Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Wątek: Arłamów wielka inwestycja

  1. #41
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    łażą po krzakach, śpią w namiocie albo na podłodze w schronisku, palą ognisko w lesie, myją brudne garnki w potoku.
    Kto? Nie wierzę!
    To są jeszcze takie krzaki? Jak dla mnie to znikają tam, gdzie być powinny...
    Niestety, ale wydaje mi się że pomysł z Arłamowem jest "trafiony" ... i wypali... :(

  2. #42
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    [...]Sęk w tym, że jest to wielce prawdopodobne, iż np budowniczowie Sobienia zachwyciliby się Arłamowem. Te budowle średniowieczne miały przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, w dalszej kolejności wygodę, piękno było raczej na ostatnim miejscu, a ochronie przyrody i dopasowaniu do krajobrazu raczej nikt wtedy nie myślał.[...]
    Właśnie...cele tych budowli były inne. Ale jednak przyznasz, że lepiej były wkomponowane w otoczenie. Choć faktem jest, że ze względów choćby bezpieczeństwa, wzgórza, na których stawały owe zamczyska były ogałacane z drzew tak, aby zapewnić doskonałą widoczność dookoła.
    Co do wrażeń estetycznych: jeśli owe zamczyska budowano tylko i wyłącznie z uwzględnieniem potrzeb obronności, funkcjonalności, to jednak stały się kanonem piękna w budownictwie 'wzgórzowym'. Czy 'Gołębie' staną się czymś takim za kilkaset lat? I niby dlaczego mamy zapomnieć o starych kanonach? Bo jakiś burak stawia co chce i gdzie chce, gdyż ma forsę?
    A poza tym o czym my tu mówimy - Polacy nie mają szacunku dla krajobrazu ani, ani. Źródeł można upatrywać w wielu czynnikach - szkoda gadać. Na tle innych społeczeństw Jewropiejskiego Sojuza wypadamy miernie i tyle. Bo w wielu państwach udało się prawem poskromić zapędy egoistycznych bogaczy, a określenie 'ochrona krajobrazu' znaczy wiele więcej niż u nas, a na pewno nie jest pustosłowiem.
    Pozdrawiam,
    D.

    PS: Ale zrzęda ze mnie;P
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #43
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Zamki, warownie, forty. Wszystko pięknie, ale chyba zapominacie gdzie żyjemy. Żyjemy w Polsce gdzie to co z definicji nazywane jest lichwą u nas nazywa jest kredytem np. inwestycyjnym.
    Raczej na pewno inwestor nie zrobił tego dzieła w 100% za swoje więc do kosztów utrzymania i promocji tego centrum hotelowego trzeba dołożyć także raty i odsetki co zwykle stanowi bardzo poważne obciążenie finansowe.

    Z resztą między innymi dlatego ten system jest tak zorganizowany, żeby móc przejmować za pół darmo duże inwestycje, bo z reguły jest tak :
    - koszt hotelu np. 100zł
    - kredyt 30zł
    - udział własny 70zł
    Ale zabezpieczeniem kredytu na te 30zł jest cała hotel, który po wybudowaniu będzie kosztował 100zł. Więc w razie jakiegokolwiek potknięcia bank przejmuje całość za nie więcej niż 30% wartości.
    Poziomy udziałów mniej więcej odpowiadają rzeczywistości.

    Dlatego jeśli ktoś zamierza kupić działkę w Bieszczadach oraz zbudować mały domek w oparciu o udział własny + kredyt musi bardzo dobrze to rozważyć czy czasem nie lepiej kupić najpierw działkę i domek holenderski w którym można śmiało od razu mieszkać przez kilka lat i z boku powoli na miarę aktualnych możliwości finansowych budować wymarzony domek.
    Ktoś powie - no dobrze, ale 40.000zł na domek holenderski to też niemało. Fakt, ale odsetki kredytu to także niemało - przecież tą sumę musimy także wydać z własnej kieszeni.
    Więc na pewno korzystniej jest wydać to na domek holenderski, który można potem jeszcze odsprzedać niż na lichwiarskie odsetki bankowe.
    Usiąść z kartką, ołówkiem, kalkulatorem i symulacją rat - to nic nie kosztuje.

  4. #44
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Właśnie...cele tych budowli były inne. Ale jednak przyznasz, że lepiej były wkomponowane w otoczenie.
    Przyznam :) więc jak już wcześniej w tym wątku napisałam:
    gdybym ja miała taką ochotę i możliwość, żeby coś zbudować na tej górce to byłby to najprawdziwszy, piękny, stylowy, współczesny zamek. Miejsce wymarzone.
    chociaż zdaję sobie sprawę, że w moim spojrzeniu i ocenie starych budowli ogromne znaczenie ma ich historia, sentyment do miejsca i taki prosty mechanizm, że podświadomie jako bardziej wartościową wybieram "cegłę" starą niż nową.
    mogę się założyć, że dużo osób które na widok tego nowego budynku krzyczy - ohyda! jednocześnie czuje sentyment do "starego" Arłamowa rodem z PRL-u. A czy te stare budynki są takie cudowne?

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    A poza tym o czym my tu mówimy - Polacy nie mają szacunku dla krajobrazu ani, ani. Źródeł można upatrywać w wielu czynnikach - szkoda gadać. Na tle innych społeczeństw Jewropiejskiego Sojuza wypadamy miernie i tyle. Bo w wielu państwach udało się prawem poskromić zapędy egoistycznych bogaczy, a określenie 'ochrona krajobrazu' znaczy wiele więcej niż u nas, a na pewno nie jest pustosłowiem.
    Z szacunkiem do krajobrazu to jest u nas tak, jak w wielu innych sprawach - jeśli szpecę JA to ok, jeśli szpeci ktoś inny to beee.
    Bardziej jednak niż przykładowego Arłamowa, który jest zdefiniowany i przewidywalny boję się w tym względzie tych cichutkich, anonimowych "inwestorów" z różnych stron Polski, którzy zakupili okazyjnie ziemię w Bieszczadach. Boję się, że nadejdzie dzień, kiedy nie będzie można wdychać zapachu starych Bieszczadów w miejscu gdzie była wioska ta czy inna bo płotów grodzących i terenów prywatnych będzie więcej niż wolnej przestrzeni. Wolę trzy czy cztery takie duże, nowoczesne ośrodki w miejscach gdzie już coś było, przynoszące zyski regionowi i dające pracę niż rozdrapanie tego pięknego zakątka po kawałku.

    ...no dobra...ja już też kończę zrzędzenie w tym temacie

  5. #45
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Mam szmal, mam projekt ze wszystkimi badaniami geodezyjnymi, pozwoleniami ekologów, lotnictwa, BPN i innych takich tam np. lotniarzy (z dachu będą skakać!), astronomów też (dla Hero zbuduje tam wielki teleskop)... na hotel/wieżę, tak 250 metrową np. w Berehach Górnych (bym miał blisko do Jaśka!), dosyć wąską na tyle by na piętrze był tylko jeden pokój z widokiem na wszystkie strony, mam wizję by ten co przyjeżdża w Bieszczady mógł przez panoramiczne okno lub dobrą lornetkę popatrzeć (z różnych dowolnie wybranych poziomów) na całe swoje ukochane Bieszczady i jeszcze dalej, dalej. Biura podróży już złożyły mi zlecenia na pokoje na 10 lat naprzód, Gmina jest za, bo zatrudnię wszystkie osoby z gminy i powiatu. Tylko dwóch ludzi jakoś nie mogę złamać, nie uginają się, nie chcą kolosalnych łapówek... to architekt krajobrazu, jakiś niedzisiejszy czy co i ten drugi, ten od wydawania pozwoleń na budowę bo niby za duża, nie pasuje do budownictwa bieszczadzkiego itp. bzdety? Forumy różne będą psioczyć (ale Ci co będą cicho maja darmowe noclegi!, zorganizuję darmowe KIMB-y), ale jak tylko pokonam tych dwóch to karawana idzie dalej, kasa się przecież liczy. Tylko jak ich złamać, podpowiedzcie, mafii jakiejś zlecić? Przy moim hotelu to ten z Arłamowa to pikuś, tyci pikuś!
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  6. #46
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Fajnie byłoby móc patrzeć trochę dalej niż moje własne zachcianki pod tytułem "dzikie Bieszczady" pod którymi to marzeniami też się podpisuję.
    Proszę tylko pamiętać, że jeśli Polacy nie zainwestują w Bieszczady to zrobi to kto inny. Np. Niemcy, Austriacy, Anglicy którym sprzedajni Polacy chętnie sprzedadzą ziemię.

    Po co Niemcom ziemia w Bieszczadach ? Do życia, bo Europę zachodnią zalewa Islam i to na ich własne życzenie. Własnie utratą ojczyzny przyjdzie zapłacić krajom kolonialnym za setki lat dojenia, niewolnictwa i wygodnego życia.

    Właściwie już jest taka sytuacja. Na naszych oczach ci co kiedyś byli mniejszością zaczynają dyktować prawa. W ciągu 2 pokoleń z mniejszości zrobi się większość i tak koło roku 2050 powyżej wymienione kraje prawdopodobnie znikną z map.
    Będzie to może Kalifat Niemiec czy Francji. Nawet jeśli pozostanie niezmieniona nazwa to rdzenni Francuzi czy Niemcy będą niewielką i mało znaczącą mniejszością etniczną.

    Więc co mądrzejszy Niemiec i Austriak kupi sobie w Polsce ziemię i w razie czego spakuje manatki i wyjedzie. Proszę zauważyć, że właśnie po to polskie społeczeństwo jest wychowywane do tak zwanej tolerancji, wyrzuca się wiarę i Boga, ciągle w mediach podważa się autorytety i umniejsza bohaterom czy tworzy ustawy przeciw tak zwanej mowie nienawiści.
    Krótko mówiąc ze społeczeństwa robi ze społeczeństwa sprzedajną plastelinę.

    Wszystko po to, żeby potomkom zwyrodnialców ktoś nie zrobił tego samego co ich pradziadkowie naszym pradziadkom i dziadkom czyli okradł dom, potem go spalił, a ludzi w najlepszym wypędził w gaciach przepędził z tobołkiem na plecach.
    Szczególnie, że w Polsce nie ma dosłownie ani jednej rodziny, która w wyniku działań wojennych nie straciłaby bliskich i majątku

    Jeśli komuś się wydaje, że są to wizje katastroficzne to niech sobie policzy w jakim tempie rozrasta się społeczność w której rodzina to minimum 5 dzieci, a tak koło 10 nie jest niczym nadzwyczajnym tylko raczej standardowym.

  7. #47
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Jednym słowem, tak czy inaczej nadchodzą zmiany:) Tylko z tym kalifatem jakoś mi się nie podoba, chyba, że można będzie zawodzić z minaretów po polsku...lubię rozumieć, o czym do mnie z ambo...tfu...minaretu mówią:D Tak więc ze spraw czysto krajobrazowych przeszliśmy na wizje przyszłości. I w nich jednak krajobrazy kwitną. Już widzę ten szereg czyściutkich białych domków pod czerwoną dachóweczką z napisami typu Got mit uns w Terce albo w Kalnicy (Therkadorf i Kalnitz). Drogowskazy pisane gotykiem, a w ogrodach krasnale i grzyby z gipsu. I każda dzika ścieżka starannie wyasfaltowana, żeby nie narażać terenówek Hansa i Zygfryda na jakieś niepotrzebne wstrząsy:D A polski żywioł stuka czołami pod minaretem w takt śpiewów księdza dobrodzieja i zaraz wróci do siermięgi dnia powszedniego:D Siermięgi tym gorszej, że o suchym gardle cierpianej, boć za alkohol batożą:D
    Pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  8. #48

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Derty, podziwiam Twój spokój. Nie ma przecież sensu odpowiadać na takie posty. Po co karmić trolla?

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Andrzejku, a czy czasem ten Henri Szumacher co mu dom spalili to nie inwestor niemiecki, który kupił 30 ha naszej ojczyzny. Po co karmić trolla, prawda ?? Lepiej wykpić i zrobić idiotę z kogoś bez żadnego uzasadnienia.
    Więc Ci Andrzejku prosto udowodniłem, że opisany w poprzednim poście proces już zaczął zachodzić. To samo dotyczy terenów dawnych Prus Wschodnich i Księstwa Pomorskiego.
    Natomiast Bieszczady czyli Galicja jeszcze 100 lat temu należały do Cesarstwa Austro-Węgier i też Germanie będą czuli się znacznie lepiej niż np. na Podlasiu.
    Tak samo jak Ty byś się czuł inaczej na dawnych Kresach I RP niż na nad Kubaniem czy Donem.

    Napisałem gdzieś Andrzejku nieprawdę ?? Jeśli tak to w którym miejscu ??

    Ciekawa jest natomiast inna zależność. Ilekroć na różnych forach poruszane są tematy nazwijmy to ekonomiczno-patriotyczne to zawsze dołącza się też etatowa błazenada.

    Derty - prosiłby o nie przekręcanie kota do góry ogonem. Pisałem o kalifacie niemieckim, a nie polskim.
    Natomiast co się tyczy tematu tablic gotykiem to niestety mocno się zbłaźniłeś Otóż np. na Śląsku Opolskim są nazwy miejscowości po polsku i niemiecku. Wywalczono także uznanie języka niemieckiego za tak zwany pomocniczy język urzędowy.
    Tutaj masz przykład jak to wygląda w praktyce, choć nie jest pisane gotykiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:G%...t_Annaberg.jpg

    Zauważ, że na naszych oczach spełniają się marzenia wielkiego wezyra Kara Mustafy.
    To czego w 1683 roku nie zrobiły pod Wiedniem jego armaty i szable to jego pra-pra-pra wnukowie zrobili sam wiesz czym i jak

  10. #50
    Bieszczadnik Awatar robines
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    dziura w Beskidzie Małym
    Postów
    441

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Skyrafal uważaj bo Cie właśnie od troli i innych łoszołomów z takim niepoprawnym pisaniem okrzykną.Wielu(nawet na tym forum)myśli tak jak Ty ale nikt się nie odezwie ze strachu przed ochrzczeniem jako faszysta tudzież narodowiec(pół biedy)/pisior(całkowite wykluczenie)/ksenofob/zaprzaniec/czesiek z podkarpacia etc.To łoftop wiem i przepraszam za wpis.Możecie mnie wykasować i tak mnie wszystko jedno,pozdrówka.
    Jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Arłamów pamiątki
    Przez stefek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 11:27
  2. Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 09:03
  3. Wielka Fatra
    Przez krzychuprorok w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 16:52
  4. Wielka Rawka
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 20:07
  5. Inwestycja w Bieszczadach dziś...
    Przez chris w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •