Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 105

Wątek: Arłamów wielka inwestycja

  1. #91
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Pierogowy Zobacz posta
    halo,[...]Mając naście lat ,będąc w okresie obcisłych spodni,wysokich wiązanych butów szwendałem się po obrzeżach kraju,gdyż zagranica była niedostępna.
    Kiedyś,nogi zaprowadziły mnie do wioski Wicie (pomiędzy Darłówkiem a Jarosławcem[...]
    Tako dygresjo...czyżby tak wielu dotknął zakaz wyjeżdżania w czasach rozwiniętego socjalizmu, że gromadzili się latem bliżej granic, by choć transgranicznym powietrzem westchnąć?:P Już teraz wiem, czemu tłumy nie waliły w centralną Polskę, Jura np była przez lata turystyczną pustacią, jak i piękne skądinąd lasy krotoszyńskie, okolice nad rzeką Czarną itp. Może to zbytnio uogólniony wniosek, ale coś w tym jest...pamiętam, gdy po raz pierwszy skradałem się ku granicy polsko-sowieckiej w Puszczy Augustowskiej. Miałem też krótkie spodenki i dreszcze emocji...zaraz dotknę ZAGRANICY!!! Dobrze chyba, że wtedy nie dotknąłem:P
    To samo w Czerniawie Zdroju - zwykły szlaban na asfaltówce, który oddzielał od siebie kiedyś zespolone światy. Patrzyłem zań niczym w Ziemię Obiecaną, jeszcze jako 9-10 latek, z tęsknotą nieokreśloną, czując tchnienie obcych krain Tak było.
    Ale to tak na marginesie dyskusji...przepraszam...
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  2. #92
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Już współczuję zwierzakom w okolicy.
    To strasznie boli...jest tyle miejsc, gdzie można by puścić rajd...nie...pan właściciel zażyczył sobie, żeby tam.. To daje pogląd na rzeczywiste funkcje takiego molocha. Dla garstki nawiedzeńców i garstki najbogatszych odbędzie się impreza rajdowa w krzakach. Kibice nie dojadą, ale nie o to tu chodzi. Dziwne to trochę, ale za bogatymi Polakami zwykle idzie smród spalin, ryk różnorakich machin, badziewie wpychające się w najpiękniejsze zakątki. Co to za elity nam się rodzą? Czy raczej - urodziły? Mam tyle lat ile mam...niektórzy wiedzą...ale wciąż dumam, by wyjechać z tego kraiku, w którym górę wziął kiczowaty, bazarowy motłoch dorobkiewiczów. Tylko czy tam, za tą mityczną granicą, czeka mnie inny świat?
    Eh...
    D.
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #93
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    I ta "wielka inwestycja" zaczyna mocno ściągać biznes (czytaj kasę). Legia wysłała tam swoje rezerwy na obóz zimowy, teraz tam mają być obozy dla młodych piłkarzy a i inne drużyny też sobie rezerwują terminy. W sumie mają wszystko co potrzeba i jeśli pogoda dopisuje to wychodzą bardziej na plus niż gdyby miały jechać na południe do innych krajów. Po Euro 2012, kiedy powstało sporo podobnych ośrodków to chyba w te lato żadna kadra z Ekstraklasy nie wyjechała do "ciepłych krajów", Legia i Pogoń np. była w Gniwinie (tam gdzie dwa lata temu miała bazę Hiszpania).
    Ale nie o tym miałem pisać a o tym, że w najbliższą sobotę 5 lipca w godzinach 6-11 ekipa TVN "Wstajesz i wakacje" odwiedzi ten Ośrodek "Wielka Inwestycja". Można więc będzie popatrzeć co wybudowano i zmodernizowano.

    http://www.tvn24.pl/jarek-kuzniar-i-...,446209,s.html
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  4. #94

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    To strasznie boli...jest tyle miejsc, gdzie można by puścić rajd...nie...pan właściciel zażyczył sobie, żeby tam.. To daje pogląd na rzeczywiste funkcje takiego molocha. Dla garstki nawiedzeńców i garstki najbogatszych odbędzie się impreza rajdowa w krzakach. Kibice nie dojadą, ale nie o to tu chodzi. Dziwne to trochę, ale za bogatymi Polakami zwykle idzie smród spalin, ryk różnorakich machin, badziewie wpychające się w najpiękniejsze zakątki. Co to za elity nam się rodzą? Czy raczej - urodziły? Mam tyle lat ile mam...niektórzy wiedzą...ale wciąż dumam, by wyjechać z tego kraiku, w którym górę wziął kiczowaty, bazarowy motłoch dorobkiewiczów. Tylko czy tam, za tą mityczną granicą, czeka mnie inny świat?
    Eh...
    D.
    Wypisz, wymaluj mam identyczne odczucia. Niestety...

  5. #95
    Bieszczadnik Awatar bogdaneg
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    W dniach 23-26 lipca odbędzie się Runda Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych. Baza w Arłamowie. Będziemy w Krośnie na rynku, w skansenie, na rynku w Przemyślu, no i oczywiście na drogach pogórza przemyskiego. Zapraszamy w imieniu Automobilklubu Rzeszowskiego, do podziwiania historycznych pojazdów - najstarsze z lat 20-tych. Spodziewamy się około 50-ciu pojazdów.

  6. #96
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    ...czyżby tak wielu dotknął zakaz wyjeżdżania w czasach rozwiniętego socjalizmu, że gromadzili się latem bliżej granic, by choć transgranicznym powietrzem westchnąć?:P
    Tak sobie czytam zaległe wiadomości i ... potwierdzam. To była niesłychana frajda zbliżyć się do granicy. A jeszcze większa - pójść kawałek dalej. Tutaj najbardziej zgodny z przepisami okazał się syn. Najdalej pobiegł pies
    h50_11.jpg

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Ale to tak na marginesie dyskusji...przepraszam...
    Ja też ...

  7. #97
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Miałem skopiować i dać tutaj cały artykuł, ale na dole był dopisek "Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.".
    To mnie powstrzymało a i też nie chciało mi się czytać zbytnio Regulaminu, daję więc link bo może warto przeczytać o człowieku który buduje ten hotel http://weekend.pb.pl/4000626,59136,t...-na-bieszczady
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  8. #98
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,244

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Miałem skopiować i dać tutaj cały artykuł, ale na dole był dopisek "Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu."
    Skoro już poruszyłeś ten temat to tytułem uzupełnienia:
    • prawo autorskie chroni określonego rodzaju utwory (w tym teksty umieszczane na stronach internetowych) niezależnie od tego, czy autor umieścił czy nie umieścił nad/pod/obok nich tekst podobnej treści jak ten zacytowany, treść takiego dopisku może jedynie złagodzić ochronę np. przez jawnie wyrażoną zgodę na kopiowanie,
    • zgodnie z prawem do przedruku teksty poruszające tematy bieżące można w całości "przedrukować" (bez najdrobniejszej zmiany tekstu i jakiejkolwiek ingerencji w załączone zdjęcia, także bez zmiany ich rozmiaru) wyłącznie w prasie (do której obecnie zalicza się niektóre strony internetowe, ale raczej nie nasze forum),
    • twórca może zażądać wynagrodzenia także za tekst przedrukowany.

    Byłbym skłonny przypuszczać (*) że działalność polegająca na kopiowaniu w całości (lub w znacznej części) artykułów z Internetu łamie ustawę o prawie autorskim.

    Co nam pozostaje? Cytat i link do całości.

    (*) nie jestem prawnikiem

  9. #99
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Tajemniczy inżynier z patentem na Bieszczady.
    A to Arłamów leży w Bieszczadach? Cholera, człowiek się uczy całe życie...

  10. #100
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Dla mnie nie leży, ale dla wielu tak (leszczu jest adminem i dla niego też są tu Bieszczady... umieścił tu swój pierwszy wpis) i nawet ostatnio widziałem sprzedaż "domu z działką pięknie położonych w Bieszczadach"... 40 km za Rzeszowem.
    Ale nie o tym miało być a o inwestycjach mających ściągnąć majętnych i jak obserwuję ściągają. Nawet reprezentację Polski w piłce nożnej też, co nie jest takie sobie bo PZPN szuka uważnie i ma wysokie wymagania, zwłaszcza 1 trener. Daję link do kilku info
    https://news.google.com.pl/news/stor...=pl_pl&topic=s
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Arłamów pamiątki
    Przez stefek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:27
  2. Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 08:03
  3. Wielka Fatra
    Przez krzychuprorok w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 15:52
  4. Wielka Rawka
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 19:07
  5. Inwestycja w Bieszczadach dziś...
    Przez chris w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 16:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •