Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    Trochę zdjęć do opisywanego wycinaka spaceru po `Biesach`... Osoby rozdrażnione zdrobnieniem `Biesy` z dołu i z góry przepraszam ...Zresztą lepiej pasuje Biesy niż Anioły. Zdjęcia te jak wynika z mapy wydawnictwa Ruthenus to wymienione już `Pohary` przed samym Jasłem

    PA113300.jpgPA113301.jpgPA113304.jpgmożdzierz.jpgPA113311.jpgPA113313.jpgPA113312.jpgPA113318.jpgPA113324.jpgPA113326.jpg
    Ostatnio edytowane przez Kusto ; 24-10-2011 o 19:47

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)


  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    ...Dalej już na Okrąglik i od niego niebieskim szlakiem do Przełęczy Nad Roztokami, po tym do schroniska w Roztokach co się zowie Cicha Dolina... cisza tam naprawdę urzekająca :)

    PA113356.jpgPA113358.jpgPA113365.jpgPA113371.jpgPA113376.jpgPA113379.jpgPA113383.jpgPA123384.jpg

    pierwsze trzy: między Jasłem a Okrąglikiem
    czwarte: na Okrągliku
    piąte: na niebieskim szlaku w kierunku Przełęczy Nad Roztokami
    szóste: `ostre` zejście do samej przełęczy
    przedostatnie: pod schroniskiem w Roztokach Górnych
    ostatnie: ranek w schronisku :)

  4. #14
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kusto
    Nie próbowaliście czasem postukać tym pociskiem o drzewo, żeby sprawdzić czy nie "puknie"?

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    o a w jaki dzień byliście na Jaśle? może się mijaliśmy:D

    chociaż nie.. raczej się nie mijaliśmy bo w te samą stronę szliśmy... a nie pamiętam co by mnie kto na szlaku wyprzedzał albo co bym ja kogo dogoniła... :)

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    ... Do Cichej Doliny zaszliśmy w momencie kiedy do zmroku pozostała niecała godzina... Poprosiliśmy o suchy kąt i takowy dostaliśmy... Dnia następnego trzeba nam się było zebrać przed dziesiąta, `ponieważ doba się kończy`, tak więc oszczędzając opisu, po wysuszeniu tego co przez noc dało się wysuszyć pozbieraliśmy się i ruszylismy dalej... Przeszliśmy przez skrzyżowanie, w lewo było (i jest) do sioła Solinka, a na wprost do Lisznej i poszliśmy na wprost pokonujac most drogowy i za jakieś pareset metrów skręciliśmy w lewo poszukujac dogodnego miejsca na wejście na Hyrlatą... Znaleźliśmy takie po sforsowaniu po kamieniach rzeczki Roztoka, a po tym zaraz tak samo forsując tylko mniejszą do tej pierwszej wpadającą Przed nami odkrył się `szlak gąsiennicowy` początkowo wcięty jak wąwóz, a po tym złagodniał do stoku... Punkty zaznaczone na mapie tego górotworu to w kolejności naszego maszerowania Pilnik, Rosocha (1085), po tym przełęcz Koszary (1022), dalej Szymowa Hyrlata (1103), po tym Wielka Hyrlata (chociaż od tej pierwszej niższa - 1069), Berdo przy Fryczów Rihu (1041) i tu skręciliśmy w dół na lewo z owego Berda w kierunku mniej więcej miejscowości Solinka, `szlakamy gasiennicowymy`, jak się okazało potem - rzeczką... Wypłoszyłem jelenia z jednym rogiem (być może w tym momencie biedak drugi sobie ułamał) rymsnąwszy na tyłek, schodząc, bo stromizny tu były dość duże a i ślisko od gliny i błota, i rumoszu na którym ładnie można porumotać sobie gnaty ... Napotkaliśmy tabun Salamandr w rzecznym jarze i doszliśmy w końcu do drogi z Żubraczy do Solinki albo na odwrót, jak kto woli :)... Teraz zdjęcia ...

    PA123393.jpgPA123395.jpgPA123397.jpgPA123401.jpgPA123402.jpgPA123411.jpgPA123412.jpgPA123413.jpgPA123414.jpgPA123407.jpg
    opis:
    zdjęcia te przy wejściu od Roztok Górnych w okolicy Pilnika, jeszcze przed szczytem Rosocha...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    Cytat Zamieszczone przez calanthe Zobacz posta
    o a w jaki dzień byliście na Jaśle? może się mijaliśmy:D

    chociaż nie.. raczej się nie mijaliśmy bo w te samą stronę szliśmy... a nie pamiętam co by mnie kto na szlaku wyprzedzał albo co bym ja kogo dogoniła... :)
    ... To był wtorek 11-go października... oprócz poszukiwaczy `nikawo` nie naszliśmy, nikt nas nie wyprzedzał, nikogo nie minęliśmy ... szkoda

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Kusto
    Na forum od
    09.2010
    Rodem z
    Zgierz
    Postów
    287

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nie próbowaliście czasem postukać tym pociskiem o drzewo, żeby sprawdzić czy nie "puknie"?
    Jasne... naparzałem czubeczkiem o kamień ile wlezie, ale nic... chcialem żeby Lucyna zrobiła zdjęcie perspektywiczne w momencie... lecz koncepocja legla w gruzach

  9. #19
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    A to pech...

  10. #20
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: ...był sobie pażdziernikowy wypad w `Biesy` ;)

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    ... To był wtorek 11-go października... oprócz poszukiwaczy `nikawo` nie naszliśmy, nikt nas nie wyprzedzał, nikogo nie minęliśmy ... szkoda
    a no to ja na Jaśle byłam w niedziele... 9-go :) a we wtorek... co ja to robiłam, nie pamiętam )

    Cytat Zamieszczone przez Kusto Zobacz posta
    Jasne... naparzałem czubeczkiem o kamień ile wlezie, ale nic... chcialem żeby Lucyna zrobiła zdjęcie perspektywiczne w momencie... lecz koncepocja legla w gruzach
    za mało się starałeś! trzeba było jeszcze mocniej... )

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. bylo sobie kino...
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 23:39
  2. Podarujmy sobie
    Przez mniszek w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 22:48
  3. Byłem.. 9 godzin . Ale byłem..
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2006, 00:19
  4. DZIEWICZY WYPAD W BIESY!
    Przez KaTu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 09:10
  5. I był Beskid i były słowa ...
    Przez Ezechiel w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2005, 10:41

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •