Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: aparat kompaktowy

  1. #11
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Marudzisz. Optymalny w każdą kieszeń włazi i lekki.
    Marcin

  2. #12
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Rok się doktoryzowałem w temacie.Do tej pory używałem leciwego już Canona G2.Mam również jakiegoś tam Samsunga.Lustra programowo nie używam bo duże i ciężkie,a lepszy byle jaki aparat przy sobie niż fantastyczny sprzęt w szafie.Nabyłem Panasa LX5,nawet się udało zakupić etui.Co do paluszków to jeszcze nie udało mi się zostać bez prądu,więc nie wiem o co biega.W skrócie: jasny obiektyw(2-3.3),dobry stabilizator,mały,jak kto lubi to milion ustawień i programów,całkiem niezłe filmy kręci,solidna konstrukcja.Minusy to wystający obiektyw i mały zakres ogniskowych (24-90).
    Pozdrav

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,133

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Krysiu !
    a skąd ta miłość do paluszków ?
    bo nie widzę czym są lepszejsze od nietypowych akku.

  4. #14
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    hallo
    Ogólnie się nie znam,nie należę do pasjonatów sprzętu poza tym fotografuję przy pomocy cokolwiek innego sprzętu,ale...
    parę razy podobny dylemat również mnie spotkał,przy różnych okazjach:
    więc coby nie przedłużać,gdyż blokuję fachowców ;
    Na dzień dzisiejszy ;
    łagodniej można byłoby przejść z lustrzanki do kompaktu przez hybrydę np :Fuji hs 20 exr ,ze względu na dosyć ciekawy zoom ( matryca raczej nie szumi od długości zooma a jedynie od wypolerowanego lepiej lub gorzej szkła przez producenta szkła optycznego- a jest ich na rynku aż trzech ...) ,kompakt o podobnych parametrach też jest to Fuji f550 exr.
    ,lecz ze względu na optykę skierowałbym wzrok na Panasonica tz20(lumix) Nie gniewajcie się,nie będę opisywał parametrów ,pewnie zainteresowani sobie poradzą .
    Z aparatami bywa podobnie jak z samochodami-nie ma jednego,jedynego najlepszego(narażam się nikonowcom i canonowcom,hi,hi,hi).Kiedyś na pytanie :jakiej marki jest najlepszy samochód ? Inżynier ze Stuttgartu odpowiedział :Jest to samochód posiadający komfort mercedesa, trwałość elementów audi i układ jezdny mazdy czyli takiej marki nie ma.
    Powodzenia w wyborze
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Mam starszą wersje tego Panasonica, nieraz nosiłem go w kieszonce, czasem nawet próbowałem robić nim zdjęcia, niestety sposób pomiaru ostrości doprowadza mnie do szału. Coś za coś. Leży teraz spokojnie w szufladzie.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    A ja mam już dobrych kilka lat taki aparat:

    http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...share_z740.0.0

    Kupiłam okazyjie używany, nie mając pojęcia o nim i jestem bardzo zadowolona.

    Tak sobie myślę że firma Kodak od wielu wielu lat produkująca optykę ma w tej optyce większe doświadczenie, niż firmy zajmujące się wcześniej elektroniką.

    Kolejny chyba sobie też kupię Kodak.

    Działa na paluszki !

    B.

    P.S. Trochę długo łapie ostrość i czasem kiepskie bywają zdjęcia we wnętrzach, za to bardzo ładnie wychodzą pejzaże oraz kwiatki.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 19-07-2011 o 08:05

  7. #17
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy


  8. #18

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Wspomniany przez Pierogowego Panasonic TZ-20 i kilka innych można zobaczyć wśród testowanych przez portal optyczne.pl wakacyjnych kompaktów 2011, a G12 tutaj Ja póki co pozostaję w fazie "zastanawiania się":)
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  9. #19
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Heniu a Ty co masz za aparacik?;-)
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  10. #20
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Zależy co tymi kompaktami będzie robione.Do imprez każdy dobry,do ptaków i innych zwierzów każdy z dużym zoomem.Ale do krajobrazu,widoków,leśnych motywów,wszędzie tam gdzie będzie potrzebna duża rozpiętość tonalna znaczenie ma wielkość matrycy.I tak w przeważającej części kompaktów jest matryca 1/2,5" - 1/2,3" czyli o powierzchni ok 26-30mm2 np w tym Panasie TZ20.Z kolei w Panasie LX5 jest matryca 1/1,63" o powierzchni ok 50mm2 czyli prawie dwa razy większej.To przekłada się na szumy (istotne o zmierzchu lub przy robieniu zdjęć bez lampy) a co dużo ważniejsze na rejestrowaną rozpiętość tonalną.To jest ten element dla którego zdjęcia z luster wyglądają lepiej niż z kompaktów (pomijając oczywiście szkło).I tak jeszcze Canon G12 ma matrycę 1/1.7 i jest klockiem a Canon S95 ma taką samą matrycę i jest fajowym kompaktem.Ten ostatni jest chyba najmniejszym z kompaktów o dość dużej matrycy.Tak się składa że kompakty o takiej matrycy mają również stosunkowo jasne szkło np LX5 ma 2.0 - 3.3 ale krótki zoom 24-90,a S95 2.0-4.9 przy zoomie 28-105.Dodatkowo posiadają RAW-y z których w razie czego też można jeszcze sporo wycisnąć.Dlatego dla kogoś o ambitniejszych planach fotograficznych zdecydowanie bym polecił któryś z tych kompaktów "z wyższej półki".Dla ułatwienia je wymienię: Canon G12, S95; Panasonic Lumix LX5; Samsung EX-1; Nikon P7000; Olympus XZ-1; chyba jeszcze Ricoh coś takiego ma. Aparatów Sony nie polecam,to wprawdzie doskonały sprzęt jeśli chodzi o parametry/zdjęcia,ale prawie na pewno się zepsuje tuż po gwarancji - wypróbowałem na czterech kamerach tej firmy.
    Pozdrav

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. zgubiłem aparat koło Terki
    Przez kkpp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 07:52
  2. aparat dla buby
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 06:53
  3. Zgubiono aparat
    Przez Tarnina w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2006, 17:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •