Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pasmo Otrytu

Mieszany widok

  1. #1
    ja442
    Guest

    Domyślnie Pasmo Otrytu

    Witam wszystkich. Planuje przejść sobie najpierw zielonym szlakiem z Lutowisk ( z uwagi że do Lutowisk łatwiej dojechać PKS) pod chatę, odkąd zacząć iść w stronę Polany szlakiem niebieskim. Stąd moje pytania. W internecie ciężko znaleźć informację o tej trasie, wśród znajomych tylko opinie o rzekomej dzikości, braku szlaku itp. Stąd pytania do znawców Naprawdę łatwo się tam zgubić? i jak to jest z ludźmi na trasie? Wiadomo że to nie Tarnica gdzie się idzie mijając 100 osób ale możliwe jest cały dzień nie spotkać nikogo? z Góry dzięki za odpowiedzi i rady co do szlaku

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Witaj kumie na forumie !
    Trasa niezbyt często uczęszczana, ale zgubić się trudno.
    Dla wtajemniczonych drugiego stopnia polecić można wersje poza szlakowe.

  3. #3
    ja442
    Guest

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Wersje poza szlakowe to raczej nie dla mnie, nie ten poziom wtajemniczenia wystarczy mi wrażeń przy samotnym przemierzeniu otrytu:)

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2009
    Rodem z
    Ustrzyki.......
    Postów
    175

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    [QUOTE=ja442;121308 wystarczy mi wrażeń przy samotnym przemierzeniu otrytu:)[/QUOTE]

    Tylko za bardzo nie przesadzaj z cichym zachowaniem na ścieżce i skradaniem się jak wytrawny tropiciel
    Przechodzi ona kilka razy przez młode i gęste zagajniki bukowe ...a tam wiadomo można się nadziać na "burego" a tego kolesia na Otrycie sporo.
    http://www.lwow.com.pl/

    “Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie” – Adam Mickiewicz ( i )

    http://www.stowarzyszenieuozun.wroclaw.pl/index.htm

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Zaplanowana pierwsza część trasy wiedzie szlakiem z Lutowisk do chaty Socjologa.
    Dużym minusem tego rozwiązania jest to że ten odcinek szlaku został zamieniony przez drwali na drogę zrywkową.
    Ciekawszą opcją jest wyjście ze Smolnika kreskówką i po dotarciu (ok.0,5h) do pojedynczego zabudowania skręcić w lewo w stara drogę która sympatycznym trawersem wspina się na Trohaniec, dzięki czemu ominiemy zrywkówkę i mamy swoją niepowtarzalną wersję.

  6. #6
    sturnus
    Guest

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zaplanowana pierwsza część trasy wiedzie szlakiem z Lutowisk do chaty Socjologa.
    Dużym minusem tego rozwiązania jest to że ten odcinek szlaku został zamieniony przez drwali na drogę zrywkową.
    Ciekawszą opcją jest wyjście ze Smolnika kreskówką i po dotarciu (ok.0,5h) do pojedynczego zabudowania skręcić w lewo w stara drogę która sympatycznym trawersem wspina się na Trohaniec, dzięki czemu ominiemy zrywkówkę i mamy swoją niepowtarzalną wersję.
    Enrico... jaką kreskówkę? Widać dawno nie byłeś w tym rejonie... Stokówki rozwidlają się w wielu miejscach, większość z nich pozarastana. A te które nie są zarośnięte, są używane do zrywki drewna więc rozjeżdżone. Poza tym ktoś kto pisze że nie dla niego pozaszlakowe wędrowanie nie wybierze się tamtędy... Dziko faktycznie na Otrycie jest. Natomiast szlak jest przetarty. Zwalonych drzew na szlaku może kilka, pomiędzy Gwidonówką a przełęczą pod Hulskim. A i to ścieżka wydeptana bokiem. Co do misi to można spotkać raczej tropy lub ich ślady. Mi jakoś się od lat nie udało dostrzec takowego. Choć faktem ze za bardzo się nie starałem. I nie polecam się starać innym. Spotkać można takowego raczej zaskakując go. A zaskoczony miś może poczuć się nieswojo Z innych zwierząt to od groma rogacizny, wilków, wiewiór, ślimaków, motyli no i Kazan przy Chacie. A ten może zamęczyć patysiami :D Co do pogłowia ludzi to faktycznie można ich nie spotkać przez cały dzień na tym szlaku. Ale za to cisza jest... No i punkt widokowy z polanki przy Chacie na połoniny...

    Pozdrawiam

    P.S. A! trawersy się nie wspinają...

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Nie poddawaj się, a w zanadrzu spotkanie z prawdziwym bieszczadzkim niedźwiedziem.

  8. #8
    ja442
    Guest

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Heh tego akurat chciałbym tam uniknąć:) Swoją drogą po odzewie w tym temacie widzę że to faktycznie mało uczęszczana trasa... Ale to chyba właśnie jej urok

  9. #9

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Witam.
    Pasmo raczej mało ciekawe (żadnych widoków), ale 1 raz w życiu należy to zrobić. Dla mnie najpiękniewjszym wspomnieniem jest zejście do Sękowca i natrafirenie na bufet leśny z zimnym piwkiem:)

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Pasmo Otrytu

    Cytat Zamieszczone przez grubyszymanek2 Zobacz posta
    Pasmo raczej mało ciekawe (żadnych widoków)
    A to już rzecz gustu. Dla mnie Otryt jest latem znacznie ciekawszy niż wydeptane połoniny.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pogórze Ciężkowickie - Pasmo Brzanki
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 23:07
  2. Mapa wojskowa otrytu
    Przez domina w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2005, 16:26
  3. Tęsknota za Miśką z Otrytu, 19 września.
    Przez Stały Bywalec w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 10:28
  4. Pasmo Graniczne
    Przez Ezechiel w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-09-2004, 18:13
  5. Sposób na niedźwiedzicę z Otrytu
    Przez Stały Bywalec w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2004, 13:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •