Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110

Wątek: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

  1. #61
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Skrót wiedzie z Soliny przez Łobozew i pasmo Żukowa do Ustianowej.
    W ostatnią sobotę jedliśmy w "Pod Bukowym Berdem" w Mucznem obiad. Pomidorowa, schabowy, buraczki oraz nalewki. Pomidorowa z makaronem w skali 5 stopniowej tak z 3, ziemniaki z 3, schabowy z 3, a buraczki świetne +4. Nalewki +10. Bezpretensjonalna obsługa 5, poczucie humoru personelu 5, wystrój a'la cień PRL-u w zależności od podejścia do bubowej klimatyczności 2 lub 10. W sumie jedzenie przeciętne, ale mimo to najlepsze jakie kosztowali goście w Bieszczadach i po trasie w Bieszczady.

  2. #62
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    W kwestii złośliwości to do mnie??? Ani mi przez myśl nie przemknęło, że tak to odbierzesz. Napisałam ze szczerego serca co polecam. Jeśli nie tym razem to innym można skorzystać. Najlepiej jednak chyba się wcale nie odzywać, co czynię zresztą coraz rzadziej. Pozdrawiam.

    Ależ skąd !


    Przecież podałam cytat:

    I to nas właśnie różni. Was przewodników studenckich, i nas przewodników wyszkolonych przez PTTK, tych co w Bieszczadach bywają sporadycznie od nas lokalsów.
    Jestem przewodnikiem studenckim (mam też uprawnienia państwowe na całe Beskidy, ale głownie "uważam się" za studenckiego i zdecydowanie uważam, że przeciętnie (jako pasjonaci) ci wywodzący się z kół studenckich są znacznie lepsi w swoim fachu niż "lokalsi", którzy traktują przewodnictwo wyłącznie jako sposób zarobkowania, a nie jako pasję.

    Oczywiscie są liczne wyjątki po obu stronach, więc nie mogę uogólniać.

    Niemniej wypominanie tego, kto jest kim potraktowałam jako adresowaną do siebie złośliwość.

  3. #63
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,274

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Dalszą dyskusję w sprawie "lokalsi" vs "przewodnicy studenccy" proponuję prowadzić w odrębnym wątku (utwórzcie sobie, jeżeli uznacie za słuszne). Kłótnie nie służą dobrej kuchni
    Czterech panów B.

  4. #64
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Co do "Pod Bukowym Berdem" - jadłam tam dwa śniadania w formie "szwedzkiego stołu" w cenie 10 zł. W tym oprócz tradycyjnej wędliny, sera czy warzyw pyszny twarożek, kilka sałatek do wyboru, a dziś dodatkowo marynowane rydze i śledzik w oleju. Oczywiście wszystko w ilości dowolnej, ile kto da radę zjeść.

    Nie wiem czy te 10 zł to była specjalna cena dla nas czy zwykle śniadania tyle tam kosztują.

  5. #65
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Troszkę OT bo nie po trasie ale śmiało polecam Niedźwiadka w Smereku-śmieszne pieniądze i super jedzenie.Jadałem przedtem w Wetlinie ale od czasu kaszy gryczanej z gulaszem za jedyne 40 pln podziękowałem tamtejszym restauratorom.Jedyna wada ww to wystrój ale to sprawa uboczna

  6. #66
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,685

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Napisałam ze szczerego serca co polecam. Jeśli nie tym razem to innym można skorzystać. Najlepiej jednak chyba się wcale nie odzywać, co czynię zresztą coraz rzadziej. Pozdrawiam.
    Ja Ci WUKA za Piwniczkę też dziękuję, bo jakoś do tej pory nie miałam okazji tam zajrzeć, a teraz wiem, że warto sprawdzić : ))

    przy okazji wątku kulinarnego dowiedziałam się, że mam zadatki na przewodnika bieszczadzkiego - lubię jeździć do Czarnej przez Łobozew oraz uwielbiam pizzę w Orliku


    natomiast...z polecanego przez Sonkę baru Magda mam wspomnienia dalekie od zachwytu (może źle trafiłam)
    lubię też...ruskie ręcznie lepione, spożywane na balkonie Ratuszowej

  7. #67
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Zastanawiam się od pewnego czasu, czy jest sens mówienia o bieszczadzkim jedzeniu. W Magdzie byłam kilka razy, w sezonie jadłam tam kilkakrotnie jednodaniowe, tanie obiady. Mają naprawdę dobre tradycyjne gołąbki, gołąbki z tartych kartofli, pulpeciki, bigos. Nie wiem jak jest poza sezonem. Coraz częściej łapię się na tym, że nasze bieszczadzkie restauracje, nawet te, które oceniamy bardzo pozytywnie są tylko przeciętne, tak je oceniają turyści. Ostatnio pracowałyśmy z vip, no prawie vip, byli to ważni samorządowcy i ludzie biznesu, zachwyciły ich Bieszczady, nasze walory przyrodnicze zostały odebrane mega pozytywnie, bez mała zakochali się w torfowiskach wysokich, cerkwiach, łatwych szlakach typu żółty na Wetlińską ale bardzo chłodno wypowiadali się o kuchni. Jedzenie tylko przeciętne, ani dobre, ani złe, drogie. Sama mam porównanie, za obiad w Zamościu grupa płaciła 17.50 zł, a podano nam rewelacyjną zupę z czosnkowymi grzankami, golonkę w kapuście i górę smażonych ziemniaków, herbatę. Za taki zestaw w Bieszczadach policzyliby z 50 zł.
    Poza tym wszelkie krytyczne uwagi pod adresem tutejszych restauratorów są bardzo źle odbierane w Bieszczadach. W piątek doszło do awantury w Cisnej, po raz pierwszy widziałam koleżankę tak wściekłą. Grożą jej sądem koleżeńskim i interwencją w urzędzie marszałkowskim za niereklamowanie lub niedostateczne reklamowanie usług np.w Siekierezadzie. Nie właściciele ale jacyś sprzedawcy. Podobnie jest w Solinie. Podjęliśmy decyzję o skreśleniu obu miejscowości z większości programów.
    Z drugiej strony jeżeli nasza pisanina na forum odnosi aż taki skutek, to powinniśmy chwalić lub ganić, może to coś zmieni w Bieszczadach. Będzie taniej, smaczniej w restauracjach.
    Ostatnio edytowane przez Sonka ; 01-10-2012 o 22:19

  8. #68
    Debiutant Roku 2015 Awatar tolek banan
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    POZNAŃ
    Postów
    383

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Obsługa - kelnerka ,w tych bieszczadzkich knajpach też kuleje. W Starym Siole renomowanej restauracji "kelner" ręką zmiata okruszki ze stołu , a plamy po piwie i jedzeniu pozostają i taki stolik proponuje gościom ,z Zakapiorze brak możliwości zamówienia 1/2 porcji co mnie zaskoczyło.
    To takie moje spostrzeżenia z pobytu w Bieszczadach. Choć czystość stolików kuleje nie tylko w Bieszczadach, ostatnio byłem w sieciowej pizzerni - totalny syf na stołach i nikt się tym za bardzo nie przejmuje.
    Jak myślicie dlaczego tak jest? Może macie odmienne spostrzeżenia?

  9. #69
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Nie w Bieszczadach, ale po drodze, za Krosnem, w OBI, jest bar. W tym roku 2 razy korzystałem, smacznie i nie drogo, pełny obiad od 12 czy 14 zł.

  10. #70
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    799

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez tolek banan Zobacz posta
    Jak myślicie dlaczego tak jest?
    Znajomy prowadził pizzerię...pizza jak pizza, mogła być, ale.....podawano do niej najzwyklejszy ketchup.
    Pytam: Wiesiu! Dlaczego nie serwujesz jakichś sosów do pizzy, przecież nawet samemu można je łatwo zrobić?
    A on na to: Po co?? I tak przyjdą!!
    I dlatego tak jest Tolku B.
    Pozdrawiam...i myślę czy nie przenieść postu do "Historii z życia wziętych"

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzki obciach
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 13:13
  2. Bieszczadzki ślub
    Przez Saammii w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 14:18
  3. Bigos bieszczadzki
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 16:37
  4. Bieszczadzki debiut
    Przez chylonides w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 17:49
  5. Bieszczadzki niedżwiedź
    Przez Henek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 17:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •