Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Noclegi na dziko w bieszczadach

  1. #1
    henek_W
    Guest

    Domyślnie Noclegi na dziko w bieszczadach

    Witam

    Wyruszam w Bieszczady od 1 sierpnia na tydzień lub więcej jak mi się spodoba bardziej. . Zabieram swoja drugą połówkę, samochodem, plus pakuje dwa rowery, i namiot. Planuje zobaczyć :

    Bukowiec, ( Beniowa )
    Wołosate --> przełę. Bukowska
    Halicz --> kopa bukowska
    Tarnica --> krzemień
    Połonina Caryńska
    Połonina Wetlina
    Sine wiry
    Sanok
    i Solina zapora.

    I tu jest moje pytania :
    czy rzezywiscie zakaz jest rowerem w parku narodowym i tylko jedna trasa jest rowerowa ten szlak żółty na Beniowa ??, a można prowadzić rower po szlakach pieszych?

    I generalnie planuje auto jak baza wypadowa i miejsce do ewentualnie trzymania rowerów i namiotu i innych gratów, w przypadku wycieczek pieszych na połoninach, żeby się nie obciążać , tylko zabrać prowiant na cały dzień z piciem i aparat. Na wieczór wrócić do samochodu i koło niego rozstawić namiot i przekimać.
    Gdzie można rozbić namiot na dziko , wiadomo poza granicach poza parku narodowego?
    Na razie najlepiej przyjechać na rano do Bukowca, wyruszyć na szlak rowerem zółty/niebieski wrócić i rozbić namiot albo za bukowcem lub najlepiej w Mucznem, ( lub na sczycie Gradysowa Czuba ) przekimać i z rana zaatakować na Bukowe berdo.

    Potem zaparkować w Wołosate i wyruszyć na Tarnica i Halicz. I ile kosztuje za namiot w Wołosate lub rozbić na dziko lub poprosić kogoś gospodarza.
    potem przerzucić na Wetlinę i z tamtąd na połoninę Wetlina .
    czytałem że w Wetlinie można rozbić namiot jest woda i gdzie ukapać , a gdzie sa podobne miejsca z dostępnym do prysznica.

    Generalnie to pytam gdzie mogę rozbić namiot, na dziko a nie płacić za parking + za miejsce na namiot, lubię być bliżej natury a nie przy ludzi.???

    z góry dziękuje i do zobaczenia na szlaku

  2. #2
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez henek_W Zobacz posta
    gdzie mogę rozbić namiot, na dziko a nie płacić za parking + za miejsce na namiot, lubię być bliżej natury a nie przy ludzi.???
    Jak chcesz być bliżej natury a nie ludzi to auto zostaw na cały wyjazd w jednym miejscu, zarzuć cały dobytek na plecy i wędruj z dala od połonin. I wcale nie trzeba przy tym spać na dziko pod Bukowym Berdem.

    Jak chcesz jeździć na noclegi (najlepiej z prysznicem) swoim samochodem a w dzień łazić po połoninach to nie masz w sierpniu najmniejszych szans na większy kontakt z naturą niż z ludźmi.

    To taka moja własna Zasada Nieoznaczoności: w sierpniu w Bieszczadach albo natura, albo połoniny i samochód.

    PS. Nie mogę się powstrzymać: chcesz znaleźć naturę na zaporze w Solinie? Latem?

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Jak chcesz być bliżej natury a nie ludzi to auto zostaw na cały wyjazd w jednym miejscu, zarzuć cały dobytek na plecy i wędruj z dala od połonin. I wcale nie trzeba przy tym spać na dziko pod Bukowym Berdem.

    Jak chcesz jeździć na noclegi (najlepiej z prysznicem) swoim samochodem a w dzień łazić po połoninach to nie masz w sierpniu najmniejszych szans na większy kontakt z naturą niż z ludźmi.

    To taka moja własna Zasada Nieoznaczoności: w sierpniu w Bieszczadach albo natura, albo połoniny i samochód.

    PS. Nie mogę się powstrzymać: chcesz znaleźć naturę na zaporze w Solinie? Latem?
    Bo nie o "naturę" tu chodzi a tylko o oszczędność tych paru złotych za parking i za camping.

    O ile potrafię zrozumieć kogoś, kto idzie w góry na kilka dni, nosi ze sobą na plecach cały majdan i rozbija namiot po całym dniu wędrówki na małej ukrytej polance w lesie, to nie potrafię zrozumieć, co za przyjemność i co za "kontakt z naturą" - rozbić namiot obok swojego samochodu (w domyśle - przy szosie, no bo jakoś trzeba tam dojechać).

    B.

  4. #4
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    ..nie znacie się.. tu chodzi o rozbicie się na dziku... jakieś poturbowane kartoflisko albo cuś...
    no bo jak to... inaczej
    końtakt z naturą... to podczas głębokiej medytacji a nie w Bieszczadach

  5. #5
    henek_W
    Guest

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    mffff, widzę nie rozumiecie Mnie :(

    Wiem że jest lato i sezon i ludzi jest więcej niż poza sezonem !, ale tylko dostałem urlop na sierpień, to co mam wyjechać na bezdomną wyspę. A co do zapory to tylko planuje na sam koniec wycieczki na chwile zobaczyć i tyle , bo na pewno masa ludzi będzie. A na pewno w weekend.

    A tak ogóle to nie uśmiecha mi sie targać wszystkie tobołki , plecaki, i dwa rowery, a jestem z Katowic!!!. to raczej nie uśmiecha mi sie mordować PKS, a do pks raczej bedzie problem z rowerami, a z pociągami to nie wiem jak będzie z połączami !. Mam samochód to wszytko zapakuje i prosto jade na Bieszczady i bez problemów.

    I jak pisałem samochód to jest taka baza wypadowa i mała moja baza bo tylko wyczytałem w parku tylko jest jedna trasa rowerowa!!! ( dla mnie to jest chory pomysł że tylko pieszo można chodzić, a rowerem juz nie ). to co mam zrobic, a chce pochodzić po połoninach. To tylko schowam rowery, a zapakuje namiot na plecy i jeszcze potrzebne rzeczy i będę zwiedzał. i lubię nocować w namiocie a nie w schroniskach itp... i nie chodziło mi o rozkładanie namiotu koło auta i przy prysznicu. tylko że pasuje po paru dniach się odświeżyć trzeba.

    Generalnie prosiłem to czy ktoś poleca miejsce, lub kto nocował pod namiotem, poza granicami parku narodowego ?
    Ostatnio edytowane przez henek_W ; 27-07-2011 o 11:41

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Nie rozumiemy. Dla mnie chore jest jeździć rowerem po szlaku dla pieszych. Od tego są szlaki rowerowe i/lub stokówki. W Polsce z tego co wiem obowiązuje zakaz biwakowania na dziko i basta.
    I żeby nie było rok temu jeździłem rowerem w Bieszczadach i w Niskim nie łamiąc przepisów.

  7. #7
    henek_W
    Guest

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Czy ja pisałem ze jeżdżę rowerem dla pieszych !, mam też starsze mapy i przewodniki z Bieszczad i było więcej tras dla rowerzystów, w parku narodowym ale z nowszych informacji dowiedziałem się że tylko zółty szlak został (Bieniowa) i Teoretycznie istnieje jedna trasa w parku o łącznej długości... 8km ( ::))))))) śmiech na sali ) (Bukowiec - Beniowa - Bukowiec). Ciekawie tez czemu wszystkie stokówki i drogi utwardzone są pozamykane dla rowerzystów :(, niby rower to pojazd ekologiczny i nie robi szkód :D. A cóż zakaz to zakaz tylko ze moje tez było pytanie czy mogę prowadzić rower, jedni mi mówią tak że można, a inni że nie :(. Ja równierz nie łamię przepisów :), tak samo jak TY ( prawda), tak samo jak podobno jak każdy. Tylko ze dziwnie w praktycznie inaczej to widziałem.
    A tak w ogóle to na forum to same świętości i idealni ludzi, (ja niestety nie mogę pierwszy rzucić kamieniem, i nie jestem taki ), tylko ze byłem w tatrach nad morzem, i innych miejscach turystycznych ale mało kto (jeśli nie ma strażników) maja wszytko gdzieś i zakazy. a już nie powiem o śmieciach!. szanuje przyrodę, zawsze sprzątam z sobą i trzymam się szlakach, ( ale ja niestety nie mogę pierwszy rzucić kamieniem, bo zdarza mi się żeby mi jakiś śmieć wypadnie lub porwie wiatr i potem nie chce mi gonić za nim. ) Ciekawie czy jak dojadę to tak będzie super czysto w Bieszczadach ( szczerze wątpię, za dużo już widziałem ). I tak samo nie wierze żebyś mi wymawiał ze nie łamiesz przepisów. :D
    Lub zboczyć od szlaku, bo (generalnie zakaz) jest tylko ze często w przewodniu sami piszą i namawiają ze czasami warto zboczyć szlaku to zobaczyć warte miejsca od utartych szlak i miejsc.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Ja wprawdzie po Bieszczadach na rowerze nie jeżdżę, ale wtrące małe słówko, żeby samemu nie odnieść wrażenia, że na forum to już czasem strach o coś zapytać.
    W Googlach (te zawsze odpowiadają cierpliwie) możesz znaleźć, np.:
    http://www.twojebieszczady.pl/rower.php
    http://www.bieszczady.pl/?catID=671

    Gdzieś widziałem też jeśli nie cały przewodnik, to na pewno rozdział w jakimś zbiorczym info o tym, gdzie i jak rowerkiem w Bieszczady... Poszukaj.
    O ile się nie mylę i dobrze pamiętam mijane znaki - szlak rowerowy biegnie też przez Sine Wiry (niestety nie ma go na mojej mapie), ale może jest na nowszych. Nie powinno też być problemu z dojazdem do Łopienki czy w okolice Hulskiego i Krywego... Tam wszędzie są bite drogi.
    Wiem, że wielu forumowiczów jeździ rowerem po Bieszczadach, więc poczekaj trochę, a pewnie uzupełnią listę tras.
    Pozdrawiam.
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    No to pojedź samochodem z rowerami i wszystkimi betami, rozbij się całkiem legalnie na małym prywatnym campingu, lub u kogoś w ogródku, bezpiecznie zostaw tam graty, a rano podjedź sobie samochodem na początek szlaku i po prostu idź w góry.
    Nie wszystkie szlaki są zatłoczone, można powędrować w takie miejsca gdzie nie spotkasz nikogo.

    Poza parkiem też są liczne i nie zatłoczone trasy, po których można jeździć na rowerze.

    B.

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Noclegi na dziko w bieszczadach

    Chcesz pojeździć rowerem - proszę bardzo. Stokówki, szlaki i ścieżki czekają na Ciebie poza parkiem. A że w parku nie można? (Bo nie można, szlaki piesze są dla rowerzystów zamknięte) Uwierz mi, że niewielka to strata dla rowerzysty, szlaki w parku są w większości tak zatłoczone, że i tak byś nie pojeździł (szczególnie tam, gdzie planujesz wędrować, nie wyobrażam sobie rowerzysty w tym tłumie pod Tarnicą czy na połoninach).

    Szukasz spokoju, prawda? Poza parkiem będzie Ci lepiej, uwierz. Nie narzekaj i nie utyskuj, kup mapę i planuj wycieczki rowerowe. Masz dla siebie cały Otryt, pasmo Chryszczatej, tereny przygraniczne - nic tylko jeździć i cieszyć się swobodą i brakiem ludzi.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Noclegi w Bieszczadach w pobliżu Wetliny
    Przez Jaca w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 22:53
  2. noclegi w ukraińskich Bieszczadach
    Przez DiabełPiszczałka w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 12:18
  3. Noclegi w Bieszczadach bez rezerwacji
    Przez lukasz0207 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 15:12
  4. Wędrówka i noclegi "na dziko"
    Przez Guinness_83 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-08-2005, 20:13
  5. [Sękowiec] Noclegi w Bieszczadach
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2002, 11:51

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •