Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 110

Wątek: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

  1. #51
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    W "Niedźwiadku" w tygodniu (poniedziałek-piątek) też są zestawy obiadowe. Smaczne i niedrogie.
    Czterech panów B.

  2. #52
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Załącznik 30184 "Piwniczka" w Ustrzykach Dolnych!
    O tej Piwniczce non stop słyszę same dobre słowa. Skusiłam się, byłam tam na koncercie, mają bardzo dobre naleśniki z owocami i śmietanką. To miejsce ma swój niepowtarzalny klimat, nie zdziwię się, gdyby została zaliczona do najlepszych restauracji w Bieszczadach. W naszym rankingu była w czołówce. Ustrzyki Dolne wg przewodników to kulinarne el dorado. Kilka miejsc jest godnych polecenia. Od dziecka uwielbiam jeść pizzę w Orliku, to miejsce spotkań przewodników. Bardzo dużo dobrego słyszałam o Młynie - skansen młynarstwa, mnie nie kupili, ale bardzo wiele osób chwali tamtejsze jedzenie. Bieszczadzka i Niedźwiadek też są dobre, ale to już inna liga. Niegdyś dobrze karmili w barze Ewa obok muzeum, zmienili kucharkę, jedzenie tylko przeciętne. Fajnie karmią w takim barze w budynku Nadleśnictwa, nie pamiętam nazwy. Na rynku, czyli bazarze jest sklep Jadczyszyna, a w nim rewelacyjne proziaki i chleb z suszonymi owocami. Chlebek polecam wszystkim włóczącym się po górach, zajmuje niewiele miejsca, jest pyszny i sycący, jem go bez dodatków.

  3. #53
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    (...)W naszym rankingu była w czołówce. Ustrzyki Dolne wg przewodników to kulinarne el dorado.(...).
    Życie pokazuj że kryterium przewodników rozmija się z tymi które preferują turyści indywidualni.

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Hmm, tylko z Sanoka przez Solinę do Smolnika i do Mucznego nie jedzie się przez Ustrzyki Dolne (co przewodnik i pilot wiedzieć powinien).

    Niemniej dziękuję za wszystkie propozycje ( i idę się pakować).

  5. #55
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Hmm, tylko z Sanoka przez Solinę do Smolnika i do Mucznego nie jedzie się przez Ustrzyki Dolne (co przewodnik i pilot wiedzieć powinien).

    Niemniej dziękuję za wszystkie propozycje ( i idę się pakować).
    I to nas właśnie różni. Was przewodników studenckich, i nas przewodników wyszkolonych przez PTTK, tych co w Bieszczadach bywają sporadycznie od nas lokalsów. Znajomość terenu, sieci dróg itd. My jeździmy z Soliny przez Ustrzyki Dolne do Mucznego, dziś taką trasę zrobię. Myczkowce-Solina-Ustrzyki Dolne-Czarna-Muczne-Tarnawa rano, a popołudniu wrócę małą obwodnicą.

  6. #56
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2012
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    156

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Życie pokazuj że kryterium przewodników rozmija się z tymi które preferują turyści indywidualni.
    Pełna zgoda. W rankingu przewodników nie ma ani jednego obiektu z Ustrzyk Górnych (Schronisko pod Rawkami nie liczy się), Wetlinę reprezentują dwa: Chata Wędrowca i Stare Sioło. U nas mocno stoi w rankingu Smerek z aż trzema polecanymi: Dolny Smerek, Paweł Nie Całkiem Święty, Zajazd Niedźwiadek Cisna słabiutko: herbaciarnia Biesy i Czady, Troll, Siekierezada, ale tylko piwo "Siekierezada". W naszym rankingu przoduje Sanok, potem Ustrzyki Dolne i Polańczyk, Smerek i Lesko. Nie ma ani jednego obiektu z Soliny, Mucznego. Na pewno nie będzie pokrywało się to z opiniami turystów indywidualnych. Wśród indywidualnych typuję Wetlinę przed Ustrzykami Górnymi. Na forum daję głowę wygra Pod Caryńską w Ustrzykach Górnych, a jak Buba się postara to i Kremenaros.

  7. #57
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Basiu, "Piwniczkę" poleciłam ja, bo w swojej trasie wymieniłaś Czarną. Jeździć można w pętelkę, ósemkę i jak się komu żywnie podba. "Piwniczkę" sprawdziliśmy wielokrotnie, także z małym dzieckiem (porcja duza, cena niska, zabaweczka, soczek gratis - miło!).Smacznie, niezbyt drogo, miło, przytulnie, klimatycznie! Moim zdaniem WARTO!

  8. #58
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez Sonka Zobacz posta
    I to nas właśnie różni. Was przewodników studenckich, i nas przewodników wyszkolonych przez PTTK, tych co w Bieszczadach bywają sporadycznie od nas lokalsów. Znajomość terenu, sieci dróg itd. My jeździmy z Soliny przez Ustrzyki Dolne do Mucznego, dziś taką trasę zrobię. Myczkowce-Solina-Ustrzyki Dolne-Czarna-Muczne-Tarnawa rano, a popołudniu wrócę małą obwodnicą.
    Można również jechać z Mucznego do Sanoka np. przez Cisną, lub przez Komańczę, jeżeli chce się po drodze więcej zobaczyć.
    Ale nie wtedy kiedy chce się do celu dojechać najkrótszą drogą.

    W swoim pierwszym poście podałam trasę przejazdu i zapytałam o obiekty gastronomiczne konkretnie przy tej trasie.

    Złośliwości sobie wypraszam, w ten sposób więcej dyskutować nie będę.

    W temacie - zjedliśmy w "Chacie Starych Znajomych" i bardzo polecam ten lokal.
    Kapitalny wystrój i atmosfera, ciekawe potrawy i pyszna kawa, a za 17-20 zł można się było najeść po uszy (pierogi, gołąbki, krokiety itd.)

    Przy okazji - polecę również Muczne "Pod Bukowym Berdem". Sam obiekt nie specjalnie ładny, w środku nie miałam okazji zobaczyć, bo spaliśmy w namiotach, ale jedzenie przepyszne.

    A sprawozdanie z całego wyjazdu zamieszczę w innym temacie.

  9. #59
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    W kwestii złośliwości to do mnie??? Ani mi przez myśl nie przemknęło, że tak to odbierzesz. Napisałam ze szczerego serca co polecam. Jeśli nie tym razem to innym można skorzystać. Najlepiej jednak chyba się wcale nie odzywać, co czynię zresztą coraz rzadziej. Pozdrawiam.

  10. #60
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Bieszczadzki Szlak Kulinarny

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Napisałam ze szczerego serca co polecam.
    I super. Ja przy najbliższej okazji sprawdzę. Do tej pory w Dolnych zaglądałem do Niedźwiadka albo do Młyna, Orlik jakoś mi nie leży. Przy najbliższej okazji będę się stołował w Piwniczce
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczadzki obciach
    Przez Marcin w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 13:13
  2. Bieszczadzki ślub
    Przez Saammii w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 14:18
  3. Bigos bieszczadzki
    Przez Derty w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 16:37
  4. Bieszczadzki debiut
    Przez chylonides w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 30-08-2008, 17:49
  5. Bieszczadzki niedżwiedź
    Przez Henek w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-02-2005, 17:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •