Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Ban

  1. #1

    Domyślnie Ban

    Loguję się wczoraj na forum i dostaję na wstępie info, że zostałem zbanowany:

    You have been banned due to infractions.

    Date the ban will be lifted: 20-11-2011, 13:57


    Może mi ktoś wyjaśnić o co i za co chodzi?

  2. #2
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Ban

    A jakiego miałeś nicka?
    SW i spółka?;-))))))))))))))))
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Ban

    Pudło Krysiu.

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    za co
    Jeżeli dobrze zgaduję o które konto chodzi to za post następującej treści:
    Every 500 Confirm Entries we will select a winner for an Apple iTouch, every 1,000 Confirm Entries we will select a winner for an Apple iPad 2, Complete this Survey and Get the Chance to Win an iPad2! Details inside [tu był link]
    Albo sam wysłałeś ten durnowaty spam albo Twoje konto zostało przejęte. Raczej to drugie, tym bardziej należało więc zbanować to konto. Na przyszłość bardziej uważaj.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Ban

    Albo sam wysłałeś ten durnowaty spam albo Twoje konto zostało przejęte.
    Nie wysyłałem żadnego spamu, a po drugie to jakim cudem niby moje konto mogło zostać przejęte?
    Na przyszłość bardziej uważaj.
    Ja mam uważać? To chyba nie ja mam bardziej uważać tylko usprawnijcie zabezpieczenia forum skoro są luki pozwalające na przejęcie konta. Bo hasła na pewno mi nikt nie przejął zgadując. A i mógłbyś mi podać linka do mojego rzekomego posta z tym spamem?
    Ostatnio edytowane przez knurko ; 29-09-2011 o 08:51

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    jakim cudem niby moje konto mogło zostać przejęte?
    Mam zgadywać czy wymienić wszystkie możliwości? Co prawda uważasz mnie za cudotwórcę albo użytkownika szklanej kuli (nadal nie podałeś nazwy zbanowanego konta) ale mylisz się. Cudotwórcą nie jestem a szklana kula mi się zrysała i słabo w niej widać. Podam Ci jednak kilka przykładowych możliwości:
    - masz trojana na komputerze,
    - logowałeś się w niesprawdzonych miejscach (np. kafejka internetowa),
    - korzystasz z niezabezpieczonej sieci WiFi,
    - masz to samo hasło, login i/lub kontaktowy mail w różnych serwisach i z jednego z nich hasła/maile wypłynęły.

    Ja na Twoim miejscu zrezygnowałbym z hasła, które miałeś ustawione na zbanowanym koncie. Nie tylko u nas ale na wszystkich innych serwisach/systemach, gdzie masz ustawione takie właśnie hasło.

    Ja mam uważać?
    Ależ skąd! Żartowałem przecież Powinni uważać wszyscy dookoła, Ty nie musisz.

    To chyba nie ja mam bardziej uważać tylko usprawnijcie zabezpieczenia forum skoro są luki pozwalające na przejęcie konta.
    Niedługo wydają nowy silnik forum, spamer mimo wpisania dobrego hasła zostanie zablokowany a prawdziwy użytkownik wpisując to samo hasło uzyska dostęp i dostanie w nagrodę kawę ze śmietanką. To powinno załatwić sprawę.

    Bo hasła na pewno mi nikt nie przejął zgadując.
    Może nie musiał zgadywać?

    A i mógłbyś mi podać linka do mojego rzekomego posta z tym spamem?
    Nie mógłbym, bo post jest skasowany. A poza tym nie wiem, czy dobrze odgadłem o jakie konto kruszymy kopie: nadal nie jesteś łaskaw podać nazwy zbanowanego konta.

    Następne pytania w tej sprawie proszę na PW. Wątpię czy będzie można ustalić więcej, niż potwierdzić lub zaprzeczyć, że piszemy o tym samym koncie ale jeżeli jesteś ciekaw - zapraszam. Na PW.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Ban

    Ale dlaczego na pw? Dyskusje o cudach bywają ciekawe
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ban

    Mam zgadywać czy wymienić wszystkie możliwości?
    Loguję się tylko z dwóch miejsc co do których zabezpieczeń jestem pewien. Przykład z trojanem zbęde milczeniem. Skoro jesteś adminem to mniemam iż wiesz, że jest niedorzeczny
    Ależ skąd! Żartowałem przecież
    A po co ta ironia? Najlepiej zwalić winę na użytkownika, trącić ironią żeby wyjść na wiarygodniejszego, tak? A może by się tak przyznać, że zabezpieczenia macie liche?
    Niedługo wydają nowy silnik forum, spamer mimo wpisania dobrego hasła zostanie zablokowany a prawdziwy użytkownik wpisując to samo hasło uzyska dostęp i dostanie w nagrodę kawę ze śmietanką. To powinno załatwić sprawę.
    I nie omieszkasz oczywiście tego silnika podmienić na tym forum. Cieszę się
    Może nie musiał zgadywać?
    Musiał, ponieważ złamanie zajęłoby mu dość dużo czasu. A zgadnąć hasło kilkunastoliterowe ze znakami specjalnymi jest "dość" trudne
    nadal nie jesteś łaskaw podać nazwy zbanowanego konta.
    erol
    Następne pytania w tej sprawie proszę na PW
    Na PW mi nie raczyłeś odpisać więc założyłem temat na forum.

    Poza tym ja kopii nie mam o co kruszyć. Konto mam nowe i nie zależy mi na odzyskaniu starego. Chciałem tylko uzyskać jakieś info odnośnie powodu bana, ewentualnie przyznać, że forum jest kiepsko zabezpieczone a nie po prostu zbanować bez słowa wyjaśnienia i "domyślaj się człowieku".

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    erol
    Zgadza się, to z tego konta wysłano cytowany na początku wątku spam.

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    Na PW mi nie raczyłeś odpisać więc założyłem temat na forum.
    Żebym mógł Ci odpisać musiałbym najpierw dostać PW od Ciebie a nie dostałem (ani teraz ani przed powstaniem tego wątku). Już Ci pisałem, że nie jestem cudotwórcą.

    Ja kończę tę dyskusję. Miłego narzekania na forum, poziom zabezpieczeń i styl moderowania.

    PS Nie jestem adminem.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Ban

    knurko :
    Loguję się tylko z dwóch miejsc co do których zabezpieczeń jestem pewien
    Witamy optymistę na forum ~!
    Takich nam tu trzeba.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Ban

    Cytat Zamieszczone przez knurko Zobacz posta
    Przykład z trojanem zbęde milczeniem. Skoro jesteś adminem to mniemam iż wiesz, że jest niedorzeczny
    Ja też nie jestem adminem, a zaciekawiło mnie, co to ten trojan. Wujek Gugiel znalazł na pierwszej pozycji takie cóś:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%8...informatyka%29
    Jest tam napisane, że zadaniem takiego trojana jest m.in. "szpiegowanie i wykradanie poufnych danych użytkownika".
    Wydaje się więc, że przykład jest całkiem dorzeczny
    Potem poszukałem w paru innych miejscach i upewniłem się, że przykład był bardzo dorzeczny

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •