Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Echo - zmiany

  1. #1

    Domyślnie Echo - zmiany

    Drodzy moi Internauci!

    Sprawa wygląda następująco, jestem po wstępnych rozmowach. Przedstawiłam wirtualnej ekipie projekt zmian w publikacjach Echa. Ale zanim prace pójdą dalej chciałabym zrobić małą ankietę wśród Was.

    Echo ma 24 strony pełne różnych wiadomości z regionu. Ciągle ubolewam, że nie obejmujemy zasięgiem większego obszaru - zwłaszcza tego strategicznego - ale to wynika raczej z trudności natury technicznej.

    Niemniej do tej pory wysyłałam do Info kilkanaście tekstów w całości. Teraz jednak planujemy dawać np. 2 teksty w całości, resztę - zajawki. Odsyłając zainteresowanych do wydania "papierowego". Nie wiem czy wypali pomysł prenumeraty przez Net. prosiłam Beatę, o opracowanie formularza zamówienia.

    To są plany. Czekam na Wasze opinie i uwagi.

    wasza

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Szaszka
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    znad morza
    Postów
    463

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Droga nasza Asiczko!

    Mam mieszane uczucia co do tych zmian. Wszystko zależy od tego, jakie teksty będą wydawane w całości, a jakie w zajawkach...
    Bo jesli zajawką miały by pozostac (z tego numeru) np. "Lutkowe zapiski" czy opowiadania z cyklu "Bieszczady w moim zyciu", natomiast w calosci bylby wydany wywiad ze starostą p. Sceliną... to cóż... brak mi entuzjazmu...
    pozdrawiam,

    я пиду в далекие горы на широкие полонины

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Rozwinę to o czym mówiłem na czacie:
    Jeśli celem takiego działania jest zwiekszenie sprzedaży, a zapewne jest (przynajmniej jednym z ważniejszych), to jest to pomysł dobry. Warunkiem jest nie tylko odpowiedni dobór materiałów na zajawki, wykorzystujący pewne chwyty marketingowe na przykład, ale przede wszystkim sprawny system prenumeraty online + rozsądna cena. Sądzę, że jest sporo osób, ktore chętnie kupią pismo, jeśli stworzy się im do tego okazję - czyli zapewni możliwość jego kupna (krótko mówiąc otrzymania do domu), bez względu na miejsce zamieszkania (z pominięciem zagranicy). Sprawność systemu, to także terminowość - będzie lipa jeśli np. numer trafi do adresta w momencie gdy będzie już wychodził kolejny, itp.
    Logicznym jest, że pismo z czegoś utrzymywać się musi - jeśli wiekszość artykułów będzie dostępna online (lub wszystkie), musi to powodować spadek sprzedaży, ponieważ wzrost liczby uzytkowników internetu w naszym kraju, jest akurat w tym okresie dość znaczny i zwiększał się będzie - także "tam", a więc nawet "tam" z czasem duża część czytelników, z oczywistych powodów będzie wolała przeczytać artykuły w Internecie. Krótko mówiąc dla czytelnika stan obecny jest lepszy i wygodniejszy (z wyjatkami), jednak gdyby wszystkie pisma funkcjonowały na takiej zasadzie nikt z dostepem do Internetu nie kupowałby prasy w kiosku.
    Rozwiązanie drugie: dialerka załozyć )))

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  4. #4

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Jasne, że najbardziej "bieszczadzko - ciekawy"!!!!!!!!!! Dalej faza testów.... A góra jak się zapatruje?

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar marekm
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Łódź
    Postów
    934

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Droga Asiczko!!
    jak to bedzie działać tak jak np "npm - magazyn Turystyki Górskiej " to jestem za
    i pisze sie na prenumeratę " Echa"
    pozdroowka

    pozdroowka
    marekm

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Asiczko, weź pod uwagę, że nie wszystkich interesują codzienne bieszczadzkie sprawy regionalne, typu "kłopoty komunikacyjne", "korupcja w urzędzie", "narkotyki na dyskotece" czy "gwałt w Lutowiskach". Są to sprawy ciekawiące pewnie tylko osoby miejscowe, to zrozumiałe. Nie wiem, czy powiększycie (w zaproponowany sposób) liczbę prenumeratorów spoza regionu.
    Może to natomiast wywołać pewien niesmak. Od czasu do czasu czytamy wybrane teksty w wirtualnym "Echu", a teraz chcecie nas tego pozbawić. No cóż, zobaczymy. Nie wszystkie projekty się urzeczywistniają.
    Natomiast aby poprawić kondycję finansową pisma, powinniście - miom zdaniem - wejść szerokim frontem w ogłoszenia i reklamy - wykorzystując m.in. istnienie internetowej pełnej edycji pisma.
    Pozdrawiam

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  7. #7

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    SB, to nie tak. Ja z tych 24 stron daję na strony Info tylko te artykuły, które są, że tak powiem ogólno bieszczadzkie...
    Chodzi raczej o to, że a) konkurencja ma nas kawę na ławę (mamy kolejną lokalną gazetę, która uwielbia nasze podwórko....), b) ludzie zamiast kupować gazetę drukują z Netu, kserują z biblioteki.... a wiekszość chciała by ją ot tak w prezencie.
    Nam nikt nie dopłaca do wydania ani złotówki. Nie podnosimy ceny, bo tu z kasą ludzie maja naprawdę ciężko.
    Wydaliśmy 36 numer (pełne 3 lata) - nie wiem na jak długo starczy nam pałeru by to jeszcze ciągnać - toż to orka na ugorze.
    Trzeba coś zreformować.
    c) Spotkałam ostatnio naet wypracowanie ucznia... tylko ze było to naszym artykułem... d)nie mam do końca pomysłu na poradzenie sobie z tą sytuacją - stąd ta dyskusja - BO WASZ GŁOS LICZY SIĘ TU NAJBARDZIEJ! Nie chcę stracić czytelników wartościowych, dla których warto ślęczeć po nocach przed kompem...

    as

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  8. #8
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Witam!

    Hmmm sprawa o tyle trudna, że jak pisał Piotr internet jest medium dość "nadmuchanym" owszem szukamy tam informacji ale tylko najodważniejsi cokolwiek, kupują, zamawiają.

    IMHO kwestia przesyłania i zbierania zamówień wydaje mi się oczywista - i w zasadzie nie widzę tutaj żadnego problemu.
    Można iść dalej:
    - przygotować każde wydanie w PDF (które jak wiemy w pełni odzwierciedli oryginał) i "dać" do pobrania po przesłaniu SMS'a np. za 3 PLN.
    W ten prosty sposób pisemko urasta do rangi New York Timesa ponieważ jest dostępne powszechnie w sieci, a i jest to zgodne z ideą globalizacji i dostepu do informacji przez sieć :)

    Z drugiej strony cel został osiągnięty ponieważ od ręki "ktoś" ma pismo i nie musi czekać na przesłanie.
    Redakcja Echa pozyskuje środki na działanie przy jednoczesnej redukcji kosztów praktycznie do minimum (nie ma znaczków itp a o druku pisma już nie wspomnę)

    Inną kwestą jest oczywiście pewna liczba czytelników, która np. kolekcjonuje wszystkie numery lub chce dostać namacalny dowód na istnienie pisma - wtedy oczywiście Ci zdecydują się na zamówienie klasyczne.

    Idąc wątkiem zajawek. Uważam że nie jest to najlepszy pomysł, lecz musimy wszyscy przyjąć argumenty redakcji.
    Ja osobiście nie lubię tzw: zajawek i należałoby przeprowadzić dość rozbudowaną analizę czy to przyniesie pozytywny oddźwięk czy raczej pogorszy notowania Echa.

    Z doświadczenia wiem że projekty w jakiś sposób ograniczane raczej nie rozwijają się najlepiej.

    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  9. #9

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    Witam!

    Podczas ostatniej wizyty w Lesku miałem przyjemność gościć w redakcji "Echa". Kol. Asiczka pokazała nam swoją chlubę, tj. oprawione 36 numerów "Echa". Naprawdę jest to ciężka praca - duże wyrazy uznania, szczególnie gdy pracuje się na sprzęcie jaki jest w redakcji. Właściwie dziwi mnie fakt udostępniania prawie pełnej (bez ogłoszeń lokalnych i kronik: towarzyskiej i kryminalnej) wersji gazety. Niewiele jest w Polsce gazet codziennych publikujących w sieci całe wydanie (wyjątkiem jest "Dziennik Polski" gdzie jest dostępne całe archiwum za darmo, bo za archiwum GW trzeba płacić". Ja zawsze czekam z ciekawością na nowe wydanie "Echa" w sieci. Czytając całą gazetę właściwie za darmo, co z tego ma redakcja? Genialny wydaje mi się pomysł z pedeefem i sesemesem. I przecież można sobie to wydrukować.
    Podsumowując. Jestem za utrzymaniem obecnej formy wydawania Echa, ale:

    1. W zrobić krótkie anonsiki (zajawki).
    2. Dla chcących wiedzieć więcej (nauka kosztuje) albo gazeta w kiosku, albo 3 zł przez sieć (ostatnio widziałem w centrum Warszawy w sklepie koło Empiku Tyskie w puszce 0.5l za 4.70).


  10. #10

    Domyślnie Re: Echo - zmiany

    SB, wiesz jak Cię cenię ale użycie sformułowania "pewnien niesmak" to jednak przesada. Niesmak powinny budzić plagiaty, wykorzystanie bez podania źródła, czy inne objawy naruszenia własności intelektualnej...

    Ten temat na forum to raczej burza mózgów - co z tym zrobić.


    Lupino dziękuję za zrozumienie.

    Jubileuszowy numer 36 pojawi się w wersji dotychczasowej.
    Pomysł Darka z wersją pdf i sms - jest chyba godzien rozważenia.

    z poważaniem

    wasza

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wilcze Echo
    Przez Paczi w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 11:20
  2. Zmiany w Chmielu
    Przez maciejka w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 23:42
  3. [Czarna] Gdzie te zmiany
    Przez yorick w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2005, 11:41
  4. Echo Bieszczadów - prośba o opinie
    Przez admin w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2005, 14:01
  5. Echo Bieszczadów
    Przez asiczka w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-03-2004, 20:58

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •