Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 105

Wątek: Arłamów wielka inwestycja

  1. #31
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Sir Bazylu - oprócz kucharzy, pokojówek itp. poszukiwany jest np ogrodnik-opiekun pola golfowego. Może zasadzi jakieś wielkie choinki i zasłoni widok
    Ja wciąż mam nadzieję, że jeśli jest to tak wielkie i kompleksowe to zapewni takie luksusy, że nikomu nie będzie się chciało wyściubiać stamtąd nosa. I może stanie się tak, ze wszyscy spragnieni luksusów będą jeździć tam, pływać w basenie, grzać na leżakach, grać w golfa i wspinać na sztuczną ściankę - i znikną z Bieszczadów kolonie domków do wynajęcia i sznury samochodów. I niech latają tymi avionetkami. Ja jestem za.

  2. #32
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    rozmawiałam na temat tego przedsięwzięcia z "miejscowymi"(z okolic Przemyśla) drwalami. Oni śmieją się z tego całego pomysłu i nie dają mu szans na przetrwanie;
    I pomyśleć, że niektórzy inwestorzy wydają tysiące euro na feasiblity studies, choć przecież wystarczyło pogadać z miejscowymi drwalami... Ależ głupi ci Rzymianie

  3. #33
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Hej,
    Wicie rozumicie - Szmaciak dorobił się wielgachnej kasy i musi postawić pomnik swej prymitywnej pychy. Jeden zaczynał na bazarze, drugi woził latami lewe złoto przez ruską granicę, itd, itd. To ten poziom mentalności wyznacza obecnie poziom wielu inwestycji. U nas na krawędzi bankructwa stoi spóła, która na Stogu Izerskim postawiła hiper wyciąg gondolowy. A ja od początku pytałem - czy jest tam, na tym Stogu - coś takiego ważnego, fascynującego, żeby taki wrak za kilkadziesiąt mln złotych stawiać? Czy tam są dziesiątki km tras narciarskich? A może kasyna i burdele pod Smrekiem? Nie...tam, cholercia, do najbliższej atrakcji (naleśniki z jagodami) trzeba dymać lasem 2 godziny w jedną stronę. Albo na wieżę widokową do Pepiczków można pójść...super atrakcja. Rzeczywiście widać z niej coś...tylko mało kto wie, co:) Trasa narciarska zaś, ze względu na profil stoków jest a/ za trudna na górze dla początkujących, b/ zbyt płaska na dole dla zaawansowanych (ntb na Jaśle jest tak samo:)). I w dodatku jest jedna taka trasa. I nawet wody braknie na dośnieżanie, a i śnieg raz bywa, raz nie, boć to wszystko poniżej 1000 mnpm. Lecz głupota inwestora była ważniejsza - budujemy i już...jest zielone światło od władz:) I stoi moloch, drogi, z pięknymi gondolkami, las wycięty, stoki zryte. Moi drodzy - ja to oceniam jednoznacznie - to są pomniki pychy i głupoty. Albo pralnie brudnych pieniędzy. A nie inwestycje. Teraz spółka żąda od władz zmniejszenia opłat, dzierżaw itd., bo im wynik finansowy sklęsł po kiepskim sezonie. Życzę tym z Arłamowa, żeby też ich diabli wzięli. Za brak szacunku, brak szacunku.
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #34
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Derty - ja życiorysu inwestora nie znam więc nie wypowiadam się czy ta inwestycja jest tym czym piszesz. Ale skoro piszesz to ufam, że pewnie Ty wiesz. Bo smutno by było, gdybyś tylko tak dla zasady kopał po kostkach... dla mnie jednak jest różnica między zryciem dziewiczego stoku pod wyciąg a zmodernizowaniem i tak ucywilizowanego i to bardzo wzgórza.
    ...ja bym nie chciała życzyć źle...ja bym chciała życzyć jak najlepiej - żeby inwestor RZECZYWIŚCIE chciał zrobić coś unikalnego i niepowtarzalnego w kraju - oprzeć swoją strategię na zapewnieniu maksymalnego luksusu w tym centrum z równoczesnym wyraźnym i bezkompromisowym ukierunkowaniem na ochronę tego co wokół. Czyli - gościu drogi, zapewniamy ci wszystko co najlepsze ale to co widzisz przez okno ma pozostać niezmienione. Może powstałby nowy snobizm - bycie w Arłamowie, luksusowej wyspie wśród absolutnie nieskażonej przyrody. Luksusowe hotele w Polsce już są a takiego czegoś nie ma. A w końcu ludzie za grubą kasę jeżdżą po Egiptach i innych takich po to tylko, żeby tydzień przeleżeć na leżaku w hotelu. Życzę więc tej inwestycji mądrej strategii, zwrotu w krótkim czasie i takich zysków, które pozwoliłyby w realny sposób na inwestowanie w to co "dookolne"...może park krajobrazowy...tak na początek...

    ...ale ja zawsze byłam niepoprawną idealistką i jeszcze bardziej niepoprawną optymistką

  5. #35
    Bieszczadnik Awatar bogdaneg
    Na forum od
    03.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Bo w takiej Polsce panuje zasada: czemu ja mam jedną kozę a on dwie?
    -Bo ty nie myślisz, a on pracuje.
    -Trza mu te kozy zabrać bo: nieeeekologiczna, ni humanitarna, itp...

    A stoki/kurorty w Austrii to takie eko są?



    Zeby nie było: Kocham odludzia, Stary Arłamów, Trójcę, Rybotycze, Leszczyny...

    No i co? Staniemy w dziesięć osób z transparentem?

    Dawno temu taki moznowladca tez stawiał zamek gdzie chciał. A co?! Miał kasę!
    Taki Sobień Kmity- natenprzykład. Albo Lesko deko później,
    Po 400-stu latach ładne te ruiny,nie ?
    Nikomu nie przeszkadzło, że na wzgórzu, pośród pieknych laów...


    Ciekawie by było przeczytać posty z tego wątku, powiedzmy, za 30, albo 330 lat...

  6. #36
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    A "Gołębiowski" w Karpaczu się Wam podoba, ?
    Bo wg mnie to taki sam pomnik pychy, który w makabryczny sposób oszpecił widok ze Śnieżki w kierunku na kotły Małego i Wielkiego Stawu, najpiękniejsze w Karkonoszach.
    A jeździ tam specyficzny typ ludzi.
    Wczoraj gadałam z kolegą, który zimą pracuje w Karpaczu jako instruktor narciarski.
    Każdy kto mieszka w Gołębiowskim to od razu musi się tym wszystkim dookoła na stoku pochwalić (chociaż to wcale nie jest najdroższy i najbardziej luksusowy hotel w tym rejonie).
    Bo ja tam mieszkam.
    Przypuszczam, że z Arłamowem będzie tak samo i inwestorzy na to liczą.
    Fakt - czegoś takiego jeszcze w okolicach Bieszczadów nie było.

  7. #37
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez bogdaneg Zobacz posta

    Dawno temu taki moznowladca tez stawiał zamek gdzie chciał. A co?! Miał kasę!
    Taki Sobień Kmity- natenprzykład. Albo Lesko deko później,
    Po 400-stu latach ładne te ruiny,nie ?
    Nikomu nie przeszkadzło, że na wzgórzu, pośród pieknych laów...
    Jest duża różnica pomiędzy tymi zamkami a współczesnymi szkaradzieństwami.
    Te zamki i inne stare budowle były przeważnie projektowane, a ich budowa nadzorowana przez najwybitniejszych architektów tamtych czasów.
    Potrafią się idealnie wpasować w otaczającą przyrodę, czasem elementy skał wykorzystywane są w bryle budynku.
    Poza tym wznoszone przez wybitnych architektów budowle miały idealne proporcje i te proporcje zachowały się także kiedy budowle popadły w ruinę.
    (nota bene Lesko nie jest w ruinie)

    Natomiast niektóre współczesne budowle, jak wspominany przeze mnie Gołębiowski lub też Arłamów są projektowane przez partaczy a nie architektów, bo ich projektanci za nic mają proporcje i dopasowanie budynku do otaczającego krajobrazu.

  8. #38
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    I tu się zgadzam z BasiąZ. Chorobą współczesnych czasów jest negacja kanonów powszechnie obowiązujących we wszystkich sztukach. Trzymanie się starych zasad jest passé, również w architekturze. Na co nam tradycyjne pojęcie harmonii barw, proporcji wymiarów? Funkcjonalność, a i owszem - z tego nie zrezygnowano. Ale reszta...'cudo Gołębiewskie' straszy w Karpaczu, centrum stolycy upstrzone pokracznymi budowlami, galerie niczym nawalone jeden na drugi blaszane kontenery z szalonymi 'ozdupkami'. I do kiedy te koszmary architektoniczne zastawiają krajobraz miast, to jeszcze pół biedy. Ale wstawianie ich w otoczenie pełne harmonii i piękna to zwyczajnie chamstwo, pycha, brak szacunku dla kogokolwiek i czegokolwiek. Droga Asiu999, popytaj starych warszawiaków o życiorysy współczesnych nowobogackich. Niestety, ale tu też gdzieś jest jedna z przyczyn krzewienia się pewnych postaw wobec otoczenia - w sposobie, w jaki się doszło do majątku. Stać mnie to robię, co chcę i olewam resztę. Ja zwyczajnie tego nie akceptuję, Ty możesz pochwalać. To i tak nie ma znaczenia, bo zjawisko ma się dobrze i bez naszego lubię/nie lubię:) Też bym chciał życzyć wszystkim tym szpecielom samych sukcesów finansowych, ale jakoś nie potrafię...A na pewno nie uwierzę w ich cudowną przemianę i w oparcie strategii 'na zapewnieniu maksymalnego luksusu w tym centrum z równoczesnym wyraźnym i bezkompromisowym ukierunkowaniem na ochronę tego co wokół'. Gigantyczne pryzmy ziemi z plantowania terenu pod 'Gołębia' przestano rozpychać na boki dopiero wtedy, gdy poprzewracały płoty sąsiednich pensjonatów.
    Pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  9. #39
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    ''...i tu się zgadam z Tobą ! ''.... Warszawa jest zarzynana , jej tkanka niszczona w sposób barbarzyński. Zniszczył Adolf, zniszczył Stalin , kończą noworysze. Dlaczego dziwnym trafem tak często palą się kamienice z przełomu wieków ? Albo podwarszawskie perełeczki w stylu ''świdermajer" , albo dziwnym trafem zawalają się przedwojenne wille stojące w pobliżu budowanych kombinatów mega mieszkalnych ????
    ...z innej beczki -czy ktoś widział nowo zbudowany kościół , z ładną ,harmonijną bryłą ?....

  10. #40
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Jest duża różnica pomiędzy tymi zamkami a współczesnymi szkaradzieństwami.
    Te zamki i inne stare budowle były przeważnie projektowane, a ich budowa nadzorowana przez najwybitniejszych architektów tamtych czasów.
    Potrafią się idealnie wpasować w otaczającą przyrodę, czasem elementy skał wykorzystywane są w bryle budynku.
    Poza tym wznoszone przez wybitnych architektów budowle miały idealne proporcje i te proporcje zachowały się także kiedy budowle popadły w ruinę.
    (nota bene Lesko nie jest w ruinie)Natomiast niektóre współczesne budowle, jak wspominany przeze mnie Gołębiowski lub też Arłamów są projektowane przez partaczy a nie architektów, bo ich projektanci za nic mają proporcje i dopasowanie budynku do otaczającego krajobrazu.
    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    I tu się zgadzam z BasiąZ. Chorobą współczesnych czasów jest negacja kanonów powszechnie obowiązujących we wszystkich sztukach. Trzymanie się starych zasad jest passé, również w architekturze. Na co nam tradycyjne pojęcie harmonii barw, proporcji wymiarów? Funkcjonalność, a i owszem - z tego nie zrezygnowano. Ale reszta...'cudo Gołębiewskie' straszy w Karpaczu, centrum stolycy upstrzone pokracznymi budowlami, galerie niczym nawalone jeden na drugi blaszane kontenery z szalonymi 'ozdupkami'. I do kiedy te koszmary architektoniczne zastawiają krajobraz miast, to jeszcze pół biedy. Ale wstawianie ich w otoczenie pełne harmonii i piękna to zwyczajnie chamstwo, pycha, brak szacunku dla kogokolwiek i czegokolwiek.
    Sęk w tym, że jest to wielce prawdopodobne, iż np budowniczowie Sobienia zachwyciliby się Arłamowem. Te budowle średniowieczne miały przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, w dalszej kolejności wygodę, piękno było raczej na ostatnim miejscu, a ochronie przyrody i dopasowaniu do krajobrazu raczej nikt wtedy nie myślał. W tym wypadku przyroda pełniła funkcje wybitne służebne wobec człowieka. "Wybitni architekci" tez pojawili się dużo później i nie mieli zbyt wiele wspólnego z budowlami typu Sobień. Możliwe też, że miejsce gdzie stoi np zamek w Lesku wyglądałoby piękniej bez tego zamku... Perspektywa czasu zmienia też spojrzenie na to co przetrwało z przeszłości do teraz. Może współczesne architektonicze koszmarki też będą zachwycać za kilkadziesiąt czy kilkaset lat.

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Droga Asiu999, popytaj starych warszawiaków o życiorysy współczesnych nowobogackich. Niestety, ale tu też gdzieś jest jedna z przyczyn krzewienia się pewnych postaw wobec otoczenia - w sposobie, w jaki się doszło do majątku. Stać mnie to robię, co chcę i olewam resztę. Ja zwyczajnie tego nie akceptuję, Ty możesz pochwalać. To i tak nie ma znaczenia, bo zjawisko ma się dobrze i bez naszego lubię/nie lubię:) Też bym chciał życzyć wszystkim tym szpecielom samych sukcesów finansowych, ale jakoś nie potrafię...A na pewno nie uwierzę w ich cudowną przemianę i w oparcie strategii 'na zapewnieniu maksymalnego luksusu w tym centrum z równoczesnym wyraźnym i bezkompromisowym ukierunkowaniem na ochronę tego co wokół'. Gigantyczne pryzmy ziemi z plantowania terenu pod 'Gołębia' przestano rozpychać na boki dopiero wtedy, gdy poprzewracały płoty sąsiednich pensjonatów.
    Drogi Derty - nie muszę pytać starych warszawiaków bo przykładów "buractwa-nowobogactwa" mam wokół wystarczająco dużo. Ale zetknęłam się też z przykładami na to, że za pieniądzem idą też rzeczy dobre i niekoniecznie bogactwo automatycznie oznacza "krzewienie się pewnych postaw wobec otoczenia". Nie pytałam o Warszawę...Porównywanie niczego nie dowodzi. Możliwe jednak, ze masz rację. I, że np ta inwestycja będzie jedną z tych, które opisujesz. Czy odczujesz wtedy satysfakcję?
    Cytat Zamieszczone przez bogdaneg Zobacz posta
    Zeby nie było: Kocham odludzia, Stary Arłamów, Trójcę, Rybotycze, Leszczyny...No i co? Staniemy w dziesięć osób z transparentem?
    Otóż to. Ja też najbardziej kocham przyrodę w postaci najmniej dotkniętej i użytkowanej przez człowieka tam gdzie nie jest to uzasadnione zwykłymi potrzebami życiowymi. Tak samo więc przeszkadza mi w pięknych górach budynek hotelu, parking jak i budynek schroniska turystycznego, studencka baza czy ławki na połoninie. Mogę się krzywić i buntować ale co z tego. Ani schroniska ani hotele raczej nie znikną. Nie zachwycam się również Arłamowem. Tak jak nie zachwycam się Chatką Puchatka. Wolałabym wzgórze arłamowskie puste, bez spuścizny po tym co było i bez tego co jest teraz. I wolałabym pustą Wetlińską. Ale jakoś tak mam, ze jeśli widzę rosnący balonik nadmuchiwany nośnymi hasłami, które padają tutaj i w podobnych tematach mam nieodpartą ochotę, żeby ten rosnący balonik ponakłuwać szpilką. Można sobie napisać - fuj!, jakie to brzydkie! jakie bezczelnie ekskluzywne! takie duże i takie i luksusowe - wiadomo od razu kto tam będzie mieszkał!. Bo przecież prawdziwie wielbiący naturę to łażą po krzakach, śpią w namiocie albo na podłodze w schronisku, palą ognisko w lesie, myją brudne garnki w potoku.
    Tylko co z tego, że tak tu postękamy? Nie będą Bieszczady i okolice żadną totalną dziczą (bo nigdy zresztą nią nie były). Moim marzeniem byłoby zobaczyć Bieszczady niezagospodarowane turystycznie - nie obstawione co dwadzieścia metrów przez schroniska, wiaty, agroturystyki, karczmy, puby, pensjonaty, pola namiotowe, hoteliki, parkingi, reklamowe banery itp. Ale wiem, że to marzenie ściętej głowy. Nieco bardziej realna wydaje mi się wiara w to, że ktoś kto ma bardzo duże pieniądze może już sobie pozwolić na komfort myślenia nie tylko o pomnażaniu pieniędzy za wszelką cenę ale też o innych wartościach i na tym zbić kapitał - szacunek, prestiż i uznanie.
    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Każdy kto mieszka w Gołębiowskim to od razu musi się tym wszystkim dookoła na stoku pochwalić (chociaż to wcale nie jest najdroższy i najbardziej luksusowy hotel w tym rejonie). Bo ja tam mieszkam.Przypuszczam, że z Arłamowem będzie tak samo i inwestorzy na to liczą.Fakt - czegoś takiego jeszcze w okolicach Bieszczadów nie było.
    Jeśli np obiekt taki jak Arłamów stałby się pierwszym w kraju hotelem, wyznaczającym swój poziom poprzez rzeczywiste współistnienie z otaczającą przyrodą i krajobrazem to nic tylko się chwalić. :)))
    Gość, który zdecydowałby się zapłacić grubą kasę i zamieszkać w hotelu, który - oprócz tego, że funkcjonuje w sposób ekologiczny - finansuje też np ochronę okolicznych lasów, nie byłby wcale gorszy niż ktoś, kto zamieszka w małym domku nad jeziorem, z którego ścieki skąpy właściciel odprowadza wprost do tego jeziora a śmieci wrzuca do lasu.

    Ale to tylko moje skromne zdanie. Niekoniecznie słuszne.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Arłamów pamiątki
    Przez stefek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 11:27
  2. Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 09:03
  3. Wielka Fatra
    Przez krzychuprorok w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 16:52
  4. Wielka Rawka
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 20:07
  5. Inwestycja w Bieszczadach dziś...
    Przez chris w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •