Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże/gry planszowe

  1. #1
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Lightbulb Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże/gry planszowe

    Witajcie,

    Jestem nowy na forum lecz chciałbym się podzielić z Wami moim sposobem na przyjemniejsze spędzanie czasu niż leżenie przed telewizorem. Zwłaszcza, że zima tuż tuż a dni coraz krótsze.
    Tym sposobem są gry planszowe. Ci co grają wiedzą o co mi chodzi. Ci co nie grają zapewne pomyśleli "rozrywka dla dzieciaków". Tym drugim proponuję fragment postu z forum http://www.gry-planszowe.pl:

    "(...) Gry planszowe to nie jest zabawa tylko dla dzieci. Obecnie głównymi odbiorcami nowoczesnych planszówek są dorośli. Dlaczego? Współczesne gry, przy zachowaniu prostoty zasad, zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, a często także... wiele klimatu z popularnych filmów, książek, epok historycznych. Umożliwiają wybór i realizację własnej strategii, zaskakują, wciągają, pozwalają na żywą interakcję ze współgraczami, ale także odprężają, dają wiele radości.
    Na planszówkowych imprezach/festiwalach, organizowanych cyklicznie w takich miastach jak Gliwice, Gdynia, Nowy Sącz, Wrocław,Poznań, Kraków, Łódź czy Warszawa bawią się znakomicie setki osób - zarówno doświadczonych, jak i początkujących planszówkowiczów, a także przypadkowych odwiedzających. (...)"
    Link do pełnej wiadomości: http://www.gry-planszowe.pl/forum/vi...php?f=1&t=6212

    Mam 29 lat, jestem mężem i ojcem, lubię czytać książki, oglądnąć dobry film czy pograć w tenisa. Lubię też gry planszowe bo dają kontakt z ludźmi. Niestety nie bardzo jest z kim zagrać. Dlatego pytam: czy ktoś byłby chętny na taką rozrywkę? A może ktoś lubi grać tylko wstydzi się wyjść z ukrycia? Nikogo nie wydam .
    Blisko rok temu - bo 15go października - organizowałem wspólnie z biblioteką w Lesku Pierwsze Bieszczadzkie Spotkanie Entuzjastów Gier Planszowych pt. Planszówkon. Spotkanie okazało się klapą. Może nie było wystarczająco rozpropagowane. Czas na podejście nr 2.

    Sam posiadam kilka planszówek/karcianek:
    Arkham Horror
    Dungeoneer
    Mr. Jack
    Rome
    Carcassonne
    Wilki i owce
    Piraci

    Mam także dostęp do Osadników z Catanu wraz z paroma dodatkami, Magii i Miecza i Gwiezdnego Kupca. Właścicielem tych gier jest jedyna osoba z Leska jaką znam, która też gra w planszówki (nie licząc mojej szanownej małżonki).

    Jeśli ktoś jest z Leska lub okolic i byłby chętny pograć to czekam.

  2. #2
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże

    Wiem, że robię podwójnego posta w tej chwili lecz nie mogę już go edytować.
    Rozumiem, że w Lesku i okolicach nikt nie gra lub nie ma ochoty grać? Rozszerzmy zatem poszukiwania. Czy ktokolwiek na tym forum miał styczność z grami towarzyskimi? Jeśli tak to jakimi? Co o nich myślicie? Jeśli nie chcecie grać to dlaczego?
    Spróbujmy zrobić jakąś dyskusję na ten temat.

  3. #3
    Literat Roku 2013

    Awatar trzykropkiinicwiecej
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Nigdziebądź nad Osławą
    Postów
    1,841

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże

    NA JAworzcu grają w Magię i Miecz namiętnie.. jeśli nie spamujesz to się udaj na sesję..

  4. #4
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże

    Dzięki za info. Pytanie czy chodzi o to:
    http://www.jaworzec.eu/
    czy o to: http://www.schronisko-jaworzec.pl/ ?
    Chętnie bym się przejechał w któryś weekend. Może i bym wziął znajomego, który MiM uwielbia.

    I dlaczego podejrzenie iż spamuję?

  5. #5
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże

    Bo w pierwszym poście zamieszczasz linki do sklepów internetowych, to może wzbudzać takie podejrzenia.
    Ale jeśli masz czyste sumienie, nie musisz się tymi podejrzeniami przejmować.

  6. #6
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże

    W sumie racja. Informacyjnie podszedłem do sprawy. Chciałem by ludzie mieli pojęcie o tych grach. Może powinienem był do wikipedii linkować (ale np. Mr. Jack'a nie ma tam). Sumienie mam czyste .
    W każdym bądź razie cieszę się, że troszkę temat zaczął żyć.

  7. #7
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Domyślnie Gry planszowe

    Witam,

    Poszukuję ludzi z Leska i okolic, którzy grają lub chcieliby grać w gry planszowe. I to takie bardziej poważne niż Monopol czy Chińczyk . Raczej coś z pokroju Dungeoneera, K2 czy Kolejki.
    Jest ktoś taki?

    Ps: Mam 30 lat, nie 8

  8. #8
    Polityczka
    Guest

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże/gry planszowe

    Gry planszowe fajna sprawa. Też czasem lubię sobie pograć :) Grywam w chińczyka i eurobiznes :)

  9. #9
    Awatar snoopek
    Na forum od
    09.2011
    Rodem z
    Lesko
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże/gry planszowe

    Cytat Zamieszczone przez Polityczka Zobacz posta
    Gry planszowe fajna sprawa. Też czasem lubię sobie pograć :) Grywam w chińczyka i eurobiznes :)
    To podstawy. Grywasz w coś nowszego i - odważę się to powiedzieć - lepszego?

  10. #10
    asiiuniia
    Guest

    Domyślnie Odp: Długie zimowe wieczory? Mam coś co pomoże/gry planszowe

    Hej,

    Nie wiem czy jeszcze odwiedzasz to forum, ale my z mezem uwielbiamy grac w gry planszowe i tez za bardzo nie mamy ekipy ktora chetnie by z nami pograla. Jak na razie to mamy gry takie jak : Puerto Rico, Kolejka, Ryzyko itd. Wiekszosc zostawilam u mojej rodziny w Pozaniu ale planujemy powiekszac nasza kolekcje :) Mieszkamy w Bieszczadach, dokladnie Dolzyca kolo Cisnej.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Coś nie coś o Turnicy.
    Przez lucyna w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 10:39
  2. przekraczanie granicy (długie)
    Przez stud w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-08-2007, 15:11
  3. Kto mi pomoże?
    Przez Jurek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2002, 22:39
  4. kto pomoże?
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2002, 09:31

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •