Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem 8 paż

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem 8 paż

    na 9 paź. (tj. niedziela) planujemy uderzyć z Kalnicy koło Smereka autkiem do Wołosatego... po czym wejść na Tarnicę i dalej na Bukowe Berdo i przez Nie do miejsca gdzie zaczyna się las i wrócić po `własnych` śladach podziwiając na powrót widoki z Bukowego ... po tym pójść Szerokim Wierchem do Ustrzyk tam ten dzień kończąc posiliwszy się uprzednio jakimiś z `meni` pierogami... `teście` wracając z Wołosatego autkiem może nas zgarną na powrót do Kalnicy... to dzień pierwszy, a dalej będzie (mam nadzieję) już tylko lepiej, oby pogoda na niebosklonie dopisała... Na następne dni plan jest w sumie dość elastyczny, dotyczy jednak ściśle określonego regionu/terenu tj. na zachód od Rawek, aż po Łupków... w poniedziałek (10 paź.) myślę, że będziemy chcieli z Wetliny pójść na Rawki, (to bedzie po naszym ostatnim noclegu w Kalnicy, chyba że się dogadamy z gospodarzem...) a z nich na Kremenaros i dalej na Riabią Skałę i zejść do Wetliny... jasne, że o tej porze roku żeby zdążyć przed zmrokiem, a nie śpiesząc się zbytecznie trzeba by nam wyjść o 6 rano... nie wiem jak dalej z noclegiem, tak jak wyzej jak dogadamy się z gospodarzem to jeszcze jeden w Kalnicy a dnia następnego tj. wtorek (11 paź.) chcielibyśmy z Żubraczy przejśc przez grzebień masywu Hyrlatej i do roztok Górnych po czym granią ktoredy prowadzi niebieski szlak dawna granicą w okolice Solinki z powrotem droga do Zubraczy... i tu mam pytanie...CZY JAKIES NOCLEGI W ŻUBRACZY BYŁYBY W TYM CZASIE MOZLIWE, CZY KTOŚ COS NA TEMAT TEN MOZE WIE... pozdrawiam
    PS W ogóle pomysł przejścia masywu Hyrlatej... Czy jest `prawnie` dozwolony, raczej nie chcemy niepokoić innych istot, lecz będziemy glośno na drodze rozmawiać, żeby nie było zaskoczenia żadnej z możliwych stron...

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej...

    [Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej... ] Czy jest to możliwe? czy jest tam jakaś wyraźna ścieżka?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 20-09-2011 o 13:05 Powód: Dodałem początek

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar Sylwek74
    Na forum od
    04.2010
    Rodem z
    Nowa Huta k/ Krakowa
    Postów
    311

    Domyślnie Odp: Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej...

    Bardzo fajna dzika chaszczowata trasa. Wyraźnej ścieżki niema. Trzeba trochę na czuja trochę z kompasem trochę ścieżkami zwierząt jak to w Bieszczadach Ja szedłem z Żubarczy do Roztok Górnych. Coś pięknego...
    Easy rider tylko na piechotę...

  4. #4
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej...

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    [Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej... ] Czy jest to możliwe? czy jest tam jakaś wyraźna ścieżka?
    z tego co pamietam sprzed paru lat to tam najwiekszym problemem jest duza ilosc wyraznych sciezek ktore sie nagle zaczynaja, rozchodza w rozne strony i nagle koncza ale to i najwiekszy urok tego miejsca!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem

    Sylwek napisał :
    Wyraźnej ścieżki niema
    ... ale jest niewyraźna.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    chcielibyśmy z Żubraczy przejśc przez grzebień masywu Hyrlatej...
    Z Żubraczego :)

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    CZY JAKIES NOCLEGI W ŻUBRACZY BYŁYBY W TYM CZASIE MOZLIWE, CZY KTOŚ COS NA TEMAT TEN MOZE WIE...
    W Żubraczem można się przespać w Cichej Wodzie i kilku oznakowanych bądź nieoznakowanym "agroturystykach". Od Cichej Wody prowadzi też na Hyrlatą oznakowana ścieżka. Poniżej przykład tego, bardzo ciekawego oznakowania:
    IMG_5189.JPG

    Oprócz tego jest wyraźna ścieżka - miejscami droga leśna - z Roztok Górnych.
    Są też dwie ścieżki z Solinki. Jedna od leśniczówki, druga z drogi Solinka-Żubracze, zagmatwana nieco, pokazana na tej mapce:
    http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...yers=B00000FTF

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    raczej nie chcemy niepokoić innych istot, lecz będziemy glośno na drodze rozmawiać, żeby nie było zaskoczenia żadnej z możliwych stron...
    Tutejsze istoty są czujne, będą wiedzieć, że tu jesteś, nawet gdybyś nic nie mówił

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: Chcemy przejść przez Masyw Hyrlatej...

    to super... bo ja uwielbiam błądzić tylko nie wiem czy moja druga połówka tak to uwielbia

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem

    przydatna mapka do korelacji z tym co już mam w ręku dzięki


    http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...yers=B00000FTF

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem

    ach, udało się... trzeci nocleg w Klanicy koło Cisnej zaklepany... plan coraz bardziej się krystalizuje, ale nadal to tylko plan... oby się stał rzeczywistością... po Tarnicy odwiedzonej w niedzielę (9paź.) i przejściu w poniedziałek Działu na Rawki `obiedwie` zdobyciu Krzemieńca i granią graniczną aż po Riabią Skałę i zejściu przez Jawornik... czeka wyprawa wtorkowa :)... w planie na wtorek jest dostać się na ścieżynę między Strzebowiskami a Przysłupem i podejście na Jasło a stąd do wyboru... w stronę Okrąglika lub poprzez Duży Skaleniec... celem `po drodze` będą Roztoki Górne, przez Duzy Skaleniec z mapy widac że bliżej i wcześniej się bedzie w Roztokach Górnych... z Roztok Grn. podejście na Masyw z Hyrlatej... GŁÓWNY CEL... jak dojdziemy do Berda na Masywie zamierzamy zejść w stronę Matragony... po tym w lewo w stronę Solinki (z zamiarem obejścia Matragony) ... I OD BALNICY, NIE WIEM... CZY LEPIEJ TORAMI SOBIE `PRZESPACEROWAĆ`, MIĘDZY KOPĄ MANIOWSKĄ A MATRAGONĄ, CZY PÓJŚĆ DROGĄ PRZY POTOKU BALNICZKA W STRONĘ MANIOWA... proszę jak możecie rozwiejcie tę `wątpliwość` ... po tym jakiś nocleg w Maniowie albo Woli Michowej... wiem już o pensjonacie `Kira` co sie zowie lecz jeszcze do nich nie dzwoniłem, jak również o Latarni Wagabundy, ale może jeszcze jakieś noclegi tam byłyby możliwe...(?) na pewno będziemy zdeterminowani w jego poszukiwaniu :)... lecz zawsze jakieś wskazówki się przydadzą z Waszej strony, dzięki

  10. #10
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: wyprawa sie zacznie 7 pazdziernika, w bieszczadach jak dobrze pójdzie... bediem

    Lepiej iść drogą, wzdłuż potoku. Po drodze masz prześliczną kapliczkę, wyremontowaną przez "Magurycza".
    http://www.twojebieszczady.pl/dawne/balnica.php
    W Balnicy też można nocować, u Wojtka.
    http://www.balnica.pl/miejsce.php
    Warunki schroniskowe i klimat... warto tam się zatrzymać na dzień, dwa
    Pozdrawiam
    Długi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak sie dostać z Rzeszowa do Kalnicy koło Cisnej?
    Przez Kusto w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:25
  2. Jak sie dostać do Polańczyka??
    Przez koguty w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 10:47
  3. Jak wypisac sie z tego forum???
    Przez GMTurecky w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 03:38
  4. JAK DŁUGO JEDZIE SIE AUTOBUSEM Z SANOKA DO USTRZYK GÓRNYCH ?
    Przez Dziqzz w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2005, 15:18
  5. Jak dlugo sie jedzie z Krakowa do Bobrki?
    Przez jestynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-07-2004, 01:15

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •