Moja ulubiona trasa zaczyna się w Smereku.Najpierw podjazd na Widetę i dalej czerwonym szlakiem do stokówki(kamienista droga).Tam w prawo i początkowe 4 -5 km generalnie pod górkę aż do Przysłupia.Później jakieś 10 km do Majdanu raczej z górki.W Majdanie w lewo i asfaltem do Roztoków. Delikatnie pod górkę. W Roztokach możesz jechać prosto na Przełęcz nad Roztokami i dalej na Słowację lub w prawo( ja tak robię) na Solinkę(po kamieniach). Po drodze solidny podjazd momentami bardzo sztywny na Kiczerkę. Wyjeżdżasz na asfalt niedaleko Żubraczego. Wracasz do Wetliny albo asfaltem lub w Majdanie w prawo na Liszną/Roztoki i zaraz w lewo i jesteś z powrotem na stokówce którą dojechałeś do Majdanu i możesz wrócić do Smereku. Zresztą możliwości powrotu jest kilka. Możesz zostać na asfalcie aż do Dołżycy i tam skręcić w lewo koło domku myśliwskiego Koliba.Tam znowu po kamieniach fajny podjazd i wyskakujesz w Kalnicy.Chociaż ten podjazd ciekawszy jest(był) w druga strone.Ostatnio jechałem tam 3 tyg temu. Akurat robią tam nową drogę(oczywiście kamienistą). Było deszczowo więc sporo błota (zrywka drzewa w pobliżu więc samochody leśne zapewniają świeże ''dostawy'' błota) a powyżej nierozwałowane jeszcze dobrze kamienie i ciężki sprzęt. Szczerze powiem podjazd dał mi się we znaki, ale o to właśnie chodzi,żeby się uje..ć .
Lubie tez pojechać z Kalnicy przez Sine Wiry do Łopienki i dalej przez las do Buku lub Dołżycy.Pierwsze 2km asfalt później 10 kamienna i jakieś 6 leśną ścieżka z niezłym podjazdem na Jamy.
Wracasz wedle wyboru-asfaltem,kamieniem ,lasem. Możliwości i tras jest naprawdę mnóstwo.Udanego wypadu życzę.