Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 105

Wątek: Arłamów wielka inwestycja

  1. #71
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Szansę na rozwój turystyki Podkarpacie ma, wbrew powszechnie panującej opinii wiele można tu turyście zaproponować. Mamy wyjątkowe na skalę europejską zabytki budownictwa drewnianego, mamy lasy, mamy niezindustrializowaną przestrzeń, mamy sąsiedztwo Ukrainy, Słowacji, Węgier i Rumunii. Szansą tego regionu nie jest przemysł bo poza przetwórstwem drewna raczej wiele tu nie powstanie ale inwestycja w "zieloną" turystykę. Facebookowi turyści od zdjęć z misiem z Zakopanego pewnie tu nie przyjadą, ale przyjadą inni, którzy będą płacić za to, że jest dużo lasów i nie jeżdżą po nich quady.

    Dla Bieszczadów nie przemysł, ale turystyka jest najważniejsza.
    Pełna zgoda :)

    Dokładam swoje 0,03 zł jako że dość często prowadzę wycieczki z uprzemysłowionego Śląska zarówno w Bieszczady jak i w Tatry i widzę czego poszukuje "przeciętny turysta", taki nie całkiem kwalifikowany.

    Biorę pod uwagę takie właśnie kryteria, chociaż kiedy jadę sama lub ze znajomymi - to uprawiam całkiem inny typ turystyki.

    1. Nawet jeżeli celem turysty jest pochwalenie się na facebooku zdjęciem z zapory w Solinie - to co w tym złego ?
    Niech się chwali, jeżeli to lubi. To tez może być pewnym motorem napędowym rozwoju turystyki.

    2. Turysta szuka nie koniecznie wysokich gór, ale szuka po pierwsze - czegoś odmiennego od swojego codziennego życia, a po drugie - chwili odpoczynku w ciszy i spokoju.

    3. Nie są potrzebne ogromne drogie molochy w stylu Arłamowa czy Gołębiowskiego, ale ośrodki, gdzie jednorazowo mogłoby się pomieścić najwyżej do 60 osób (autokar), z ceną nie przekraczającą 60 zł za dzień pobytu, w tym dwa posiłki.
    Większych pensjonatów grupy nie lubią, bo nie są tam sami i sobie na wzajem przeszkadzają.
    Nie mają np. miejsca gdzie cała grupa może się wieczorem spotkać i sobie posiedzieć, nawet coś tam wspólnie wypić.
    Dwa razy (w tym raz w Bieszczadach) miałam okazje spać w dużych "molochach" i ludzie byli niezadowoleni.

    Nie muszą być to ośrodki luksusowe, ale powinny być czyste i schludne.
    Dla porównania, na Podhalu takich pensjonatów jest multum, po kilkadziesiąt (dosłownie) w każdej wsi i konkurują ze sobą cenowo. W tym roku za noclegi z grupami nie płaciłam nigdzie więcej niż 55 zł za noc od osoby.
    Pensjonaty konkurują ze sobą nie tylko cenowo, ale wszyscy stawiają na dobre jedzenie.

    W kilku miejscach spotkałam się z zarzutami ze strony turystów, że było za ciasno (malutkie i ciasne pokoje i łazienki) i tam już raczej więcej nie pojadę.

    Tu niestety widać różnicę pomiędzy Podhalem i Bieszczadami. W Bieszczadach noclegi tego typu i o podobnym standardzie są droższe niż na Podhalu !

    4. Turystę interesuje wszystko co odmienne od jego codzienności - rejs statkiem po Solinie, cerkwie (zawsze wszyscy słuchają z ciekawością tego co opowiadam), góry - jeżeli już to raczej tylko z dołu lub niezbyt męczące wycieczki.
    Rozwija się turystyka pielgrzymkowa,a w Bieszczadach i na ich obrzeżu jest kilka miejsc do których ludzie pielgrzymują (np. Komańcza), a przy okazji również zwiedzają.

    5. Ogromnym atutem Bieszczadów jest bliskość Ukrainy, Słowacji i Węgier, coraz bardziej popularne są wycieczki "łączone" - 2 dni w Bieszczadach, a jeden na kąpielisku termalnym na Węgrzech i wyjazd 1-dniowy do Lwowa.

    6. Bardzo ważne są drogi - nie koniecznie autostrady, ale drogi w których nie ma dziur oraz mosty o odpowiedniej nośności (ale nie takie, którymi jeździć będą tiry).

  2. #72
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Proszę sobie uzmysłowić jedno - gdyby nie budowa jeziora i zapór czyli de facto przemysłu energetycznego to dziś w Bieszczadach gwizdałby wiatr.
    Zrobiono hiper-ekologiczną elektrownię, przy okazji zbiornik retencyjny i aktywowano turystykę. Gmina Polańczyk jest przez to jedną z najbogatszych w Polsce.
    Wąskotorówka o której sukcesie pisałem też jest w pewnym sensie przemysłową inwestycją, a nie jakąś naciąganą Naturą 2000.

    Kierunek rozwoju biegnie przez mądrze zaplanowany przemysł do turystyki. Podkreślam - mądrze zaplanowany.

    Dlaczego dyskutujecie z faktami ?.

  3. #73
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta

    Dlaczego dyskutujecie z faktami ?.
    Bo z bzdurami się nie da

  4. #74
    lizaela
    Guest

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Dla mnie ta inwestycja to porażka. Mam nadzieję, że to już koniec, bo inaczej zabiją ducha Bieszczad.

  5. #75
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Czy elektrownia/jezioro zabija tego ducha czy wręcz go zasila - jest to wielce dyskusyjne i chyba więcej argumentów znajdzie się po stronie tego zasilania.

    Przede wszystkim wiele osób nie wyobraża sobie całości Bieszczadów bez jeziora. W Bieszczady przybywają nie tylko łaziki, ale także amatorzy bezsilnikowych sportów wodnych i wędkarze.
    Więc to co wg jednych zabija ducha Bieszczad wg innych go właśnie kreuje.

  6. #76
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez robines Zobacz posta
    Skyrafal uważaj bo Cie właśnie od troli i innych łoszołomów z takim niepoprawnym pisaniem okrzykną.Wielu(nawet na tym forum)myśli tak jak Ty .

    no dobra;

    udało Ci się skyrafale ,
    sprowokowałeś i mnie do wklepania paru literek poprzez klawiaturę
    :(

    nie jestem ekspertem w żadnej dziedzinie ,
    mniemam iż w odróżnieniu od Ciebie ( polityka zagospodarowania przestrzeni i infrastruktury, przemysł energetyczny,reklama i marketing,itd)
    pisząc powyższe słowa ,przemawia przeze mnie po prostu -pospolita zazdrość
    :)
    i ta umiejętność wyprowadzania argumentów opartych na faktach (wysypywanych wręcz "jak z rękawa"-zwłaszcza ten argument, przywołujący budowę(
    świadomość ekologiczna-Szwajcarów) siedziby CERN-u do butelek typu PET -pływających czy też zalegających brzegi naszych rzek .
    :0
    co do ekologii- to rozumiem Twoje niezadowolenie z w.w sytuacji,ale chciałbym jedynie wspomnieć iż jesteśmy w fazie rewolucji śmieciowej -czyli zmian w gospodarce odpadami komunalnymi.
    Sądzę ,że jest to potężna szczepionka ekologiczna ,która dotyczy postrzegania przez Nas -Polaków samych śmieci jak i sortowania.( Nie wnikam w szczegóły ustawy.)
    Dajmy jej szansę zaistnienia czyli zadziałania ,to może trwać i trwać...nawet pokolenie(a) ;
    ale ...
    dopiero wystartowaliśmy z bloków,w odróżnieniu od narodu górali(Szwajcarów) notabene dla mnie państwa policyjnego .

    ale,ale ... nie chciałem pisać o ekologii (może następnym razem :) )

    ---Skyrafal uważaj bo Cie właśnie od troli i innych łoszołomów z takim niepoprawnym pisaniem okrzykną.Wielu(nawet na tym forum)myśli tak jak Ty

    No właśnie;
    Ja nie myślę tak jak Ty (i chyba jestem nawet z tego lekko dumny )
    Więc do meritum:

    ---Po co Niemcom ziemia w Bieszczadach ? Do życia, bo Europę zachodnią zalewa Islam i to na ich własne życzenie. Własnie utratą ojczyzny przyjdzie zapłacić krajom kolonialnym za setki lat dojenia, niewolnictwa i wygodnego życia.

    Akurat Niemcy to kraj ,który znam z lat studenckich i codziennej pracy.Mam takie wrażenie ,że kolega używa uproszczenia
    (fakty ? , weźmy konkret np:miasto Berlin
    )
    zdarza mi się poczytać w języku Goethego to może zaskoczę go tekstem:

    [...]"Holocaust już nie jest barierą
    Wielu Izraelczyków, którzy przyjeżdżają do Berlina, to wnuki i prawnuki ludzi ocalałych z Holocaustu. Jeszcze w latach 90-tych większość Izraelczyków z tego powodu nigdy nie odwiedzała Niemiec. Teraz to się zmieniło. Ludzie szukają bliższego kontaktu z przeszłością, patrząc z innej perspektywy. Holocaust już nie jest barierą, ale elementem, który łączy.Prawie każdy ma tam znajomych, lub krewnych, prawie każdy przynajmniej raz odwiedził Berlin. Według oficjalnych danych w Berlinie mieszka obecnie ok. 18 tys. młodych Izraelczyków i ich liczba rośnie",
    DEUTSCHE WELLE

    ISLAM???

    ---Właściwie już jest taka sytuacja. Na naszych oczach ci co kiedyś byli mniejszością zaczynają dyktować prawa. W ciągu 2 pokoleń z mniejszości zrobi się większość i tak koło roku 2050 powyżej wymienione kraje prawdopodobnie znikną z map.Będzie to może Kalifat Niemiec czy Francji. Nawet jeśli pozostanie niezmieniona nazwa to rdzenni Francuzi czy Niemcy będą niewielką i mało znaczącą mniejszością etniczną.

    Czy kolega słucha wypowiedzi Maxa Kolonko na you tubce? ,mam wrażenie ,że to co powyżej napisane to prawie cytat (ha, czy w końcu Max znalazł to -ufo w Kolorado ?):
    Niepokoi mnie ,a zarazem zastanawia słowo:rdzenni Francuzi czy Niemcy...

    [...]"Spojrzenie wstecz na historię Berlina pokazuje przede wszystkim jedno: do ukształtowania Berlina takim miastem, jakim jest dzisiaj, przyczynili się przede wszystkim przyjezdni, ludzie, którzy napływali tu przez wieki. Pszenne piwo Berliner Weisse, z kolorowym syropem to receptura browarnika, który przyjechał do Berlina ze Szwajcarii.
    Pierwsi kataryniarze na ulicach miasta, których uważało się za nieodłączny atrybut stołecznej ulicy - to byli Włosi, którzy ok. roku 1870 zamieszkali na Prenzlauer Berg.
    Największa w Europie fabryka pizzy stoi od 1986 r. w dzielnicy Reinickendorf, a jej właścicielem jest Bawarczyk.
    Nie wspominając już o wspólnotach wyznaniowych, które czasowo znalazły tu schronienie: hugenoci z Czech czy żydzi z Europy wschodniej. Potem dotarli do Berlina gastarbeiterzy z południa Europy, uchodźcy wojenni, przesiedleńcy i młoda emigracja, a po upadku muru - tysiące młodych artystów z całego świata."
    DER TAGESSPIEGEL


    --- a czy czasem ten Henri Szumacher co mu dom spalili to nie inwestor niemiecki, który kupił 30 ha naszej ojczyzny.
    To samo dotyczy terenów dawnych Prus Wschodnich i Księstwa Pomorskiego.
    Natomiast Bieszczady czyli Galicja jeszcze 100 lat temu należały do Cesarstwa Austro-Węgier i też Germanie będą czuli się znacznie lepiej niż np. na Podlasiu.

    Powyższy tekst przypomina mi plakat kampanii z lat 1938 tzw: Polenaktion...
    Ja nawet nie jestem oburzony ,tak jakby... muśnięcie wstydu poczułem...może to wynika z tego,że wychowałem sie w wielokulturowym zapiecku -Śloncku .
    ha...a Polacy... hajda na podbijanie ziem po zachodniej stronie Cedyni:

    [...]W ostatnich dwóch dekadach niemiecki rejon przygraniczny z Polską doświadczył bezprecedensowego spadku populacji. Z drugiej strony właśnie tu osiedliły się tysiące osób zza wschodniej granicy”
    MAERKISCHE ODERZEITUNG

    ---Więc co mądrzejszy Niemiec i Austriak kupi sobie w Polsce ziemię i w razie czego spakuje manatki i wyjedzie. Proszę zauważyć, że właśnie po to polskie społeczeństwo jest wychowywane do tak zwanej tolerancji, wyrzuca się wiarę i Boga, ciągle w mediach podważa się autorytety i umniejsza bohaterom czy tworzy ustawy przeciw tak zwanej mowie nienawiści.
    Krótko mówiąc ze społeczeństwa robi ze społeczeństwa sprzedajną plastelinę.

    [...]przykład pozytywnej integracji dziennik opisuje historię rodziny Baczulis, która dwa lata temu przeniosła się do Gartz odległego o 30 kilometrów od Szczecina. Monika prowadzi tu kwiaciarnię. Jej mąż Paweł nadal dojeżdża do pracy, ale już ich dzieci chodzą do przedszkola i szkoły podstawowej w Niemczech. „Możliwości, jakie będą miały nasze dzieci w obu krajach były dla nas ważnym argumentem do przeprowadzki; także cisza w porównaniu ze zgiełkiem wielkiego miasta” (mowa o Szczecinie- to moja przyp.)
    MAERKISCHE ODERZEITUNG

    ---Wszystko po to, żeby potomkom zwyrodnialców ktoś nie zrobił tego samego co ich pradziadkowie naszym pradziadkom i dziadkom czyli okradł dom, potem go spalił, a ludzi w najlepszym wypędził w gaciach przepędził z tobołkiem na plecach.

    Nie,nie chce tłumaczyc tutaj Niemców,absolutnie nie chcę,mam świadomość hekatomby II Wojny Światowej ,ale hasła są mi bardzo znajome i wracam do 1935 r.,gdy po śmierci, marszałka Józefa Piłsudskiego, autorytarny rząd stopniowo poddawał się antysemickim nastrojom. Od 1936 r. planowano rewizję prawa regulującego posiadanie polskiego obywatelstwa, by ułatwić odbieranie go członkom mniejszości narodowych.
    I sądzę,że to co się stało po 1939 r. miało z tym związek tzn: wskazanie winnego narodu i go ukamienowanie na oczach Europy.Obojetnej Europy,która za chwilkę znalazła sie pod tym samym pręgierzem.

    Mam takie przekonanie,iż nienawiść i poszukiwanie winnych naszych niepowodzeń wsród tych ,którzy różnią się od nas ...czymkolwiek- wskazuje tylko nasze ograniczenia.

    skyrafale ,piszesz Kolego, prawdziwe życie to nie jest demokracja ,(hi,hi,hi,to prawie jak słowa w dziennikach F.Dzierżyńskiego)
    właśnie ,że jest -ty piszesz swoje ,a ja swoje.


    Zbliża się rocznica 9-10 listopada tzw: KRISTALLNACHT .
    krystalizacja jedynie słusznej rasy -jedynie słusznej religii itd.
    Wczoraj żyd, dzisiaj muzułmanin ,jutro Ty.

    ps:
    nawiazujac do Twojego przeliczania inwestycji na przykładzie Arłamowa,nurtuje mnie pytanie:
    Czy zastanawiałeś się kiedyś nad islamską bankowością ?
    Rozumiem,że nie ...Kluczową zasadą jest rezygnacja z oprocentowania oraz odsetek, bo tego zabrania Koran (2:279).
    Zaskoczony ?


    ps2.
    zapytam:-jako sky-pilotowi ,nie przeszkadza ci używanie słów :"[...]sierra... papa...itd"?
    to hiszpański wtręt językowy... a 450 lat istnienia państwa maurów na terytorium Półwyspu Iberyjskiego spowodowało przejście na islam ok: 60 procent ludności dawnej Hiszpanii...

    pozdrawiam sługa uniżony
    pierogowy

    zapraszam na nowość w Menu Pierogarni:
    serwujemy pierogi z kebabem !
    :)

    o ile chcesz kontynuować pogawędkę to zapraszam do dojo...
    wszak temat Arłamowa jest chyba ... pretekstem ,
    a tutaj nie wycina się tekstów ;
    :)

    http://forum.bieszczady.info.pl/archive/index.php/t-7718.html



    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2009
    Postów
    269

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Ale się rozpisałeś. Jeszcze raz powtarzam. Przedstawiłem pewną prognozę, która oby się nie sprawdziła, ale jest prawdopodobna. Więc jeśli nad tym dyskutujemy to nie czepiaj się mnie jak prawnik w sądzie o kropki, przecinki i przerwy między wyrazami, ale po pierwsze operuj prawdopodobieństwiem :

    Uważam że to czy tamto jest mniej lub bardziej prawdopodobne. Tyle.

    Przytaczasz tu przykłady wielonarodowych kultur. Dobrze i wcale tego nie neguję, bo przecież polskie Kresy Wschodnie takie były, współczesnym państwem wielonarodowym jest np. USA czy Rosja tylko że ......
    Taka wielonarodowość to nie jest tylko barwna kultura np. China Town, ale jest to przede wszystkim konieczność istnienia państwa policyjnego. Chciałbyś żyć w kraju gdzie przekroczenie prędkości o 40km/h (co w PL jest nagminne) jest przestępstwem, a niezapłacenie głupiego mandatu skutkuje wydaniem nakazu aresztowania ???
    Zobacz co się tam dzieje z ludźmi - każdy kogo stać biega do psychologa, a ta amerykańska wolność jest już tylko w kinie. Podobny system był w ZSRR i jest dziś w Rosji.

    To, że mój tekst przypomina plakat z 1938 roku to co w tym złego ?? Nie chcę obrazić tutaj Ślązaków, bo jest mnóstwo porządnych ludzi, ale bardzo dobrze, że dotknąłeś tego tematu.
    Otóż tak się złożyło, że mój Dziadek w 1939 początkiem września bronił Śląska. Jego bateria stacjonowała w okolicach Pszczyny i tam dla niego zaczęła się wojna.
    Więc Dziadek opowiada jak to było. Jedni Ślązacy dawali polskim żołnierzom jedzenie i pomagali jak mogli, a inni rozpalali ogniska lub wystrzałem czy w inny sposób wskazywali Niemcom gdzie znajdują się wycofujące polskie oddziały. Jeśli jesteś ze Śląska to popytaj staruszków po wioskach jak to wyglądało.

    Innym przykładem już nie ze Śląska, ale z okolic najbardziej lotniczego miasta czyli Mielca. Jest tam taka wieś, która przed wojną była niemiecką kolonią. Nazywała się Schoenanger. Otóż jeden z mieszkańców we wrześniu 1939r. wysadził budynek stacji kolejowej w Tarnowie. Był to pospolity akt bestialstwa (dziś nazywanego terroryzmem) ponieważ byli tym przede wszystkim cywile.
    Pech chciał, że w 1944 roku bombowiec lecący z amerykańską załogą został uszkodzony nad Tarnowem (była tam bardzo silna obrona przeciw lotnicza). Nie pamiętam dokładnie, ale leciał chyba ze zrzutem dla Postania Warszawskiego. Była jeszcze noc.
    Załodze udało się jakoś wylądować w okolicach Mielca, a lotnicy wiedząc, że w polskich lasach działają partyzanci poszli do wioski, żeby ich ktoś z tubylców do nich zaprowadził.
    Niestety dotarli do wsi Schoenanger, której mieszkańcy doskonale mówili po polsku. Z resztą nawet jeśli mówili z niemieckim akcentem to i tak amerykanie by tego nie odróżnili.
    Koloniści zawiadomili kogo potrzeba. Niemcy otoczyli dom i wywieźli załogę do Mielca.
    Przywiązali linami do samochodów i tak długo wlekli jeżdżąc wokół miasta aż nie poumierali.

    Powiem Ci jeszcze jedno - nie daj sobie wmówić, że jakiekolwiek obce państwo będzie dbało o polskie interesy jak się to nam przedstawia. Najpierw wmawiali, że bolszewicy o nas zadbają, a potem Niemcy, Francuzi, Anglicy i Amerykanie.
    Tylko tak się jakoś złożyło, że jedni i drudzy nas mordowali, a inni w tym czasie zdradzili bądź pozostawili na pastwę losu.

    Każdy normalny kraj dba o swoje interesy i o swoich obywateli rozrzuconych po świecie. Pamiętaj także, że żadna obca narodowość w obliczu militarnych, politycznych czy ekonomicznych zwycięstw swoich braci z rodzimego państwa nie stanie przeciwko nim tylko najprawdopodobniej stanie przeciw narodowi na którego terytorium żyje.

    Wypisz wymaluj - najnowsza historia Bieszczadów czyli Polaków katolików i Bojków, Łemków czyli także potomków wołoskich i rumuńskich pasterzy wyznania ukraińsko-bizantyjskiego, którzy ponad 400 lat mieszkali w Rzeczypospolitej.
    Zobacz co się stało - wystarczyła agitacja i niepiśmienni chłopi rzucili się w wir wielkiej międzynarodowej polityki nie zważając na przykazanie nie zabijaj, które powtarzano im co niedzielę w cerkwi.

    Takie przykłady mogę Ci podawać bez końca z historii Polski i nie tylko. Wyjątkiem są Tatarzy osiedleni w słynnych Kruszynianach, których pra-pra-pra dziadkowie dochowali wierności Rzeczypospolitej i za to król nadał im ziemię.
    Innym wyjątkiem są Kozacy generała Stanisława Bułaka-Bałachowicza walczący z bolszewikami po polskiej stronie, a którzy w czasie kampanii wrześniowej zabrali konie wyścigowe ze Służewca i prawie wszyscy bohatersko zginęli w czasie walk z Niemcami.

    Ale jak widzisz są to wielkie wyjątki i to w bardzo małej skali.

  8. #78
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    skyrafal, fiufiu, dobre argumenty. Pierogowego argumenty już się w zachodniej i wschodniej Europie obalają. Odnośnie nacji napływowej to ładnie ujęła to w przemówieniu Pani Premier Australii Julia Gillard http://www.obrazki.jeja.pl/51200,pre...illard-do.html Według mnie to się odnosi do wszystkich napływowych w każdym państwie na świecie.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  9. #79
    Fotografik Roku 2013
    Fotografik Roku 2012
    Fotografik Roku 2011
    Awatar Pierogowy
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Tarnowskie Góry Wysokie
    Postów
    1,010

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez skyrafal Zobacz posta
    To, że mój tekst przypomina plakat z 1938 roku to co w tym złego ??i.
    halo,
    wybacz ,że pokrótce odpiszę,ale dłuższy tekst to sobie pozwolę napisać,gdy znowu odwiedzę medyczny budynek
    ,...może jutro
    :)

    ale odpiszę szybciutko ,tylko na coś,
    co mnie zbulwersowało w Twojej wypowiedzi otóż:
    tekst do plakatu ,który mnie wtedy zbulwersował miał związek z tą akcją:

    SS Heinrich Himmler zarządził 26 października (1938 )przeprowadzenie Akcji Polska (Polenaktion).
    Wszyscy polscy Żydzi mieli być aresztowani i przewiezieni do polskiej granicy.
    „Odbyło się to we współpracy z policją, z SS, z Koleją Niemieckiej Rzeszy, korpusem dyplomatycznym oraz urzędami finansowymi – akcja ta stała się wzorem późniejszych deportacji”
    a skąd się wzięli Żydzi w owym czasie,w dojczlandzie ?
    W 1933 r. żyło w Niemczech między 50 a 60 tys. Żydów z polskim obywatelstwem.
    Większość z nich mieszkała w Berlinie. Znaleźli się w Niemczech w następstwie I wojny światowej, pracy przymusowej, niewoli wojennej oraz emigracji zarobkowej lub często pozostawali wybierając się pierwotnie do USA. Narodowosocjalistyczny reżim traktował ich jako "Żydów ze wschodu" - migrantów z Rosji i chciał się ich pozbyć.

    co w tym złego .
    "Najlepsze miejsce na namiot .jest zawsze troszkę dalej..."

  10. #80
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Arłamów wielka inwestycja

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Odnośnie nacji napływowej to ładnie ujęła to w przemówieniu Pani Premier Australii Julia Gillard
    Piękna wypowiedź i jakże słuszne argumenty. Można ją ująć w skrócie - szanujmy się nawzajem. Dla wszystkich nacji starczy miejsca na tym świecie, jednak gdy brakuje szacunku, to nawet dwie osoby, o różnych poglądach, potrafią zatruć sobie życie. Przecież w każdej religii jest mowa o miłości do bliźniego. Jednak, to co w teorii jest bardzo proste i wszyscy o tym wiedzą, to w życiu praktycznym napotyka na poważne problemy. Brak szacunku i tolerancji to najczęstsze "grzechy" współczesnego świata. Dotyczy to zarówno sfery duchowej jak i materialnej. Oczywiście głębsza dyskusja na ten temat nie będzie już pasowała do tego wątku na tym forum :).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Arłamów pamiątki
    Przez stefek w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 11:27
  2. Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 09:03
  3. Wielka Fatra
    Przez krzychuprorok w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 16:52
  4. Wielka Rawka
    Przez MORF w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 20:07
  5. Inwestycja w Bieszczadach dziś...
    Przez chris w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2006, 17:18

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •