Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69

Wątek: aparat kompaktowy

  1. #51
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Klasycznym przykładem kompaktu eleganckiego jest Canon Ixus, taki S95 (dla dość zaawansowanych) w ładnej (damskiej ) obudowie.
    A zdjęcia robi lepsze niż tanie Canony dla początkujących.Oczywiście to podział bardziej marketingowy, ale cóż, dla każdego coś miłego.
    Pozdrav

  2. #52
    Bieszczadnik Awatar Bamu
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Tak jak wspomniał Browar jest to chwyt marketingowy i zapewne jakieś ułatwienie dla klienta.
    Wrzucając wszystkie aparaty do jednej kategorii "cyfrówki" ilość podstron była by bardzo duża a tym samym odstraszyło by to potencjalnego klienta.
    Ale jestem ciekaw czy przypadkiem aparaty w danych kategoriach się nie dublują.
    "Góry dla ludzi gór, hołota i śmieci zostają na dole"
    "Zbyt długo myśląc o marzeniach, tracisz czas na ich realizacje"

  3. #53
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Cytat Zamieszczone przez Krysia Zobacz posta
    Na razie wygrywa Buba ze swoim w stosunku do: cena/jakość/użytkowość, tylko jej modelu to już nówek nie ma, a używanych jak nie wiem od kogo to się boję.
    Krysiu! jesli gdzies znajdziesz ten model lub ktorys z pokrewnych- to zarezerwuj od razu 10 dla mnie! moze byc uzywany- jeden nabylam uzywany na alegro i dawal rade.. Beda lezec w szafie i bede je zuzywac kolejno...Te aparaty sa zarabiste , niestety przy tym jak ktos je uzytkuje tak jak ja to wiecej jak 3 lata nie pociagna.. tzn maja dwie wady- psuje sie lampa blyskowa i robia sie "paćki" na obiektywie, co niestety psuje wszystkie zdjecia robione przy zlej pogodzie czy pod slonce.. Acz mysle ze to nie wada aparatu ale ja go zarżnelam po prostu..Moj jest juz caly poklejony kropelka i na gumkach recepturkach ma wszystkie klapki a ja placze bo chce kupic taki sam i nie moge :(

    moze ktos ma taki jak moj
    tzn http://foto.recenzja.pl/Canon_PowerS...0_IS-rec-1656/
    ale np. kupil lustrzanke i chce go odsprzedac?
    Ostatnio edytowane przez buba ; 30-11-2011 o 18:49
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #54
    Bieszczadnik Awatar biały wilk
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    Roztocze,obecnie Sz-cin
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Zgadzam się z opinią-jest zarąbisty.Mam,a właściwie miałem taki.Nie znam przyczyny,ale zrobiła się z niego "lustrzanka" - na wyświetlaczu mam lustrzane odbicie obrazu,menu też lustrzane. Wziął go do naprawy kolega elektronik,ale już postawiłem na nim +.Używam Nikona P80.Nie jestem artystą i na moje potrzeby zupełnie wystarcza. Widziałem latem Canona używanego za 130 zł,chciałem teraz kupić,ale gość zwinął stoisko w markecie.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.

  5. #55
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Czas odświeżyć temat,powoli kończy się mój mały aparacik czas na kupno drugiego.Szukam coś za ok 500 zł model godny uwagi,żeby robił mi piękne zdjęcia z górskich wyjazdów,może ktoś mógłby mi coś polecić z własnego doświadczenia/użytkowania?
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  6. #56
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,347

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    mogę polecić Panasonica, DMC-TZ30, ale to trochę więcej niż 500, może nawet 2x, ale warto
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #57
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Ciekawa propozycja,nawet GPS jest ale ta cena i słaby akumulator zniechęca,szukam czegoś na baterie AA.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  8. #58
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Akumulatorów się nie bój, w Panasonicach są znakomite, ładowanie wystarczy na co najmniej 300 zdjęć, ja tyle robię swoim LX5 przez 3 tygodnie wakacji i nie muszę doładowywać. Do tego wskaźnik naładowania jest dobrze zestrojony i oddaje stan faktyczny aku, w przeciwieństwie do Canona - jak w Canonie spada z maxa to zostaje prądu na kilka zdjęć
    Może i nie jest Panas najtańszy ale warto - jest mało awaryjny a w razie biedy ma niezły serwis.
    O Canonach też mogę coś powiedzieć, do tej pory mam G2, już nie używam bo się zestarzał moralnie (ma 11 lat) ale jest sprawny.Używałem też czasem G5, G10 i S70. Zdjęcia pierwsza klasa, aku niezłe tylko problem ze wskaźnikiem - trzeba było mieć zapasowe aku.
    Najtańsze Nikony to szajs, a ich serwis jest denny - używam (jak muszę) w firmie i nie polecam.
    Często korzystam z Olympusa - dobry i bezawaryjny szpej.
    Sony robi niezłe foty ale 100% że się po gwarancji wykrzaczy, nie polecam. Miałem trzy kamery Sony i wszystkie zachowały się tak samo, a serwis dziadowski. Dla porównania miałem/mam również trzy kamery Panasonic i wszystkie żyją do dzisiaj (najstarsza z 1986r) :)
    To co piszę o wskaźniku w jednym Panasie czy Canonie dotyczy w zasadzie wszystkich modeli danego producenta - oprogramowanie pisze się modułowo i dla danego modelu zestawia z gotowców.
    O Samsungu nie mam zdania, nie korzystałem.
    Ogólnie rzecz biorąc to tanie Panasy, Canony, Olympusy mają niezłą trwałość w porównaniu z modelami z wyższej półki tychże firm. Tanie Sony, Nikony to syf w przeciwieństwie do swoich drogich modeli.
    Pozdrav

  9. #59
    Bieszczadnik Awatar wadera
    Na forum od
    03.2008
    Rodem z
    okolice Lublina duszą zawsze conajmniej 1000 m npm
    Postów
    259

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Właśnie miałam sony szybko się skończył...........ten Panasonic DMC-TZ30 to kusząca propozycja ale mam jeszcze czas na decyzję i chętnie poczytam różne opinie.
    „Life is brutal and full off zasadzkas”.

  10. #60
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: aparat kompaktowy

    Czy ktos moze wie jak sie ustawia przeslone na w trybie M w aparacie lumix dcm fz200? bo za cholere nie moge tego znalezc ani w instrukcji ani za pomoca losowego naciskania guzikow...
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. zgubiłem aparat koło Terki
    Przez kkpp w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 07:52
  2. aparat dla buby
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 06:53
  3. Zgubiono aparat
    Przez Tarnina w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2006, 17:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •