Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Stół i ławy są namalowane na kostce.
    Oddzielmy to co zostawiamy w wirtualnej rzeczywistości od tego o co w rzeczywistym świecie wyskrobane...

  2. #12
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Zdarzyło mi się kiedyś zaplątać z towarzystwem (albo towarzystwu ze mną, mniejsza o to) w odwiedziny do Długiego, do Duszatyna. Joanna pokazała nam wtedy kilka płaskorzeźb pozostawionych tu i ówdzie przez bardzo uzdolnioną osobę. I tak jak tamte płaskorzeźby bardzo mi się podobały, tak jak z przyjemnością można popatrzeć (przez chwilę) na te ławki wymalowane na bruku, tak na to



    wybaczcie, ale z przyjemnością nie patrzę. Nijak się to ma do duszatyńskich płaskorzeźb, nijak się to ma nawet do tych ławek. Za to doskonale pasuje do obrazków załączonych przez Wojtka.
    Czterech panów B.

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Tu dałem plamę. I narzędzie miałem, i już ktoś dał dobry przykład a ja zaniedbałem. I dzieci nic nie znajdą.
    (...)
    Tutaj nie będzie łatwo, konkurencja duża. Ale wezmę młotek i majzelek, będę bardziej wyrazisty.
    Wojtku, znalazłam dla Ciebie romantyczne miejsce w stolicy, ba! w jej sercu!
    Jeszcze jest trochę wolnej przestrzeni! (do podpisu;-)
    Na górce, ciche, a jednocześnie na głównym szlaku zwiedzających, Dziedzictwo Kultury, bądź pewien, że pozostaniesz w pamięci pokoleń...
    Szykuj majzelek, zwłaszcza jako Powsimorda forum powinieneś się poczuwać i wyciąć swoją sygnaturę, niech zostanie na wieki... ślad dla potomnych;-)
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez maciejka ; 20-02-2012 o 23:45 Powód: Wyrzuciłam namiary, bo jeszcze wiecej chętnych się znajdzie...

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    I tak jak tamte płaskorzeźby bardzo mi się podobały, tak jak z przyjemnością można popatrzeć (przez chwilę) na te ławki wymalowane na bruku,
    czyli nie chodzi o to ze malowanie jest z gruntu złe tylko trzeba malowac ladnie? ok, z tym sie moge zgodzic ze milej popatrzec na cos ladnego.. Ale niestety duzo ludzi wszystko wrzuca do jednego worka- czego przykladem moze byc zniszczenie sciennych malowidel i wierszy- uznanych za akt wandalizmu, na Pętli Boryszynskiej na MRU poprzez zamalowanie wszystkiego biała farba...
    Wiec z pokora przyjme oskarzenie jak mi ktos wytknie zupelny brak talentu moze kiedys sie poducze i poprawie ;-) (acz tylko praktyka czyni mistrza... )

    czy masz gdzies fotke tych duszatynskich plaskorzezb? bardzom ich ciekawa!!!!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 20-02-2012 o 23:57
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    czyli nie chodzi o to ze malowanie jest z gruntu złe tylko trzeba malowac ladnie?
    Nie tylko. Ważne jest też wyczucie miejsca, szacunek dla pracy innych i kilka kolejnych, drobniejszych warunków. Bez tego wszystkiego, trudnego do zdefiniowania ale jednak dość czytelnego, to jednak są akty wandalizmu. W szczególności paćkanie po budynkach bez uzgodnienia z właścicielem zawsze będzie wandalizmem i należy się liczyć z tym, że będzie to zamalowywane. Najlepiej na koszt paćkającego.

    czy masz gdzies fotke tych duszatynskich plaskorzezb?
    Nie mam. Trzeba odwiedzić Długiego w Duszatynie Warto, nie tylko ze względu na te pamiątki.
    Czterech panów B.

  6. #16
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Warto? Taa, ale tylko w terminie obejmującym 28 sierpnia
    Pozdrawiam
    Długi
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Wychodząc z lotniska w Londynie czy Liverpoolu bardzo wiele przyjezdnych zwraca uwagę na mało estetyczny widok pod swoimi stopami:
    Splotchy-gum-pavement2.jpg

    Problem gum do żucia wypluwanych na chodniki istnieje w Anglii od wielu lat. Różnego rodzaju myjki, kerszery itp przynoszą efekt chwilowy. Kampanie społeczne z zasady mają za zadanie edukować i zmienić postawę w długim okresie czasu, a ich skuteczność daje się obserwować nawet i po kilku latach. Angielskie miasta potrzebowały szybkiego rozwiązania narastającego problemu.
    Mieszkając kilka lat temu w małym miasteczku w zachodnim Yorksire moje zaciekawienie wzbudziły plansze formatu A3, które pewnego dnia wyrosły jak grzyby po deszczu w centrum miasta. Pojawiły się na większości latarni, wzbudzając zainteresowanie przechodniów. Jako, że był to okres wyborów, plansze przedstawiały karykatury polityków okraszone zabawnym hasłem oraz napisem STICK YOUR GUM HERE. Nikt nie miał wątpliwości co należy zrobić. Ilość gum na plakatach rosła z dnia na dzień, a na chodnikach malała. Plakaty były wymieniane regularnie, ich tematyka również się zmieniała. Ludzie z czasem przyzwyczaili się do nowego elementu miejskiego krajobrazu i zaczęli po prostu z niego korzystać. Jak to w życiu bywa - potrzeba matką wynalazku.
    gum_target.jpg gum-poster.jpg Gum_Target_in_High_Street_-_geograph.org.uk_-_1139928.jpg GumTarget-Panneau-a-chewing-gum-Collez-votre-gomme-ici.jpg kitchener-you-are-the-man-i-want-stick-your-gum-here-550.jpg

    Czy nam się to podoba czy nie, zjawisko pozostawiania "śladu dla potomnych" nie zniknie, dopóki ci z fantazją nie wpadną na pomysł zaspokojenia potrzeby tych bez fantazji. Innymi słowy - zamiast mnożyć problemy, może warto by się było zastanowić jak je rozwiązać, hmm?

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    I dodam jeszcze do zbioru coś od siebie, pozostawiając to bez komentarza:

  9. #19
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Jakby tak jeszcze wymyślono sposób na psie kupy na chodnikach.

    Pozostawianie "swoich śladów dla potomnych" w dowolnych miejscach i w dowolny sposób oceniam tak samo jak te psie kupy.

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Mamcia DwaChmiele
    Na forum od
    04.2011
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    423

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Zdjęcia ruin cerkwi w Krywem. Bulwersujące, prawda?


    A to? Czy aby na pewno było potrzebne w tym miejscu?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Wydzielone] Lucyna jako filar 321
    Przez vm2301 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 16:21
  2. Czy leśnik to szkodnik? [wydzielone]
    Przez marcins w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 15:07
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 14:48
  4. Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]
    Przez SzaryWilk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 10:09
  5. Mój
    Przez KKKrzychoo w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2006, 14:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •