonka ; 31-10-2012 o 11:23

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pragne zostać nowym Połoniną
    Przez człowiek wiatr w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 154
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:40

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •