Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

  1. #21
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Michale mimo chęci Moczarne w mym władaniu nie jest Regularnie bywa tam tylko SG i służby parkowe, więc i jedni i drudzy powinni ewentualnie zareagować. Barnaba natomiast jako znany badacz bieszczadzkich wód, wiedzący jak uzyskać pozwolenie na brodzenie po moczarach z pewnością wie komu powinien to zgłosić... no chyba, że rzeczywiście tak jak piszesz jest tylko zabłąkanym turysta
    Marcin

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Marcins
    Cytat Zamieszczone przez marcins Zobacz posta
    Michale mimo chęci Moczarne w mym władaniu nie jest Regularnie bywa tam tylko SG i służby parkowe, więc i jedni i drudzy powinni ewentualnie zareagować. Barnaba natomiast jako znany badacz bieszczadzkich wód, wiedzący jak uzyskać pozwolenie na brodzenie po moczarach z pewnością wie komu powinien to zgłosić... no chyba, że rzeczywiście tak jak piszesz jest tylko zabłąkanym turysta
    Ja wiem, że to nie jest Twój rejon - ale pisałem nie tylko o tym, ale to pominąłeś.
    W takim razie - co z Rabiańskim potokiem i tą doliną?
    Bo według mnie juz dawno powinna stracić ten status.
    Ale może gdybyście zgłaszali naruszenie norm wcześniej - nadal byłoby tam jak dawniej i gówniany zakład kruszywa zabuliłby, że hoho.
    Wypały na szczęście zdychają, ale to co zniszczyły - długo, długo sie nie odrodzi.

    No dobra. Baba swoje, a ksiądz swoje.

    Nie wtrącam sie więcej.

    Pozdrawiam i
    życzę wszystkim jak nie dzikich,
    to przynajmniej czystych
    Bieszczadów

  3. #23
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Barnaba,
    Łamiesz prawo, to rób to tak, aby nikt nic nie wiedział. Nie chwal się tym na lewo i prawo, bo wtedy Twoje złości na smugi oliwy, buców w Toyotach itd są nie namiejscu.
    A jeśli chcesz coś ruszyć z tematem tytułowym, to skieruj te zdjęcia do derekcji BdPN i zadaj pytanie oficjalnie: co robi tamtejszy konserwator obwodu, że tak tam źle. Skieruj tych zdjęć jak najwiecej lecz pamiętaj, że każde będzie dowodem również na Twoje złamanie prawa Czy Twoje pytanie o karę za zejście ze szlaku ma jakiś związek z ew. chęcią oficjalnego odpytywania BdPN o Moczarne?:)
    Pozdrawiam,
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  4. #24
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Cytat Zamieszczone przez Michał Zobacz posta
    Wypały na szczęście zdychają
    na szczescie????

    moze sie smolarze przeniosa w gory kaczawskie jak ich w bieszczadach nie chca? jeden wypal juz tam mamy!!!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 26-11-2011 o 00:40
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Właśnie, nie do końca ogarniam wpływ wypału na środowisko. Leśnicy zapewniają że ciągle wzrasta powierzchnia lasów a nie maleje, a emisja spalin jest natychmiast neutralizowana przez lasy.

    Heh, a z tym Moczarnem to zwyczajnie forumowo wsadziłem kij w mrowisko. Nie wierzę że dyro parku coś zrobi, a tym bardziej że komendant SG, dlatego piszę na forum, wylewam swoje żale, aby inni czytając te posty nie zastanawiali się "iść czy nie iść" tylko "kiedy iść żeby nie było za późno". Nie wierzę że w tym kraju przyroda jest chroniona równo przed wszystkimi ludźmi. Zdjęć i pytań też nie będę wysyłał do parku bo dobry gospodarz wie, że ktoś zrobił brzydką kupe i trzeba to posprzątać. A jacy gospodarze- to widać. SG też kładzie laskę na przyrodę- można to empirycznie stwierdzić licząć wzrastającą liczbę papierków po cukierkach na szlaku przez Opołonek np, albo na ścieżce z Rawki w stronę Rozsypańca.

    W kwestii samego mandatu, to też można przeliczyć. Ilość lat/wyjazdów w biesy, dni łażenia- i ilości kupionych biletów- w przeliczeniu na dzień/trasę, odnieść do jednego mandatu np w Moczarnem, czy innym miejscu, który (może ale nie musi być wlepiony), to i tak się opyla :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #26
    Ekspert Roku 2011
    Ekspert Roku 2010
    Forumowicz Roku 2009
    Awatar marcins
    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Lesko/Rabe
    Postów
    3,394

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Tylko nie mów Barnabo, że zamierzasz się zgłosić po mandat?
    Marcin

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    no bez przesady... za tę kasę wolę pojechać w góry :)
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  8. #28
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Tak, czy siak:
    1. Moczarne nie jest jakąś przepiękną doliną;
    2. Kto nie wierzy i tak tam zajrzy. Co za różnica? Większość z nas jeździ samochodami. Czy wszyscy konsekwentnie przestrzegają Kodeksu Drogowego? Większość z nas płaciła mandaty, więc nie wmawiajcie mi, że do Moczarnego nie można bo takie jest prawo, a przez wieś 65km/godz można. W dupie mam taką kalkulację. Łamiemy prawo, licząc się z konsekwencjami, i tyle.
    3. Dyrekcja Parku jest od tego /takie jest moje zdanie/ żeby poza innymi zadaniami pilnować, coby nikt bez uprawnień nie właził do rezerwatu bez zezwolenia. A tym bardziej wjeżdżał nie sprawnym samochodem. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że SG goniła kogoś po Moczarnem z rozbitą miską olejową..
    4. Domek w Moczarnem jest w gestii Dyrekcji BPN ale nie wymagajmy, żeby non stop kontrolowała ona co tam się dzieje. Są ludzie i parapety. Nawet pośród nas... Może warto żeby BPN baczniej przyjrzał się, jak ludzie korzystający z tego domu w rezerwacie spędzają czas? ? Patrz post Lucyny na sąsiednim forumie :) /
    5. Czemu nikogo nie zainteresował domek w Bukowcu i ludzie z niego korzystający?
    6. Pisanie do Dyrekcji BPN w tej sprawie, to tak jak apel do PZPN w sprawie odwołania Grzegorza Laty...
    Ot i tyle Bertranda w tym temacie.

    Pozdrawiam tych co byli i tych co będą / Ja się tam już nie wybieram. Są piękniejsze miejsca w Bieszczadzie/
    Ostatnio edytowane przez bertrand236 ; 01-12-2011 o 23:33
    bertrand236

  9. #29
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Ad 4.
    Była jedna chata, której władze nie ogarniały, i zrobiły powtórkę z akcji wisła. Rozjechana detem, dokładnie spalona. Inna chata pod przykrywką likwidacji azbestowego dachu i złego stanu, została spalona w środku parku, najfajniejsze schronisko też juz nie istnieje. Pytanie czy domek robi za burdel dla zamożnych i przynosi dochód konkretnym osobom (a one nie decydują o rozbiórce), czy burdel te osoby mają u siebie w pracy i zapomnieli że w ich obowiązku jest dbanie o tę chatę. Jak nie ma co z tym zrobić to można sprzedać, spalić, rozebrać, albo udostępnić jakiejś biednej rodzinie której dom się wali. Obecnie jest wariant najgorszy, chata stoi pusta, wkurza i nikomu konkretnie nie służy.

    Bertrand... dolina jak dolina, mnie sie tam podoba, innym nie. Ale muchowa polana i te jagody i te paprocie... to było coś!!!
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  10. #30
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Moczarne, czyli co w trawie piszczy?

    Moczarne kiedyś było fajne... Tyle powiem. I wcale nie było tam tak dziko. Była kolajka, mielerze, kopeć leciał w niebo, że hej.
    A gdy się poszło na Zdegową, to ślady wilków też były. Co znaczyło, że te trochę dymu z wypału przynajmniej im mało szkodziło.
    Co do włażenia w rezerwaty - jeśli się to robi, to trza to robić po cichu i nie rekalmować tej formy bytu zanadto. Dlaczego? Żeby inni nie próbowali;> Tylko i wyłącznie dlatego.
    Jeśli nie uważacie przesyłania do derekcji pn-a donosów za skuteczne, to wysyłajcie do minśrodu:)
    pzdr
    Derty
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Co piszczy w trawie w BPN...
    Przez tidżej w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 14:52
  2. Co w trawie piszczy.... gminie Cisna :)
    Przez Barnaba w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 09:42
  3. klasyka czyli TOP TEN
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-01-2013, 22:32
  4. MRU - czyli majówka z bunkrami.
    Przez Hero w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 12:23
  5. Historia alternatywna czyli kontrfaktyczna
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 07:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •