Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

    Czy ktoś robił przejście granicą Wlk Rawka – Chresty – Kańczowa - Wołowe Berdo - Wołosate ? Po pierwsze, pytanie ile trzeba na taką trasę liczyć, a po drugie, czy istnieje możliwość zrobienia tego legalnie (typu zgoda Parku na taką trasę, pozwolenie Straży Granicznej, itp) ?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar curik
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    39-200
    Postów
    98

    Domyślnie Odp: Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

    Na pozwolenie od parku nie masz co liczyć.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Gandalf
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Gród Kraka
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

    Gdyby kogoś interesowało, to wklejam odpowiedź jaką dostałem od Straży Granicznej. A tu link do wskazywanego rozporządzenie: http://podkarpackie.e-bip.pl/eDzienn...ennik%2078.pdf

    Szanowny Panie,
    w odpowiedzi na Pana maila z dnia 31.05.2011 r. uprzejmie informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z 19.10.2009 r. obowiązuje zakaz przebywania w pasie drogi granicznej na terenie województwa podkarpackiego na odcinku granicy państwowej z Ukrainą od znaku granicznego „Krzemieniec” do znaku granicznego nr 638. Zakaz ten nie dotyczy pasa drogi granicznej, którym biegną oznakowane szlaki turystyczne. Należy pamiętać, że osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej obowiązane są posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.
    Ponadto, na odcinku granicy państwowej od znaku granicznego nr 164 (Rozsypaniec) do znaku granicznego 213 (Opołonek) dopuszcza się pieszy ruch zorganizowanych grup turystycznych z przewodnikiem, pod warunkiem uzyskania zgody Dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz zgody właściwego terytorialnie Komendanta Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych (tel. 13 461-690).
    Dodatkowo informuję, że poza przejściami przekraczanie linii granicy państwowej jest zabronione (z Ukrainą, Białurusią, Rosją).

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

    ja szlam ta trasa w 2000 roku... tzn.. podobna bo chyba za duzo wypilismy i kompas zaczal nam wskazywac poludnie zamiast do wolosatego trafilismy do łubni.. tam spedzilismy chyba ze 3 dni bo tak nas miejscowi goscili nie polecam powtarzac- bo mozna wracac przez kijow teraz tez troche inne czasy...

    teraz legalnie to niedlugo oddychac nie bedzie mozna
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Przejście granicą Wlk Rawka - Wołosate

    Cytat Zamieszczone przez Gandalf Zobacz posta
    Gdyby kogoś interesowało, to wklejam odpowiedź jaką dostałem od Straży Granicznej. A tu link do wskazywanego rozporządzenie: http://podkarpackie.e-bip.pl/eDzienn...ennik%2078.pdf
    Nic nowego. Po prostu nie wolno. Między Rawką a Wołosatym na pewno trafisz na SG, także chyba nie ma co próbować nielegalnie.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przejście graniczne w Wołosatem
    Przez andrzej627 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 246
    Ostatni post / autor: 25-10-2022, 12:49
  2. Wołosate-Tarnica-Halicz-Rozsypaniec-Wołosate
    Przez Munir w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 13:03
  3. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 20:04
  4. Przejście w Roztokach
    Przez człowiek z lasu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 13:22
  5. Przejście w Krościenku
    Przez maknop w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2003, 16:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •