Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

  1. #1
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    Witam!

    Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o zdarzeniu niebywałym:
    - otóż właściciel hotelu "Górski" w Ustrzykach Górnych pozwał autorów działu "Bary i Puby" do sądu "o naruszenie praw" za nieprzychylne, złe opinie o ich restauracji.

    http://bieszczady.info.pl/bary.php3

    Chcemy podkreślić, iż opinie zamieszczone o tym miejscu są w 100% słuszne i wynikają Z WŁASNYCH DOŚWIADCZEŃ AUTORÓW.

    Co o tym sądzicie?!
    Nam wydaje się, że jest to jakaś hiperbzdura i nonsens.
    Czy o miejscach w których niekoniecznie turysta zostanie potraktowany tak jak na to zasłużył uiszczając zapłatę za usługi należy pisać?! Czy może mamy mrugać okiem jak na reklamie piwa??!?

    Na zakończenie mamy prośbę:
    - prawnik który chciałby nam udzielić porady proszony jest o kontakt na priva;
    - wszystkich, którzy mieli do "czynienia" z w.w miejscem prosimy o opinie na naszym forum - jeżeli spotało Was tam coś dobrego lub złego napiszcie!!


    zdrowia
    moskita
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  2. #2

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    Zyjemy chyba w demokratycznym kraju i kazdy moze wyrazac wlasne mysli jezeli sa zgodne z prawda.

  3. #3
    kasandrra
    Guest

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!



    Pytałam naszą prawniczkę- radzi nie umieszczać ogólnych opiniii bez dowodów(np. zielone pierogi) lepiej zamieszczać opinię w cytatach - jako "listy do redakcji" za ich treśc redakcja nie ponosi odpowiedzialności.

    Myślę, że moze trzeba by rozważyc pomysł pisania tylko o dobrych barach - albo jak się pojawi taki list ze złą opinią - bo to rzeczywiście można uznać za pomówienie - spytać właściciela baru - dlaczego tak traktuję klientów i czy to prawda?

    Oczywiście- jeśli nikt nie zgłosi przestępstwa (albo pomówienia) to ono prawnie nie istnieje.
    pozdrwaiam

  4. #4

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    1.Zgadzam się z Kasandrą - nie pisać o tych kiepskich i drogich barach. Stosować poprcie pozytywne a nie negatywne), Pomysł z "opiniami czytelników" - też jest dobry, choć to chyba chowanie głowy w piasek - to zależy od tego czego się chce ?(na to pytanie musi odpowiedzieć sobie ekipa WB)

    2.Chciłabym jednak zwrócić uwagę na to, iż oceny, które piszą ludzie zawsze są subiektywne, oraz na to, iż różni ludzie mają odmienne doświadczenia z tych samych miejsc. Może więc nie należy przekreślać, hotelu czy baru po pierwszym sygnale.

    3.Pomijając to wszystko, podawanie Was do sądu to jakaś bzdura.

    Pozdrawiam
    malg

  5. #5
    woal
    Guest

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    Uwaga do listu od Kasandry - prawo prasowe nie jest dostosowane do internetu (to opinia wykładowcy prawnika z Uniwersytetu Jagiellońskiego) - dlatego niekoniecznie możemy do Wirtualnych Bieszczadów odnieść te same zasady co do redakcji prasowej, radiowej czy telewizyjnej.
    A jeśli już mowa o cytatach np. z listów czytelnika - według wspomnianego wyżej prawnika redakcja ponosi odpowiedzialność również za dobór cytatów i ich użycie.

    Pozdrawiam i mimo wszystko trzymam kciuki - zdrowe rozstrzygnięcie w tej sprawie może być precedensem
    WOAL

  6. #6

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    Dlaczego nie pisać prawdy o złych lokalach (oczywiście obiektywnie). W Gazecie Wyborczej w Krakowie jest specjalna rubryka o jadłodajniach a ich jakość wyrażona jest w ilości gwiazdek. Pan właściciel zamiast ośmieszać się w sądzie powinien poprawić jakość bo znam ten lokal i potwierdzam opinię autora.

  7. #7
    kacha
    Guest

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!



    zgadzam sie z malg :) ze to bedzie zawsze subiektywna opinia. To bardzo łatwe - wydac opinie.
    Równie dobrze ktos z właścicieli jakiegoś pubu mógł napisac - "jaka to świetna knajpa..."

    jasne, ze my tu zakładamy szczerośc, prawdziwośc - ale wtedy dobrze by to brac w cudzysłów - bo na przykład pierogi w Zagórzu mi smakują, a malg na przyklad nie lubi ruskich wiec napisałby ze smakuje mu bardziej kluski, prawda malg?

    prawniczka mi jeszcze powiedziała, żeby odnaleźć ludzi którzy tak napisali (czyli np. Wy admini) i zzebyscie- jesli dojdzie do sprawy- powiedzieli ze taka jest wasza opinia
    pa
    Kasandrra

  8. #8
    kasandrra
    Guest

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!



    masz rację. WOAL, zapomnialam ze to internet
    KaSS

  9. #9

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    I tak łagodnie potraktowaliście tę knajpę.
    Życzę powodzenia,dokopcie im.

  10. #10

    Domyślnie Re: Wirtualne BIeszczady pozwane!!!

    kocham Bieszczady mieszkam w Gdyni i od ponad trzydziestu lat jeżdżę w Bieszczady kilka razy w roku mam tam wielu znajomych u których się czasami zatrzymuję chociaż wolę namiot i swoje wspaniałe miejsca . Dwa razy przebywałem również whotelu Górskim w Ustrzykach Górnych i również nie polecam tego miejsca turustom. Drogo, niezbyt czysto. Spotkała mnie i moją dziewczynę w tym hotelu niprzyjemna historia.Zagubiono nasze dokumenty.Wprawdzie po kilku miesiącach przesłano nam je do domu ,ale ponieśliśmy już koszty związane z nowymi dokumentami,a przecież jest to hotel wysokiej kategori.Pozdrawiam Bieszczady i LUDZI Bieszczad .Napiszcie do mnie o wspaniałych miejscach,może ich jeszcze nie znam,chociaż to chyba niemożliwe.Aco do prowadzenia hotelu to dyrekcję Górskiego należy wysłać do p.OSTROWSKICH do Wetliny na naukę.Jeszcze raz-kocham i pozdrawiam BIESZCZADY.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Solina - wirtualne zwiedzanie
    Przez h404 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:34
  2. Bieszczadzkie zaduszki; stawiamy wirtualne świeczki
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2002, 17:13
  3. Wirtualne Bieszczady i Hotel Górski - odsłona 2
    Przez admin w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-07-2001, 17:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •