Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 130

Wątek: Pola namiotowe w Bieszczadach

  1. #41

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Skierniewice
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Dzięki Wielkie

    Pozdrawiam

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar malo
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    okolice 3-city:506908042
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    Aaa - tu byś się zdziwił. Jak trafisz na wydanie pierwsze, to nie ma chatki pod H
    No i nie jedyna. Jest jeszcze mapa Demartu.
    Aż musiałem sprawdzić wydanie.
    Na ExpressMapie nie widzę wydań!!!!!! (szczerze mówiąc - mnie to rybka)
    Na mojej mam wpiasane jedynie: Warszawa 2005r. (A o jakim ty wydaniu piszesz?)
    Mapy Demartu nie posiadam.

    Cytat Zamieszczone przez Doczu
    A jeszcze wracając do mapy ExpressMapu, to dodam,że chyba ma najładniejszą plastykę terenu, czyli cieniowanie. Na żadneij innej mapie Bieszczadów cieniowanie ne jest tak dobrze zrobione. To równiez ułatwia orientację.
    Ja osobiście nie zwaracam uwagi na cieniowanie, choćbyć może nieświadomie też odczytuję ten zakres informacji.
    Osobiście ze względu na rysunek terenu preferuję szczegółowość warstwic - czyli mapę Compassa (choć nie w każdym względzie tę mapę - od razu zaznaczam.)
    pozdrawiam
    malo :wink:

  3. #43

    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Skierniewice
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    A co z tymi polami namiotowymi, hmmm?
    Bo mapy Bieszczad znamy nawet w subiektywnych odczuciach dotyczących cieniowania. Spox

    Pozdrawim

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar Doczu
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sosnowiec
    Postów
    1,058

    Domyślnie Odp: Pola namiotowe

    Malo - bo nie ma wydań. Ja mam tez poprzednią z 2003 roku i tam nie ma tej chaty zaznaczonej, ale to już i tak nie ma znaczenia, bo chata i tak zniknie z powierzchni ziemi w tym roku
    Pisząc o cieniowaniu miałem na myśli osoby poczatkujące.
    http://www.doczu.pl

  5. #45
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    Kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    hej! czy ktos zna fajne miejsca noclegowe, namiotowo- stodolowe w tych miejscowosciach i ich okolicy?? przytulne pole namiotowe, gospodarzy co biora do stodoly, albo polanke gdzie nie powinien sie napatoczyc straznik. Ja tam wierze ze fajny nocleg wszedzie sie znajdzie ale czasem zal ze czlowiek pominal jakies kapitalne miejsce. Dajcie znac jak cos tam znacie :D

    i jeszcze mam pytanko jak wyglada polana nad kulasznem zwana Pohary- czy jest tam czyjes pole uprawne ,stoja domki kempingowe, albo jest ulubione miejsce mysliwych?? albo moze mila polanka na namiocik? :)
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 02-04-2015 o 21:14 Powód: Edytowane po scaleniu wątków (dopisek wytłuszczony)
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #46
    Ekspert Roku 2008 Awatar Jabol
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Stamtąd
    Postów
    1,096

    Domyślnie Odp: kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    Na wschodnim zboczu Poharów jest gminne wysypisko smieci... Na szczycie stoi niedokończona ambona mysliwska. Przez szczyt przebiega niebieski szlak przez Suliłę na Chryszczatą. Szczytowe partie górki pokryte sa mówąc fachowym językiem: sosnową uprawa leśną z 70% wypadów... Chcesz tam zabiwaczyć na sylwka?
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Jabol ; 03-12-2006 o 23:58
    ...jeno być niewidzialny jak Ten co mnie stworzył

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Odp: kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    hej! czy ktos zna fajne miejsca noclegowe, namiotowo- stodolowe w tych miejscowosciach i ich okolicy??
    W Kulasznem - idziesz szosą w góre, szosa wchodzi w las i przecina szlak niebieski. Skręcasz na szlak w kierunku Suliły (w prawo), po kilkuset metrach powinno być pole biwakowe (jak się nic nie zmieniło), a nawet jak nie ma już oznakowań,to raczej uwagi nikt Ci nie zwróci. Będzie to polanka po lewej stronie szlaku.

    p.s - na dole serpentyn, mniej więcej od pierwszego domu idzie droga polna. Całkiem niedaleko (idąc tą drogą) misiek ma gawre w jej pobliżu. Dobrej zabawy :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  8. #48
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    na sylwka raczej nie, troche mi daleko na dwa dni. Robie rekonesans na kolejne wyjazdy :D miska postaram sie ominac

    dzieki wielkie za info !!

    a w pozostalych miejscach czegos nie znacie fajnego??
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #49
    Bieszczadnik Awatar Floydd
    Na forum od
    06.2006
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    97

    Domyślnie Odp: Kulaszne, turzansk, kolonice, strzebowiska

    Szedłem w sierpniu niebieskim szlakiem z Kulasznego na Chryszczatą. Piękne, dzikie tereny, pusto. Na Poharach wspaniała polana (hala) z widokami na Beskid Niski i Bieszczady. Trzeba tylko faktycznie uważać by nie patrzeć za bardzo na wschód, gdyz widac wspomniane wysypisko śmieci. Nie wiem jak tam jest z wodą. Pola namiotowego przy drodze szutrowej z Kulasznego w kierunku wysypiska i Seredniego nie widziałem (jest faktycznie jakaś zarastająca polanka bez widoków), zresztą tam przy drodze nie jest ciekawie.
    O ile dobrze pamiętam, to przy zejściu z Poharów w kierunku Suliły przy granicy lasu jest jakiś szałas czy inna budka. Mały schron ( a może budka drwali, można wejść do środka) jest między Poharami a Suliłą w miejscu gdzie niebieski szlak wchodzi na drogę z Kulasznego do Seredniego.
    Pohary to naprawde piękne miejsce, tak jak i Suliła, choc tam już mozna spotkać ludzi no i jest maszt.

  10. #50
    Iskierka
    Guest

    Domyślnie Dwernik-Zatwarnica-Nasiczne

    Dwernik-Zatwarnica-Nasiczne

    Wybieram sie niebawem w te okolice, szukam pola namiotowego w miejscu niezbyt przeludnionym ale tez nie w totalnej głuszy (mile widziany sklep z żarełkiem w okolicy, no i od czasu do czasu kawalek wody do umycia
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 02-04-2015 o 21:15 Powód: Edytowane po scaleniu wątków (dpisek wytłuszony)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •