Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Z Komańczy do Cisnej

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    653

    Domyślnie Z Komańczy do Cisnej

    Niedługo ruszam na wędrówkę odcinkiem GSB w Beskidzie Niskim. Pierwotny plan zakładał zakończenie górskiej wędrówki w Komańczy, ale postanowiłem dodatkowo nadrobić zaległość z 2009 r. i dokończyć odcinek niebieskiego szlaku granicznego na odcinku Przełęcz nad Roztokami-Ustrzyki Górne.
    Teraz pytanie - jak się dostać z Komańczy do Cisnej? Na stronie Veolii jest tylko jedno połączenie: o 17.49. W Komańczy będę późnym popołudniem 23 lipca. Próbować złapać ten autobus czy też spokojnie zanocować i z rana w niedzielę 24 VII ruszać (jak?).
    Jeździ na tej trasie jakaś komunikacja prywatna (busy)? A może po prostu iść na spontan i liczyć na złapanie stopa (ponoć ludzie biorą w Bieszczadach chętnie )?

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Ludzie biorą chętnie, spokojnie dojedziesz, to środek sezonu.

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    06.2011
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    w niedzielę poza tym moze akurat nie chodzić ten autobus...no masz opcję podjechać z Komańczy (z opcją PKP do Łupkowa i tam przenocować) do Woli Michowej i kolejką do Cisnej....jak kolejka chodzi w tym roku.

  4. #4
    diabel-1410
    Guest

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    A może zboczysz lekko z planowanej trassy i pójdziesz czerwonym do Cisnej

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Najlepiej stopem, w lecie jeździ sporo samochodów to i szansa na szybkie złapanie będzie większa. Ja zawsze "łapie stopa" zaraz za mostem na Barbarce.

    Odpowiedź spóźniona, ale może się komuś przyda.
    Ostatnio edytowane przez krzychuprorok ; 25-07-2011 o 12:55

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    653

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Leuthen był, czerwonym do Cisnej nie szedł bo już ma ten szlak zaliczony (czas urlopu ograniczony, a plany były ambitne) i może ująć krótko:
    tomekpu, lepiej żebyś nie wiedział, co sądziłem o Tobie i Twojej radzie maszerując wzdłuż drogi do Cisnej i bezskutecznie próbując przez godzinę łapać stopa Chyba administracja wyrzuciłaby mnie z tego forum, gdybym zamieścił tu wszystkie słowa cisnące się na klawiaturę
    W ciągu godziny przemaszerowałem ok. 5-6 km, dochodząc z Komańczy za Radoszyce. Minęło mnie ok. 50 samochodów i żaden się nie zatrzymał Ok. 1/3 to byli tubylcy, na których najbardziej liczyłem... Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Górnego Śląska - najwięcej rejestracji było właśnie z woj. śląskiego. Fajni ludzie muszą tam mieszkać Niestety, jak ustaliłem tego dnia wieczorem z dwójką bardzo sympatycznych turystów z Warszawy, "warszafka" to nie typ mieszkańca stolicy Polski - to typ Polaka... Strasznie dużo tej "warszafki" w Bieszczadach, co bardzo kontrastuje z sytuacją autostopowicza w Beskidzie Niskim (robiłem najpierw GSB Krynica-Komańcza). Tam nie było problemów z łapaniem stopa, najczęściej zatrzymywał się już 1. łapany samochód, a w dwóch przypadkach kierowcy widząc mnie maszerującego asfaltem sami się zatrzymywali i proponowali podrzucenie

    Sytuację uratowało małżeństwo (jak myślę z Sanoka, w każdym razie rejestracja RSA), dzięki któremu udało mi się zrealizować zupełnie nieoczekiwanie "Wielki Bieszczadzki Sturmfahrt", bo podrzucili mnie na samą Przełęcz nad Roztokami. Gdyby nie oni, chyba bym już długo nie chciał jechać w Bieszczady

    No, ale wszystko co się dobrze skończyło, więc już nie będę próbował Cię dorwać w ciemnej uliczce, tomekpu


    Czym był "Wielki Bieszczadzki Sturmfahrt" Kto zabił lejtnanta Gładysza Dlaczego w bacówce pod Małą Rawką chciałem wrzucić do pokoju granat hukowy Już dziś w mojej relacji z wędrówki znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Spodziewany czas publikacji - ok. godziny 15.00

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Autostop to jest loteria, tym razem miałeś pecha i nie zrażaj się do tej formy podróżowania. Czasem się "od razu" nie uda i trzeba postać, bądź przejść się trochę. Ja to przerabiałem wielokrotnie, inni na pewno też.

  8. #8
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Godzina to niezły wynik, zwłaszcza w pełni sezonu. Dotarłeś stopem nawet dalej niż chciałeś, więc nie marudź Leuthen jak stara baba. Zawsze mogłeś czekać na autobus kursowy
    Marcin

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    653

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Przecież napisałem: "No, ale wszystko co się dobrze skończyło, więc już nie będę próbował Cię dorwać w ciemnej uliczce, tomekpu "

    PS Relacja już dostępna, zachęcam do lektury

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Z Komańczy do Cisnej

    Godzina czekania? Tyle to nigdy nie stałem.
    Ostatnio edytowane przez tomekpu ; 27-07-2011 o 14:36 Powód: literówka

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. okolice Komańczy
    Przez chocolatki w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 18:03
  2. Parking w Komańczy poszukiwany
    Przez PiotrB w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 12:49
  3. Gdzie zaparkować w Komańczy?
    Przez dwaynehicks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 20:40
  4. Zaproszenie do Komańczy na Imprezę
    Przez leszczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 22:36
  5. Narty w Komańczy
    Przez raynorq w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2004, 23:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •