Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Ban

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Ja też nie jestem adminem, a zaciekawiło mnie, co to ten trojan. Wujek Gugiel znalazł na pierwszej pozycji takie cóś:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%8...informatyka%29
    Jest tam napisane, że zadaniem takiego trojana jest m.in. "szpiegowanie i wykradanie poufnych danych użytkownika".
    Wydaje się więc, że przykład jest całkiem dorzeczny
    Potem poszukałem w paru innych miejscach i upewniłem się, że przykład był bardzo dorzeczny
    Jednak standardowe i codziennie aktualizowane oprogramowanie antywirusowe powinno zabezpieczyć przed trojanami.

    B.

  2. #12
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    Chciałem tylko uzyskać jakieś info odnośnie powodu bana, ewentualnie przyznać, że forum jest kiepsko zabezpieczone a nie po prostu zbanować bez słowa wyjaśnienia i "domyślaj się człowieku".
    No to wyjasnijmy.... KTO napisal ten post:



    bo mamy dwie mozliwosci:
    - albo jestes mocno ograniczony umyslowo probojac teraz dochodzic swoich praw na forum
    - albo Twoje konto zostalo przejete i nasz ban jest dla Ciebie zbawienny bo pozwala Ci uzmyslowic sobie ze wielu zagadnien musisz sie jeszcze nauczyc.


    EDIT:
    Hah ale jazda.... Po chwili namyslu postanowilem poogladac Twoje konto blizej i co sie okazuje:
    - mieszkasz w Portugalii? Pewnie nie. Wiec patrzymy dalej: knurko, żuber, erol. Dzwoni jakis dzwonek juz? Nie?
    Patrzymy dalej: gw1.krus.gov.pl. Wystarczy czy szukamy dalej?
    Ostatnio edytowane przez admin ; 04-10-2011 o 02:33
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  3. #13

    Domyślnie Odp: Ban

    bo mamy dwie mozliwosci:
    Jest też trzecia możliwość - kompletnie nie masz pojęcia na jakiej zasadzie rozsyłane są konkretnie takie wiadomości jaka została wysłana z mojego konta. Gdybyś miał to nie pisałbyś głupot o przejęciu konta. Polecam doszukać - wiedza nie boli
    Hah ale jazda.... Po chwili namyslu postanowilem poogladac Twoje konto blizej i co sie okazuje:
    - mieszkasz w Portugalii? Pewnie nie. Wiec patrzymy dalej: knurko, żuber, erol. Dzwoni jakis dzwonek juz? Nie?
    Patrzymy dalej: gw1.krus.gov.pl. Wystarczy czy szukamy dalej?
    To teraz wyjaśnij o czym te informacje świadczą poza tym, że miałem założone 3 konta? A jak już ochłoniesz ze śmiechu to przy okazji zastanów się na jakiego admina wychodzisz wrzucając te informacje. Na całe szczęście nie możesz podejrzeć haseł użytkowników bo pewnie byś je tu wrzucił dla uciechy gawiedzi. Z mojej strony tyle
    Ostatnio edytowane przez knurko ; 04-10-2011 o 09:08

  4. #14
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    Jest też trzecia możliwość - kompletnie nie masz pojęcia na jakiej zasadzie rozsyłane są konkretnie takie wiadomości jaka została wysłana z mojego konta. Gdybyś miał to nie pisałbyś głupot o przejęciu konta. Polecam doszukać - wiedza nie boli
    Oooo faktycznie tej mozliwosci nie bralem pod uwage. Mea culpa! Ale jak mawial jeden moj znajomy bieszczadnik "tylko krowa nie zmienia pogladow" zatem oswiec mnie i napisz na jakiej zasadzie rozsylane sa te wiadomości?
    Albo chociaz nakieruj jak mam szukac tej wiedzy o ktorej mowisz.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2004
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Ban

    No, dawno nic wesołego się tu nie działo.
    Z tego co wiem to zakładanie kilku kont dyskwalifikuje zawodnika. Knurko, kurko czy jak tam, jak Ci się nie podoba to poszukaj sobie innego forum. A tak przy okazji, administrator raczej może podejrzeć hasło usera, choć nie znam akurat tego cmsa, nie wydaje mi się aby w grę wchodziło tu jakieś zaawansowane szyfrowanie.

  6. #16

    Domyślnie Odp: Ban

    Albo chociaz nakieruj jak mam szukac tej wiedzy o ktorej mowisz.
    90% takich wiadomości ( konkretnie spamu z Ipadem) rozsyłanych jest za pośrednictwem vBulletinu. Do tego poszukaj sobie listę bugów dotyczących tego silnika i kontrowersje z nim związane. Reszty sobie doszukaj, jesteś adminem, to pewnie wiesz gdzie takie rzeczy znaleźć
    Knurko, kurko czy jak tam
    Ciężko ci przeczytać dokładnie nazwę mojego nicka? Czy chciałeś przez to umniejszyć to co piszę? Tak robią dzieci w przedszkolu
    A tak przy okazji, administrator raczej może podejrzeć hasło usera, choć nie znam akurat tego cmsa, nie wydaje mi się aby w grę wchodziło tu jakieś zaawansowane szyfrowanie.
    Mam taką zasadę - jeżeli nie mam o czymś pojęcia to się nie wypowiadam żeby się nie wygłupić. Może warto to przemyśleć

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar kamil.zeglarz
    Na forum od
    03.2007
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Ban

    Darku, ale w sumie to logowanie moglo by leciec po https...

    pzd. kamil
    ------------------------
    http://www.openbsd.org

  8. #18
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Odp: Ban

    Mogloby ale wtedy by to mialo sens cale forum musialoby byc po https. Poza tym certyfikat kosztuje a na to nie ma $.

    @Knurko
    90% takich wiadomości ( konkretnie spamu z Ipadem) rozsyłanych jest za pośrednictwem vBulletinu.
    Zrodlo poprosze. Chetnie sie zapoznam.
    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Duch_
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    193

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    90% takich wiadomości ( konkretnie spamu z Ipadem) rozsyłanych jest za pośrednictwem vBulletinu. Do tego poszukaj sobie listę bugów dotyczących tego silnika i kontrowersje z nim związane. Reszty sobie doszukaj, jesteś adminem, to pewnie wiesz gdzie takie rzeczy znaleźć
    Mam taką zasadę - jeżeli nie mam o czymś pojęcia to się nie wypowiadam żeby się nie wygłupić. Może warto to przemyśleć
    Skoro jesteś taki super informatyk i znawca tematu to dlaczego dałeś tak sie podejść coby ktoś z twojego profilu rozsyłał spam??
    Ostatnio edytowane przez Duch_ ; 06-10-2011 o 07:32
    Moje są góry, górki i góreczki:)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •