Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Tworylne

  1. #11
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Olo, czy możesz jaśniej? Do kogo piszesz? Jeżeli do Pyry to po mojemu to właśnie Pyra ma rację - jeżeli zamieszczone zdjęcia sfotografowałeś z albumu Kusala to do dobrego zwyczaju należy podawanie w takiej sytuacji źródła. No i na forum była mowa o tym albumie, przyznaj że nie przeglądałeś tylko walnąłeś tym zarzutem w ciemno, prawda?

    Uspokój się, nie najeżaj i nie pręż tylko wyjaśnij gdzie znalazłeś te zdjęcia (a albumie?). A zanim komuś zarzucisz, że ukrywa jakieś informacje, to sprawdź, czy się przypadkiem nie wygłupisz.

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Cytat Zamieszczone przez Olo Zobacz posta
    Witam.Widzę że masz dziwne pojęcie uczciwości.Od 3- ch lat szukam informaqcjii o Tworylnym, Tworylczyku.Nigdzie nie trafiłem na informację, że posiadasz takie informacje, że dysponujesz publikacją P.Kusala" Zapomniane Bieszczady " w której jest masa zdjęć Bieszczad z przed wojny. Jeśli jesteś taki uczciwy , to dlaczego nie poinformowałeś na forum, że istnieje coś takiego.
    Ja nie napisałem, że to są moje zdjęcia, tylko,że umieszczam je i żeby zainteresowani mogli obejrzeć. Warto się zastanowić nad sobą najpierw , a póżniej wytykać komuś nieuczciwiść.
    Twoja odpowiedź pasuje do przysłowia "Zawinił kowal powiesili cygana". Piszesz, że od trzech lat poszukujesz informacji o Tworylnym - mogę to skonkludować, że marnie szukasz. Moją winą jest, że nie podzieliłem się informacją, że stałem się posiadaczem ksiązki którą można kupić w oficjalnym obiegu (nie jst to książka na indeksie jest powszechnie dostępna i doczekała się kilku wznowień a i na forum o niej pisano). Co wspólnego ma uczciwość z dzieleniem się wiadomościami o posiadanym księgozbiorze? Powiem szczerze nie bardzo rozumię. Jeżeli zamieszczasz zdjęcia nie podając żródła ich pochodzenia to wybacz ale samo przez się nasuwa się przypuszczenie, że Jesteś właścicielem tych zdjęć lub Jesteś ich autorem. Ja tylko wskazałem źródło w którym takie same zdjęcia zostały zamieszczone. W tym momencie rodzi się pytanie to skąd Ty wszedłeś w posiadanie tych zdjęć?
    pozdrawiam
    Marek

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Olo !
    nikt nie wytyka Ci nieuczciwości.
    To jest zwykłe sprostowanie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Cytat Zamieszczone przez Olo Zobacz posta
    Witam wszystkich. Zamieszczę zdjęcia z roku 1940-41 zrobione w Tworylnym.Może ktoś kogoś pozna?
    Zdjęcia, które zamieszczasz są "przefotografowane" z książki Pawła Kusala "Zapomniane Bieszczady" wyd. III lub IV. Ich autorem jest żołnierz III Rzeszy, być może Austriak, który przebywał w 1940 i 1941 roku w Tworylnem. Jedyny opis do 38 fotografii zamieszczonych w tej książce jest mojego autorstwa. Fotografie te ich autor wkleił do pamiątkowego albumu, niestety wpisał tylko daty (rok) i żadnych więcej szczegółów. W owym albumie sporo było zdjęć z Wiednia, więc tam albo stacjonował, albo był wiedeńczykiem. Oryginalny album z wszystkimi zdjęciami jest w posiadaniu Pawła Kusala.

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Tworylne

    40-41 ss/gestapo mieli jeszcze czarne mundury wg mnie to funkcjonariusz tych służb, ciekawe, że tam byli w sumie na głębokiej prowincji...chyba, ze j.w. robili już robote swoja we współpracy z OUN...

  6. #16
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Tworylne

    ...nie w temacie, choc o fotografiach starych: czy ktos kojarzy książkę, w której zamieszczone były zdjęcia z Zawoju (przedwojenne) z połowu ryb na Sinych Wirach i z Buku zaraz po wojnie robione, albo pod koniec z panoramą wsi?

  7. #17
    Kataryna
    Guest

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Cytat Zamieszczone przez Pyra.57 Zobacz posta
    Ja posiadam wydanie III z 2008 r. i tam te fotografie są.
    Czy moglbys mi wyslac kopie zdjec z tego wydania? Moja babcia jest z Tworylnego z jej opowiesci wiem, ze byla ustawiona do roztrzelania przez Niemcow.Ale nie zostala zabita.
    Moj email grycek@interia.eu
    Dziekuje
    Kasia

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Pyra.57
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    stolica Pyrlandii
    Postów
    1,596

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Postaram się przez wekend sfotografować te strony i Ci przesłać.
    pozdrawiam
    Marek

  9. #19
    Kataryna
    Guest

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Cytat Zamieszczone przez Pyra.57 Zobacz posta
    Postaram się przez wekend sfotografować te strony i Ci przesłać.
    Dzieki Wielkie

    Kasia

  10. #20
    scandic
    Guest

    Domyślnie Odp: Tworylne

    Dzięki za zdjęcia. Nie widziałem ich wcześniej.
    Na ostatnim zdjęciu, za drzewami - pole mojego dziadka.
    Popytam tworylniaków, może ktoś co skojarzy.
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Krywe Tworylne
    Przez falcon w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 22:57
  2. Tworylne z Terki.
    Przez Marcus w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 16:39
  3. Krywe, Tworylne
    Przez falcon w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:40
  4. TWORYLNE
    Przez damian w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 15:06
  5. Tworylne- jeziorko?
    Przez The_End w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2004, 11:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •