Strona 1 z 13 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 130

Wątek: Pola namiotowe w Bieszczadach

  1. #1
    beczis
    Guest

    Domyślnie Pola namiotowe w Bieszczadach

    WItam.
    Tegoroczne wakacje chcialbym spedzic w bieszczadach nad zalewem w Solinie. Czy jest ktos kto moglby mi udzielic informacji na tema pol namiotowych, cenny za dobre itp. Zaznaczam ze pole nie musi byc przy samym zalewie. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Re: POLA NAMIOTOWE

    http://www.bieszczady-s.fr.pl/noclegi/n_solina.html
    http://www.bieszczady-s.fr.pl/noclegi/n_polanczyk.html

    Ja jako tubylec nie spałam tam... ale może inni coś wiedzą. Generalnie w sezonie niespodziewaj się tam wypoczynku, chyba, że jedziesz po dzikie przygody...

    asiczka:mrgreen:
    okaz pod ochroną

  3. #3
    beczis
    Guest

    Domyślnie Re: POLA NAMIOTOWE

    Wielkie Dzieki!!
    Co to znaczy zeby nie liczyc na wypoczynek? Niebezpiecznie jest czy jak? Chcialbym po prostu moc w spokoju zostawic namiot i isc sie pobawic, nie interesuje mnie bierny wypoczynek ! Jeszcze raz dzieki za odpowiedz:) Pozdrawiam


  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: POLA NAMIOTOWE

    Cen aktualnych nie znam, bo one zmienne są jak pogoda...
    Co do wypoczynku na polach namiotowych, to bywa z tym róznie - skłaniałbym się ku temu co pisze As (czy jest jakiś sposób na wyrażenie myśli tak, aby nie sprowadzało się to do jednego: TWA? ;-))

    Solina - ruch, ścisk, gwar, hałas, śmietnik - mowa o tym najbardziej znanym polu. Ale przeżyć się da.
    Solina - taki kamping + pole po lewej jak sie wjeżdza do Soliny od Myczkowa, wiekszy spokój, duzy ruch, dalej do jeziora.

    Polańczyk - pole przy promie zawsze było przyjemne, choć z czasem coraz bardziej ludne i hałaśliwe. Przyciasnawe, może lepiej na wyspę się dostać i tam poszukać. Ale pól tam jest od groma, jak wszędzie nad zalewem.

    Wołkowyja: jedno pole przy zatoce która podchodzi pod skrzyzowanie. Poza weekendami raczej spokój. Obok "kapielisko" więc przychodzi sporo "gości" z poza pola. Trochę śmieci, wc jak w Kazachstanie (bez obrazy), albo w Średniej Wsi (to żart, jakby co ;-)). Przy brzegu muł. Jak jest niski poziom wody to duży muł.
    drugie pole - zjazd w prawo jak sie wjeżdza do Wołkowyji od Bukowca. Jeszcze przed smażalnią na zakręcie. Mniej ludzi, większa zatoka. WC zawsze było j/w chyba że sie coś w pprzednim sezonie zmieniło. Niski stan wody = kąpiele błotne (gratis - nie doliczają do ceny noclegu ;-))

    Bukowiec - było (chyba nadal jest) takie dość przyjemne pole pomiędzy dwoma mostami, po prawej jak się jedzie z Wołkowyi. Standard bywał jak wyżej, ale spokój był znacznie większy. W dzień turystyka aktywna, więc śmigające 30m od namiotu samochody nie powinny zbytnio przeszkadzać

    Chrewt - kultowe dla niektórych pole namiotowe ;-) Dawniej bywało całkiem, całkiem, ale teraz ścisk niesamowity. WC, prysznice, itp są. Wypożyczalnia sprzętu, jakiś brodzik toże. Drewna na ognisko brak - przez te lata wyzbierali i wykarczowali nawet jagody ;-) Zatoczka płytka, ale przyjemna.

    Zawóz, Werlas - imho dużo wiekszy spokój niż gdzie indziej, byłem też kiedyś pod namiotem przed Olchowcem, zjeżdza się w lewo w dół w stronę zalewu. Tam był zdecydowanie najmniejszy ruch, ale to było ze 4 lata temu, więc się mogło pozmieniać.

    W/w i pare innych testowałem wielokrotnie. Nie wybieram się już w tym wcieleniu nad zalew pod namiot, ale też nie odradzam, można spędzić tam również parę miłych chwil.

    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    iwciapl
    Guest

    Thumbs up Pola namiotowe w Bieszczadach

    Witajcie :)
    Okazało się że jakimś cudem uda nam się złapać parę dni urlopu w lipcu i może nawet uda się znależć środki na wyjazd w Bieszczady których nie widziałam już n lat... w związku z brakiem dużych funduszy musimy znależć sobie jakieś miejsce pod duży 4-osobowy namiot... znalazłam w serwisach kilka ciekawych adresów, ale może uda się posłuchać relacji z pierwszej ręki.
    A zatem - poszukiwane jest pole raczej blisko szlaków na połoniny, miło byłoby gdyby niedaleko w zasięgu było coś do kąpania i może koniki?
    Z warunków koniecznych to porządne sanitariaty i ciepła woda pod prysznicem. Jak również trochę spokoju (zatem chyba "największe pole namiotowe w Wetlinie" odpada"). Dobrze by było gdyby to pole nie było też totalną patelnią...
    Być może ktoś powie że najlepiej pojechać w ciemno i pytać się o możliwość ustawienia namiotów "u gospodarza", ale my będziemy jechać z Trójmiasta i wolałabym po całej nocce nie martwić się o to czy znajdę jakieś miłe miejsce czy nie.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w poszukiwaniach?
    Pa
    Iwcia

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    65

    Domyślnie Re: najlepsze pole namiotowe

    jesli o mnie chodzi to nie mialem jeszcze problemu z tanim rozbiciem namiotu w Bieszczadach. no, moze za tanim to nie, ale tak kolo 3zl za osobe. po prostu nie pcham sie na typowe pola namiotowe, tylko tak jak slusznie zauwazylas "u gospodarza". nie trzeba wcale duzo szukac, a nawet jest jeszcze latwiej, niz znaleac odpowiednie pole.

    stefankmiot

  7. #7
    Mauro
    Guest

    Domyślnie [Wetlina] Pola i POLA namiotowe

    [Wetlina] Pola i POLA namiotowe

    potrzebowałbym wykazu pól z minimum komfortu, czyli prysznicem - czy ktoś posiada takie przydatne cudo? jest mi to potrzebne do opracowania trasy - tak, ja ceper z Łodzi chcę zapewnić swojej kobiecie godziwe warunki przetrwania w bieszczadzkiej czeluści

    z góry dziękuję i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 02-04-2015 o 21:11 Powód: Po scaleniu wątków (zmiany wytłuszone)

  8. #8
    Mauro
    Guest

    Domyślnie

    to ja zacznę: Piotrowa Polana w Wetlinie

    czekam na następne

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Jaro
    Na forum od
    02.2004
    Rodem z
    50°02'11''N 21°59'02,6''E
    Postów
    794

    Domyślnie

    To i ja cos dorzuce.
    Kilkaset metrow od Piotrowej Polany w stronę Ustrzyk Górnych pole namiotowe przy PTTK. Nad sama Wetlinka :)
    Pozdrawiam
    Jaro

    Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  10. #10
    Mauro
    Guest

    Domyślnie

    a myślałem że kto jak kto, ale miłośnicy Biesów nie stronią od pomocy

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •