Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

  1. #51
    Zbanowany
    Na forum od
    10.2017
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    No niestety, Polacy są wybitni, jeśli chodzi o śmiecenie na szlaku. Ciężko cokolwiek z tym zrobić.

  2. #52
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Jeżeli ta turbinka dużo nie waży to jest jakimś pomysłem na rozwiązanie deficytu enegii. Power bank jest dobry na jeden dzień i w dodatnich temperaturach. Niestety wydajność ogniw dość mocno spada gdy zostaną schłodzone.

    Ale tutaj jest znacznie lepszy wiatrak, bo turbiny pionowe mają bardzo małą sprawność przetwarzania energii wiatru. Tylko 1/3 obrotu jest oddawaniem energii, a resztę pochłania pchanie pod wiatr.
    https://www.youtube.com/watch?v=SX-I5WksnrM

  3. #53

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    Jeżeli ta turbinka dużo nie waży to jest jakimś pomysłem na rozwiązanie deficytu enegii. Power bank jest dobry na jeden dzień i w dodatnich temperaturach. Niestety wydajność ogniw dość mocno spada gdy zostaną schłodzone.

    Ale tutaj jest znacznie lepszy wiatrak, bo turbiny pionowe mają bardzo małą sprawność przetwarzania energii wiatru. Tylko 1/3 obrotu jest oddawaniem energii, a resztę pochłania pchanie pod wiatr.
    https://www.youtube.com/watch?v=SX-I5WksnrM
    Wygląda na strasznie delikatne ustrojstwo...

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    ostatnio trafiłem na stronę która oferuje wiszące namioty, znaczy można jeszcze znaleźć nowe koncepcje


    więcej na stronie
    https://www.tentsile.pl/
    nie wiem czy to jedyna firma która oferuje takie rozwiązania

  5. #55

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Dużo jest pytań o buty. Ja potrzebuję rad dotyczących plecaka. Jaki jest najlepszy? Potrzebuję modelu, który będzie uniwersalny i nada się do różnych górskich aktywności: trekking, wspinaczka, skitury itp
    Zależy mi na dużej ilości kieszeni, bocznych kieszonkach na np bidon czy termos i paskach umożliwiających doczepienie karabińczyków.
    Wiem że musi być mocowanie na biodrach i ono ma "brać" na siebie największy ciężar...
    Fajnie by było jakby plecak dodatkowo nie "dogrzewał" pleców bo mokre, upocone plecy nie są raczej przyjemne podczas wędrówki w lato.
    Mój niestety nie nadaje się w góry. Po pierwszym razie w tzw Wysokich górach odczuwam ból w ramionach, a mięśnie karku są strasznie spięte...
    Polećcie mi coś bardzo was proszę, bo kolejne wyprawy o krok, a ja zostałam bez plecaka www.pajacyk.pl ...
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 21-12-2023 o 15:14

  6. #56
    Bieszczadnik Awatar mazg
    Na forum od
    01.2008
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    może coś Duter'a ? firma sprawdzona, reszta to kwestia budżetu, dopasowania szelek, no i za mocno nie przeżywać, sam plecak nie pójdzie... :)

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Polecam Deuter, chociażby Groden 30 SL, czy New Deuter 26L lub większe Guide 42 +SL
    Sam używam 35 litrowego męskiego i jestem z niego zadowolony.

  8. #58
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Ale jakiej wielkości plecak? Do łażenia z namiotem potrzebny większy (np 55+10). Do wspinaczki (i do chaszczowania) bez kieszeni bocznych. Dobry jest taki z zamkiem wzdłuż - można łatwo grzebnąć bez rozpakowywania. Ja używam Simond Alpinism 55+10 i uważam go za superuniwersalny. Deutery bardzo dobre. Lowe Alpine Metanoia to plecak idealny na długie wyrypy górskie.
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 22-07-2022 o 21:33
    Pozdrav

  9. #59

    Domyślnie Odp: Jaki sprzęt turystyczny polecacie

    Nigdy nie byłam fanką gadżetów, dlatego jedyne co mogę polecić to lekki plecak, latarka, no i jak już bardzo chcesz to kompas :D

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypożyczalnia sprzętu - nosidło dla dziecka
    Przez greentea w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-10-2018, 20:19
  2. Oddam sprzęt używany
    Przez diabel-1410 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 00:03
  3. Zakup sprzętu na wyjazd
    Przez hollow w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 14:35
  4. Jaki przewodnik polecacie?
    Przez geograffus w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-07-2004, 13:02

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •