Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: O tym jak Hiszpan robił bramę…

  1. #1

    Domyślnie O tym jak Hiszpan robił bramę…

    Rok temu, na kształt opowieści Gasia z Siekierezady, postanowiłam opisać jedną z kilku wesołych przygód Bieszczadzkich




    O tym jak Hiszpan robił bramę…

    Pewnego słonecznego, październikowego dnia Hiszpan podszedł do mnie i powiedział – „Wypatruję…”, po czym nastała chwila ciszy. „Kogo wypatrujesz, Hiszpan?” – zapytałam. „Wypatruję samochodu. Marek się żeni za 2 godziny.” Nie ukrywam, że niemało uradowała mnie ta wiadomość. Przyklasnęłam z radości w ręce, entuzjazm Hiszpana udzielił się i mi. „Chodź zrobimy bramę, na dole mam rury” – rzekł. Za zakrętem przy drodze leżała sterta długich, plastikowych rur o średniej szerokości. „Chcesz to Hiszpan przerzucić przez drogę?!” – zapytałam ze zdziwieniem. Doszliśmy do wniosku, że to nie jest najlepszy pomysł, bynajmniej oryginalny. No i tak staliśmy jak te kołki przy drodze, wypatrując samochodu.

    „Hiszpan, coś przydałoby się mieć na tę bramę” – stwierdziłam. „Tylko co?”. „No nie wiem, coś śmiesznego, ładnego…”. „Dobra, coś wymyślę” – odrzekł. I tak Hiszpan chodził od domu do domu pytając ludzi, co by mu dali na ową bramę. „Panie, ślub?!” – rzekła kobieta podekscytowana – „to musisz mieć pan kwiaty!”, po czym za jej pozwoleniem wyrwał większą połowę kwiatków zwisających z doniczki na zewnątrz domu. Zwinęliśmy je dookoła w kulkę tworząc coś na kształt bukietu. Hiszpan w gumofilcach w wełnianej czapce – zimówce z pomponem trzymał je na rękach jak małe dziecię. Z braku innych, kupiłam w kiosku jakże błyskotliwą kartkę zatytułowaną "Pozdrowienia z Bieszczadów" z widokiem na połoniny.

    Każdy samochód nadjeżdżający zza zakrętu na nasz widok jechał dalej z ogromnie rozweselonym kierowcą. Przejechał Zawilec z Romanem patrząc na nas z niedowierzaniem, jak gdyby za nami miało miejsce coś zabawnego. Stoimy godzinę… dwie… a samochodu weselnego ani widać, ani słychać. Nagle ujrzeliśmy księdza jadącego w przeciwnym kierunku. „Czyżby ślub już się skończył?” – jedno zadało pytanie drugiemu. „A cholera, zaczekamy aż będą wracać” – odparł mój kompan nieco już zirytowany.

    Kiedy minęła trzecia godzina rzuciliśmy kwiaty do rowu, jako pamiątkę po naszej bramie. Wracając do Wetliny spotkałam tam Zawilca. Opowiedziawszy mu owe zdarzenie odrzekł – „a ja się zastanawiałem, czy ten Hiszpan kwiaty przy drodze sprzedaje…”

    jimi

    Cisna, X 2010

    Ślub odbył się w Łopience. Kartka kilka dni później, ku mojemu zaskoczeniu, została doręczona do rąk własnych. Hiszpan do dziś wspomina mi o owej historii :)
    Ostatnio edytowane przez Corka_Browara ; 18-10-2011 o 18:15
    Jimi

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: O tym jak Hiszpan robił bramę…

    Świetne, w sam raz na październikowy wieczór.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przez skrzydlącą się bramę Lackowej ;) - relacja
    Przez Basia Z. w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 14:06
  2. O tym, jak to plany są po to by je zmieniać ;)
    Przez calanthe w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 18:35
  3. Krótka notka o tym jak śnieżyca z Postołowa odjechała...
    Przez Syberyjczyk w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 23:23
  4. Jak to z tym komentowaniem jest?
    Przez Gospella w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 21:36
  5. Spotkania z niedźwiedziami w tym roku i rady w tym zakresie
    Przez Piotr Wojciechowski w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-01-2006, 23:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •