Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 10 11
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

  1. #101
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    W Smereku jest Niedźwiadek gdzie uważam że karmią świetnie bardziej niż obficie a ceny bardzo przystępne Placek po bieszczadzku inaczej mówiąc po cygańsku razem z piwem około 20 pln. Warto pamiętać że jeśli ktoś chce zjeść obiad dwudaniowy powinien zamówić pół porcji drugiego bo szkoda jedzenie marnować

  2. #102
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez diabel-1410 Zobacz posta
    W Smereku jest Niedźwiadek gdzie uważam że karmią świetnie bardziej niż obficie a ceny bardzo przystępne(...)
    Tylko dwa razy miałem okazję konsumować , ale potwierdzam spostrzeżenia Diabła, jako diabelsko prawdziwe.

  3. #103

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Jak słyszę/czytam jedzenie i Bieszczady przypomina mi się zawsze drewniak koło "Centrum" w Ustrzykach Górnych

  4. #104
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    .. co do placka "po bieszczadzku" to wydaje mi się, że najlepszego to jadłem właśnie w Smereku, ale chyba to się nazywa "Smerek Dolny" OW.. przy drodze głównej... gość który serwuje trochę zakręcony i jak więcej coś się zamówi, a jeszcze kilka osób jest... to popitoli zamówienia ... nawet z sąsiednimi stolikami, chociaż dwa tylko zajęte... ale wszystko jest dobre... więc nie warto się tym przejmować... taka zgaduj zgadula, albo... co on przyniesie to nie uciecze... a co zamawiasz... to nie koniecznie musisz jeść... ja to z nim nie walczyłem tylko co przyniósł to za to płaciłem.. drugi gość jest bardziej ogarnięty, więc lepiej jeśli ktoś ma mocne preferencje, to na niego trafić... nie ma tam super luksusów, ale lubię tam się zatrzymać... ten zakręcony to ma teksty fajne na temat potraw...polecamy zupę.. taka trochę jarzynowa, a trochę pomidorowa... normalny śmiertelnik sobie myśli w czarnych scenariuszach, że to najzwyklejszy kupaż... ale to dobra zupa była ...naprawdę... albo tekst...., że niby placka po bieszczadzku nie ma, a w zasadzie to placek jest, bo można go zrobić, ale gulaszu do niego nie ma... czasami ten lokal, gdy nie ma sezonu to jest zamknięty... wtedy mnie żal ogarnia...

  5. #105
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Przekąsiłem ostatnio co nieco w Niedźwiadku i nie powiem będzie ale jednak Na Zamościu bardziej mi pasuje, tyle że Szynk zakluczony , mam nadzieje że nie na amen.

  6. #106
    Zbanowany
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Czy obecnie w Dolinie Osławy i Osławicy jest miejsce, gdzie można skosztować regionalnej kuchni ukraińskiej?


    Może jakaś agroturystyka lub coś zbliżonego-kameralnego prowadzona przez Ukraińców?

  7. #107
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez LoneCavalier Zobacz posta
    Czy obecnie w Dolinie Osławy i Osławicy jest miejsce, gdzie można skosztować regionalnej kuchni ukraińskiej?


    Może jakaś agroturystyka lub coś zbliżonego-kameralnego prowadzona przez Ukraińców?
    Obecnie w dolinie Osławy i Osławicy jest niewiele miejsc gdzie można zjeść cokolwiek.
    Najbliżej to regionalnych potraw szukałbym w Cisnej np Pod Kudłatym Aniołem

  8. #108
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Smolnik nad Osławą niezawodnie leży w dolinie Osławy, trochę mniej Osławicy. Jadąc wolno przez Smolnik można zauważyć szyldy reklamujące produkty lokalne takie jak ser, chleb czy pierożki, może i inne. W lasach rośnie rydz i inny grzyb w postaci jednak surowej. Miejscowość zamieszkana jest przez ludność o różnym pochodzeniu ale na czole nie mają napisane. Według niektórych opracowań jest to jeszcze teren łemkowski, choć na watrze w Zdyni mapa mówiła mi co innego.
    Podobno czasem gdy woda rozmowna rozwiąże języki można się dużo nasłuchać. Ojciec mojego znajomego był milicjantem i jako pierwszy zamieszkał w opuszczonym Smolniku. Gdy z zachodu wrócili prawowici mieszkańcy to został przez nich oskarżony, że zapieprzył dzwony bo jak wyjeżdżali dzwony jeszcze były, a gdy wrócili to już nie.

  9. #109
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    ... ale oprócz tego, że zapieprzył dzwony to pewnikiem na ichniejszej kuchni jakieś rarytasy gotował....

  10. #110
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2015
    Postów
    30

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    A powiedzcie prosze , gdzie trafic na bardzo dobre fuczki ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzki obciach
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 14:13
  2. Bieszczadzki ślub
    Przez Saammii w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 15:18
  3. Bigos bieszczadzki
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 17:37
  4. Bieszczadzki debiut
    Przez chylonides w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 18:49
  5. Bieszczadzki niedżwiedź
    Przez Henek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 18:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •