Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 97

Wątek: Ogniomistrz Kaleń

  1. #61
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Ogniomistrz Kaleń

    Dyskusję o PZPR przeniosłem tutaj. W tym wątku proszę pisać o filmie.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 26-01-2011 o 10:06

  2. #62

    Domyślnie Odp: Bombardier Strzelczyk czyli ogniomistrz Kalen

    Cytat Zamieszczone przez thaiski Zobacz posta
    Witam
    Czy ktos wie gdzie lezy bombardier Strzelczyk ? Zolnierz ten byl jedna z ofiar zamachu na Swierczewskiego a jednoczesnie pierwowzorem ogniomistrza Kalenia z "Luny w Bieszczadach" ?

    Pozdrowka

    Witam serdecznie,
    wiem ,że temat był poruszony już dość dawno, ale mogę udzielić informacji na temat miejsca pochówku bombardiera Strzelczyka
    Leży on na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Był to rodzony brat mojego Dziadka.
    Serdecznie pozdrawiam
    KM(S)

  3. #63
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Bombardier Strzelczyk czyli ogniomistrz Kalen

    Cytat Zamieszczone przez ka_str Zobacz posta
    Witam serdecznie,
    wiem ,że temat był poruszony już dość dawno, ale mogę udzielić informacji na temat miejsca pochówku bombardiera Strzelczyka
    Leży on na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Był to rodzony brat mojego Dziadka.
    Serdecznie pozdrawiam
    KM(S)
    Jasne....
    Poniżej zdjęcie nagrobka z kwatery wojskowej cmentarza przy ul. Dmowskiego w Sanoku
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  4. #64

    Domyślnie Odp: Bombardier Strzelczyk czyli ogniomistrz Kalen

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Jasne....
    Poniżej zdjęcie nagrobka z kwatery wojskowej cmentarza przy ul. Dmowskiego w Sanoku
    jasne....
    tylko ,że ciało ekshumowano i przeniesiono na Cmentarz Wojskowy ul Powązkowska w Warszawie, gdzie była cała jego rodzina. Pochowano go nie daleko Świerczewskiego. Nie długo postaram się dostarczyć zdjęcie. Mam także wycinki z gazet z pogrzebu.

  5. #65

    Domyślnie Odp: Bombardier Strzelczyk czyli ogniomistrz Kalen

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Jasne....
    Poniżej zdjęcie nagrobka z kwatery wojskowej cmentarza przy ul. Dmowskiego w Sanoku
    Dla niedowiarka..
    http://www.kuzmicz.pl/tlo-historyczn...wierczewskiego
    pozdrawiam

  6. #66
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Ogniomistrz Kaleń

    Ten fragment to trochę mało jak dla mnie... zrób zdjęcie nagrobka warszawskiego to uwierzę.

  7. #67
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Ogniomistrz Kaleń

    oj, Wołoszańskiego trzeba chyba zawezwać ....

  8. #68

    Domyślnie Odp: Ogniomistrz Kaleń

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Zobacz posta
    Ten fragment to trochę mało jak dla mnie... zrób zdjęcie nagrobka warszawskiego to uwierzę.
    chętnie dostarczę zdjęcia ale nie żebyś uwierzył...
    Chciałam odpowiedzieć na pytanie a nie prowadzić dyskusję na temat tego kto ma rację, szczególnie jeśli chodzi o moją rodzinę
    Pozdrawiam

  9. #69
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Ogniomistrz Kaleń

    zapewne tu nie chodzi o rację...sprawa jest prosta- grób symboliczny i faktyczne miejsce pochówku.Szkoda tak młodego człowieka...Zeskanuj artykuł , wstaw zdjęcie.
    Pozdrawiam !

  10. #70
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: "Łuny w Bieszczadach"-J.Gerhard pierwowzór literacki filmu "Ogniomistrz Kaleń".

    Cytat Zamieszczone przez davson Zobacz posta
    Pasjonująca lektura... .Mam wrażenie,że Artur Bata obficie czerpał z tego dzieła pisząc swoją książkę.Nie wypiera się zresztą tego podając w bibliografii jako jedno ze źródeł "Łuny w Bieszczadach".Mój apetyt na lekturę z Tego miejsca i Tego czasu zaostrza się... .Co będzie następne?Hmmm...
    Pozdrawiam.
    Witam jeśli kręcą CIĘ te sprawy tak jak mnie to polecam takie książki jak,OPERACJA WISŁA-EDWARDA PRUSA, autora bardzo licznych pozycji na temat walk z OUN -UPA,następnie książkę GRZEGORZA MOTYKI, pt-W KRĘGU ŁUN W BIESZCZADACH,gdzie autor obnaża liczne przekłamania GERHARDA, STANISŁAWA ŻURKA,UPA W BIESZCZADACH,następnie JÓZEFA PAWŁUSIEWICZA książkę pt, NA DNIE JEZIORA,który zorganizował oddział samoobrony i walczył z UPA W BIESZCZADZIE, wymieniłem tylko trzy pozycje z licznych pochłoniętych prze zemnie .mam nadzieję że pomogą CI zrozumieć jak to było naprawdę, bo ja jako 14 letni chłopiec wychowany na ksiązce GERHARDA ,wtedy innych nie było, uwierzyłem w mit o dzielnym WP i o bandytach z UPA, a prawda jest bardziej złożona o czym się przekonałem stojąc nad zbiorową mogiłą ofiar naszego WP w mojej ukochanej wiosce TERCE.....gdzie rozstrzelano i spalono w chacie kilkudziesięciu niewinnych ludzi.ale za komuny to był temat tabu....i takich przykładów jest kilka, nie gloryfikuję UPA ona ma bez wątpienia krew niewinnych na rękach,ale nasze wojsko też nie było nieskazitelne jak się wtedy pisało.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ MIŁEJ LEKTURY.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 03:43
  2. Bombardier Strzelczyk czyli ogniomistrz Kalen
    Przez thaiski w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2007, 17:05

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •