Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Pogórzańskie wędrówki

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar Viwaldi68
    Na forum od
    03.2009
    Rodem z
    podkarpacie
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Troszku jesiennych pogórzańskich pstryków.
    https://picasaweb.google.com/viwaldi...53819653879618

  2. #42
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Z dziś. Kubuś i Basia w zimowym umaszczeniu:
    DSC027302.jpg

    a oblodzenie takie, że dwa razy leżałem na krótkim odcinku. Kubuś ma nawet rogi oblodzone.

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Odkopuję stary wątek, bo właśnie wróciłam z Pogórza Przemyskiego, gdzie zostałam zaproszona na wyjazd z cyklu "Korona Pogórzy", organizowanego tradycyjnie przez kolegów z SKPG Kraków.

    O 7 rano w sobotę wyjechaliśmy busem z Krakowa, wrócili o 19 w niedzielę, wszystko było więc (niestety) w tempie dość ekspresowym.
    Piszę "niestety" bo chciałoby się tam spędzić wielokrotnie więcej czasu.

    W sobotę zwiedzaliśmy fort "Łętownia" i wysłuchali wykładu tamtejszego przewodnika o budowie fortów, o oblężeniu Przemyśla i o innych ciekawych wydarzeniach.
    Następnie zwiedzaliśmy Przemyśl, podeszli na Zniesienie, ja osobiście zrezygnowałam ze zwiedzania zamku i katedry (gdzie byłam już uprzednio x razy) aby za to pokontemplować widoki z Kopca Tatarskiego.
    Potem przejechaliśmy do Rybotycz aby podejść na Kopystańkę.
    Z Kopystańki obejrzeliśmy piękny zachód słońca aby następnie zejść do Posady Rybotyckiej aby już po ciemku obejrzeć cerkiew obronną.

    Nocowaliśmy w świetlicy OSP w Stefkowej, skąd pochodzi jeden z naszych przewodników.
    W niedzielę rano zwiedziliśmy cerkiew w Stefkowej, następnie podeszliśmy przez Wielkiego Króla na Kamienną Lawortę, zeszli do Dźwiniacza Dolnego, następnie zwiedzali jeszcze Lesko, Zamek Sobień i bunkier w okolicach Załuża.

    W ten sposób "zaliczyliśmy" aż dwa szczyty, które wg różnych opinii mogą być najwyższymi szczytami Pogórza Przemyskiego. Aczkolwiek ja osobiście uważam że to jednak Kopystańka jest tym najwyższym szczytem.

    Przewodnicy z SKPG Kraków rewelacyjnie zorganizowali i poprowadzili wyjazd.

    Jak opracuję zdjęcia - to wstawię.

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    w Posadzie wchodziliście do środka ? na jakim etapie jest remont ?
    a Kopysno - ktoś tam mieszka ?....

  5. #45
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    w Posadzie wchodziliście do środka ? na jakim etapie jest remont ?
    a Kopysno - ktoś tam mieszka ?....

    W Posadzie byliśmy około 19 więc do środka nie wchodziliśmy (byłam kilka lat temu, nawet 2 x).
    Z tego co mówili nasi miejscowi koledzy - po odzyskaniu cerkwi przez kościół budynek cerkiewny jest teraz na stałe zamknięty i uzyskanie klucza jest niemożliwe.

    Edit:

    Śladów remontu (w postaci rusztowań itd.) w ogóle nie widziałam, może coś robią w środku.

    Kopysno ominęliśmy trochę bokiem, śladów zamieszkania (światła w oknach) nie widziałam.
    W pobliżu (tuż przy drodze z Rybotycz do Kopysna) wypalano trawy, paliła się już ogromna łąka, zaczęły się palić wysokie, kompletnie wysuszone krzaki i ogień niebezpiecznie zbliżał się do lasu, więc kolega z naszej grupy zadzwonił po straż pożarną, która przyjechała po jakiejś godzinie i ugasiła.

    Takich śladów wypalania traw widzieliśmy na każdym kroku pełno, bezmyślność ludzka jest zatrważająca.
    Ostatnio edytowane przez Basia Z. ; 26-03-2012 o 16:41

  6. #46
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Takich śladów wypalania traw widzieliśmy na każdym kroku pełno, bezmyślność ludzka jest zatrważająca.

    Wczoraj tez gasilismy plonace trawy i krzaki... Nad Odra w drodze z Olawy do Wroclawia. Jacys kretyni zostawili niezgaszone ognisko.. Ognisko bylo malutkie, a wokol duzo piasku do zasypania.. No i 10 m do wody.. A roznioslo sie na ogromny obszar.. Na szczescie udalo sie zgasic ale wygladalismy po akcji jak kominiarze.. Spalilo sie troche slicznych, swiezutkich przebisniegow
    https://picasaweb.google.com/kracias...37886497967298
    https://picasaweb.google.com/kracias...37941511339474
    Tych debili co wypalaja trawy powinno sie posadzic na srodku łąki po uprzednim oblaniu benzyna.. Przypuszczam ze pare pokazowych akcji i problem by zniknal...
    Ostatnio edytowane przez buba ; 26-03-2012 o 17:54
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #47
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    taaak , wypalanie to jakiś horror ....mieszkam w pobliżu remizy OSP i odkąd zrobiło się ciepło , syrena wyje parę razy na dobę....objeżdżając okolicę, widać duże połacie wypalonych łąk . A na horyzoncie- jak się obrócić w różne strony -widać dymy i płomienie , jakby jakiś wojenny front się przetaczał. Aż strach pomyśleć jaki wpływ ma to na ekosystem, ile istnień to pochłania......a to taki polski obyczaj sprzątania wiosennego

  8. #48
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    u nas, na 'pogórzu krośnieńskim', też palą,
    w sobotę przed Iwoniczem, koło słupów wysokiego napięcia, trzy wozy strażackie gasiły

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    W Kopyśnie na stałe mieszka 2 osoby. Jest jeszcze małżeństwo, które od jakiegoś czasu opiekuje się gospodarstwem jednego pana z Przemyśla :)

  10. #50
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Pogórzańskie wędrówki

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    W Posadzie byliśmy około 19 więc do środka nie wchodziliśmy (byłam kilka lat temu, nawet 2 x).
    Z tego co mówili nasi miejscowi koledzy - po odzyskaniu cerkwi przez kościół budynek cerkiewny jest teraz na stałe zamknięty i uzyskanie klucza jest niemożliwe.
    Słabo się miejscowi koledzy starają. W zeszłym roku w kwietniu klucz udało mi się uzyskać - ale trzeba się trochę nadzwonić, żeby go zdobyć.
    Jeśli sytuacja jest taka jak w zeszłym roku to na żaden remont bym nie liczył, szczególnie że w sprawie przejęcia cerkwi przez grekokatolików trwa sprawa prowadzona przez CBA.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wędrówki Tatrzańskimi Dolinami
    Przez joorg w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 11:58
  2. Inne Rude wędrówki....
    Przez agnieszkaruda w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 22:05
  3. Bieszczadzkie wędrówki
    Przez Lisk w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 17:30
  4. Ludzie do wędrówki poszukiwani
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-04-2005, 22:47
  5. bieszczadzkie wędrówki
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2002, 23:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •