Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 130

Wątek: Pola namiotowe w Bieszczadach

  1. #31

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Skierniewice
    Postów
    7

    Domyślnie Pola namiotowe

    Witam,

    Czy wiecie gdzie mógłbym dowiedzieć się o położeniu pól namiotowych, ponieważ w połowie lipca wybieram się z dziewczyną w bieszczady pod namiot a nie chcemy siedzieć w jednym miejscu.
    Polecacie jakieś przewodniki z mapami lub same przewodniki i mapy (laminowane)

    Dzięki

  2. #32
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Mapy nie llaminowane bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna. Polecam osobiście Compas lub Ruthenus, tam masz zaznaczone wszystkie aktualne pola namiotowe.
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  3. #33
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20
    Mapy nie llaminowane bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna.
    Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mapa ExpressMapu może ustępuje Ruthenusowi, ale za to jest bardzo czytelna. Przyznam że najczęściej korzystam właśnie z niej, a z Ruthenusa, jak szukam jakiegoś szczegółu. Compass tez niezły, ale nie sprawdza sie noszony w kieszeni cargo spodni, podczas deszczów, czy przedzierania się przez krzaczory rankiem, gdy sa zroszone. Po prostu mapa się rozpływa, a ExpressMap trzya się nieźle
    http://www.doczu.pl

  4. #34
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Wiesz Doczu, kwestia gustu. Jeżeli chodzi o EkspressMap to ma mało szczegółów i to mnie akurat odpycha, ale baby takie są, że zwracają uwagę na szczegóły Osobiście używam najlepszej mapy na świecie ;D
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Nie no oczywiście, jednak widzę, że kolega jest raczej poczatkujący i myslę, że powinien zacząć od mapy, która nie oferuje natłoku informacji, bo przez to staje się mniej czytelna. W miarę zdobywania doświadczenia poprzeczkę można podnosić.
    Zresztą to nie tylko moja opinia. Co oczywiście nie ujmuje nic z dokładności i przydatności mapy Ruthenusa.
    http://www.doczu.pl

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Masz racje, że dla początkujących jest najlepsza przejrzysta mapa. Przepraszam, ale czasem pewne sprawy wydają mi sie oczywiste i często sie zapominam Pozdrawiam i życze udanego wypoczynku pod namiotem.
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka20
    bo jedyna mapa Bieszczadów laminowana jest najogólniej mówiąc beznadziejna.
    Podobnie jak Doczu mam opinię i nie zgodzę się jednozmcznie z tym stwierdzeniem.
    Wystarczy powiedzieć że to chyba jedyna mapa która ma na przykad zaznaczoną chatkę pod H.
    Choć ExpressMapie drażnii mnie zasadniczo grafika drożni (generalizacja skrętów) - ale to osobisty szczegół. Jakby nie było - z pozostałych map robia sie szmaty na wędrówce, prędzej niz póxniej.
    Ja osobiście twierdzę że każde wydawnictwo ma defekty i nie ma najlepszej mapy (poza ta która miała Astra:) hihi.
    pozdrawiam
    malo :wink:

  8. #38
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Cytat Zamieszczone przez malo
    Wystarczy powiedzieć że to chyba jedyna mapa która ma na przykad zaznaczoną chatkę pod H.
    Aaa - tu byś się zdziwił. Jak trafisz na wydanie pierwsze, to nie ma chatki pod H
    No i nie jedyna. Jest jeszcze mapa Demartu.
    A jeszcze wracając do mapy ExpressMapu, to dodam,że chyba ma najładniejszą plastykę terenu, czyli cieniowanie. Na żadneij innej mapie Bieszczadów cieniowanie ne jest tak dobrze zrobione. To równiez ułatwia orientację.
    Ostatnio edytowane przez Doczu ; 03-07-2006 o 07:12
    http://www.doczu.pl

  9. #39

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Skierniewice
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Dzięki za błyskawiczną reakcję i waszej strony. Teraz już mam pojęcie, jeśli chodzi o mapy. Tylko gdzie je mogę kupić - może w Empiku? W Sanoku gdzieś? W każdym Punkcie Informacji Turystycznej na szlaku?
    A co możecie powiedzieć o polach namiotowych? Czy jest ich w miarę dużo, aby spokojnie przemierzać Bieszczady?

    P.S. To będzie mój 3 raz w Bieszczadach - poprzednie 2 razy maszerowałem wokół Soliny (hehehe - prawie Bieszczady) i nie miałem tam żadnych problemów - teraz chciałbym wybrać się Sanok (Muzeum Historyczne) - Ustrzyki Dolne - Ukraina - Solina - Ustrzyki Górne - Wetlina - Słowacja (być może Koszyce - mam tam przyjaciół) - Wetlina - Powrót. Wyjeżdżam z moją dziewczyną 17 lub 18 lipca, powrót 29 lipca.

    Pozdrawiam

  10. #40
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Miszaskc >>> kup najpierw mapę i sam ocenisz jak sprawa wygląda z polami namiotowymi. Na pewno nie braknie Ci miejsca do rozbicia namiotu. Jak nie na polu nam. to u jakiegoś gospodarza. Mape ExpressMapu kupisz w Empiku lub sklepie Podróznika. Mapę Ruthenusa tez w Sklepie Podróżnika kupisz lub przez internet.
    http://www.doczu.pl

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •