Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 18 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 251

Wątek: Forumowe światełko pamięci

  1. #71
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    W ostatnim czasie rzeszowska tvp pokazała program prowadzony przez dr. Olejko o tragedii w Salinie.
    Nie wiem czy jest możliwość odszukać to w archiwach telewizyjnych ?

  2. #72
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Bez względu na pogodę i przesilenia polityczne chciałbym skrzyknąć akcję " Forumowe Światełko Pamięci"
    Będzie to w ostatni łikend października czyli wychodzi - 28 października

  3. #73
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    jest plan co do miejca? tam gdzie rok temu ?
    mnie chodzi po głowie Stanisławów /Iwano-Frankiwsk gdzie z jednej strony miasta jest Demianów Łaz w którym mordowali Sowieci a z drugiej strony Czarny Las gdzie mordowali Niemcy

  4. #74
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Stanisławów ? Drohobycz ? Czarny Las ? Katyń ? , to wszystko propozycje na dłuższy wyjazd.
    Dobromil jest prostszy, bo w zasięgu jednego dnia.

  5. #75
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Zbliża się termin wyjazdu (przypomnę że to najbliższa niedziela) , a przygotowania trwają.
    Zakupiłem dzisiaj zielone znicze , bo taka była prośba jednego z forumowiczów
    .
    znicze.jpg
    Oczywiście że nie prowadzimy żadnej zbiórki publicznej, bo nie mam zezwolenia ministerstwa finansów.
    Udział w "akcji" jest w pełni prywatny i taki będzie mieć charakter, a forum jest tylko płaszczyzną porozumiewawczą.
    Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w tych działaniach to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do Dobromila.
    PLAN jest taki : wyjazd jednodniowy - punkt kontaktowy to plac przed kościołem w Dobromilu (kościół jest tylko jeden)
    Czas spotkania : 10.30 czasu ukraińskiego - ale jak to przeliczyć na czas aktualny ? tego nie wie nikt, bo nie wiadomo czy będą tam przesuwać czas czy też nie.
    Właśnie o tej godzinie ma się rozpocząć msza święta która będzie trwać ok 1 godziny. Kto w tym czasie dotrze dołączy do grupy
    udającej się na miejsce kaźni w Salinie. Na początku tego wątku jest mnóstwo informacji na ten temat.
    Potem wycieczka (spacer) do cerkwi Bazylianów + ewentualnie na ruiny zamku Herburtów, tak aby pod wieczór wrócić na ten niezwykle urokliwy cmentarz w Dobromilu i tam zapalić znicze na opuszczonych polskich grobach.
    Powrót do domu.

  6. #76
    Awatar Alchem
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Korzystając z niniejszej płaszczyzny porozumiewawczej, chciałbym zapytać o możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu, oczywiście w pełni prywatnego. Niestety, ze względu na odległość nie mogę uczestniczyć osobiście. Czy mógłbym w inny sposób przyłączyć się do akcji? Może być PW.
    Pozdrawiam ministerstwo finansów.

  7. #77
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czas spotkania : 10.30 czasu ukraińskiego - ale jak to przeliczyć na czas aktualny ? tego nie wie nikt, bo nie wiadomo czy będą tam przesuwać czas czy też nie.
    aż sobie poczytałem zeszłoroczne posty o umiejscawianiu w czasie i przypomniałem sobie co z tego wynikło :D
    ciekawe, czy i tym razem ktoś się zagubi między czasami i czy msza zacznie się i tak godzinę wcześniej
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 23-10-2012 o 17:57 Powód: ort

  8. #78
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Cytat Zamieszczone przez Alchem Zobacz posta
    Korzystając z niniejszej płaszczyzny porozumiewawczej, chciałbym zapytać o możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu, oczywiście w pełni prywatnego. Niestety, ze względu na odległość nie mogę uczestniczyć osobiście. Czy mógłbym w inny sposób przyłączyć się do akcji? Może być PW.
    Pozdrawiam ministerstwo finansów.
    Można przekazać znicze, grzecznościowy kontakt na priva do forumowicza : Komisarz von Ryba , albo do mnie.

  9. #79
    Bieszczadnik Awatar joorg
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Krosno
    Postów
    2,335

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Zbliża się termin wyjazdu (przypomnę że to najbliższa niedziela).... tak aby pod wieczór wrócić na ten niezwykle urokliwy cmentarz w Dobromilu i tam zapalić znicze na opuszczonych polskich grobach.
    ...Powrót do domu.
    O której robicie wyjazd z Rzeszowa ? i z jakiego punktu zbornego ?.. ma się rozumieć przez przejście Krościenko.
    "dosyć często rozważam co jest warte me życie?...tam na dole zostało wszystko to co cię męczy ,patrząc z góry w około - świat wydaje się lepszy.."
    Pozdrawiam Janusz

  10. #80
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Forumowe światełko pamięci

    Nie ma wspólnego wyjazdu z Rzeszowa. Na tą chwilę wiem o dwóch pojazdach + jeden pojazd z Brzozowa.
    Nie można w żaden sposób określić czasu przekraczania granicy w Krościenku, dlatego wyznaczony został czas spotkania w Dobromilu pomiędzy 10.30-11.30 czasu ukraińskiego w Dobromilu.
    Wiem, że to jest skomplikowane , ale trudno - ta akcja jest prosta , tylko że skomplikowana.
    p.s. czy Duszki wrócą z Sudetów ?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Podobne wątki

  1. Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
    Przez komisaRz von Ryba w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 00:16
  2. Koszulki forumowe - edycja druga
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 21:32

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •