Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Mojemu Ojcu.

  1. #11
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    Dobrze kojarzysz, choć przyznaję, zakręcone to troszkę ( ale w szczegóły wdawać się nie będę, bo jeszcze bardziej zagmatwam). Po okresie "kieleckim" wrócił do Krystynopola, gdzie się urodziłam (w 50) . Dziadkowie zostali przesiedleni do Michniowca w 51 a my dołączyliśmy do nich w 53, bo znów Rodzice mieli krótki, starachowicki przystanek.Tak czy siak, wrócić "na swoje" nie można było. Wprawdzie nie jechaliśmy ze wszystkimi repatrianckim transportem w Bieszczady, ale za to dobrze pamiętam wielodniową jazdę z całym dobytkiem towarowym pociągiem ze Starachowic do Ustrzyk. Stąd już nie było czym się dostać do Michniowca i chyba odbyło się to ciężarówką.

    Do Buby!
    W wolnych chwilach spisuję wszystko co pamiętam w grubym kajecie (czyli tradycyjnie).Głównie, żeby to się jakos zachowało dla mojej Wnuczki. Ubolewam strasznie, że nie nagrałam wspomnień mojego Taty, jego pięknego śpiewu. Tego już nie zawrócę....!

  2. #12
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Piastowy
    Postów
    571

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    tak się zadumałem jak bardzo pogmatwane są życiowe ścieżki ludzi z naszych okolic, po których przejechał się walec historii
    i jak dużo szczęścia mamy, że w ogóle pojawiliśmy się na świecie.
    Mój dziadek jakiś czas mieszkał w Samborze.
    Ostatnio edytowane przez Miejscowy ; 02-11-2011 o 15:18

  3. #13

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    WUKA, dziękuję. W trudnym dniu dzięki Tobie udało się zatrzymać na chwilę i zadumać...
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  4. #14

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    Dziękuję Wuka.
    W ten Dzień Zaduszny zapalam światełko za Twojego Tatę i tych wszystkich wysiedlonych z Twoich rodzinnych stron.

  5. #15
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    Dziękuję doroto z krakowa. Dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, Bieszczady są miejscem wędrówek, muzycznych imprez, szukaniem "egzotyki", fascynacją zakapiorami. Ja, jako forumowy dinozaur, mam też inne odniesienia. To są moje bardzo osobiste wspomnienia, zakorzenione głęboko i powracające dość często, zwłaszcza w dniach takich jak Zaduszki. Napisałam kilka zdań o moim Ojcu, bo dla mnie już na zawsze zostanie Najprawdziwszym Bieszczadnikiem. Takim bezimiennym trochę a jednocześnie jednym z wielu, którzy kochali te góry po swojemu i mocowali się z trudną codziennością.
    Ciut więcej można przeczytać na mojej stronie, gdzie uchylam rąbka moich prywatnych zapisków z tamtych czasów. Pozdrawiam najcieplej. WUKA

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Napisałam kilka zdań o moim Ojcu, bo dla mnie już na zawsze zostanie Najprawdziwszym Bieszczadnikiem. Takim bezimiennym trochę a jednocześnie jednym z wielu, którzy kochali te góry po swojemu i mocowali się z trudną codziennością.
    Cale szczescie ze bezimiennym.. bo to co z tymi imiennymi bieszczadnikami zrobila obecna komercha to sie slabo robi..

    Szkoda ze nie nagralas spiewow czy opowiesci swojego taty.. ja tez teraz zaluje ze nie zapisalam chociaz czesci opowiesci mojego dziadka o wojnie, o ziemiach odzyskanych, przygodach jak z powiesci i zwyklym szarym zyciu tamtych lat, ktore dla nas pachnie czyms niesamowitym.. zawsze czlowiek robi sie madry jak jest juz za pozno..

    Zazdroszcze twojej wnuczce takiej babci!!
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Mojemu Ojcu.

    jako młodzi , tak rzadko interesujemy się przeszłością , historią swych najbliższych. Trawimy terażniejszość...., póżniej jest za póżno- czego żałujemy....
    Oni cicho odchodzą, a nam zostaje mgła wspomnień...

    buba, też będziesz fajną babcią .. / tylko musisz się ciut postarać ! /

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •