Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

  1. #1
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Pozdrowienia dla Buby która pięknie przyozdobiła domek :D


    Jakoś mi do Buby-wędrowniczki-marzycielki nie pasuje tego typu przyozdabianie. Może ktoś się podszył?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 21-11-2011 o 20:41 Powód: Poprawki po wydzieleniu wątku

  2. #2

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    Ja też obstawiam, że to jednak poza wrażliwością Buby.
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 21-11-2011 o 20:45 Powód: Poprawki po wydzieleniu wątku
    Gór, co stoją nigdy nie dogonię... -->

  3. #3
    Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006
    Postów
    3,380

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    Buba Ty wandalu już Cię nie lubię ha ha ha
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    ale co ?? ...dechy powyrywała . czy co ??.... ogniska nie rozpalili. Może to toperz mazał ?

  5. #5
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Buba - podejdź do płota. Parę osób - kawałek wyżej - chciało Cię o coś zapytać
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 21-11-2011 o 20:41 Powód: Poprawki po wydzieleniu wątku

  6. #6
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Jakoś mi do Buby-wędrowniczki-marzycielki nie pasuje tego typu przyozdabianie. Może ktoś się podszył?
    No niestety to jednak musze was rozczarowac- lubie takie "przyozdabianie" wiaty, szalasy, ksiegi pamiatkowe jak sa- bardzo to lubie. Nie tylko zostawiac swoj slad, ale takze czytac inne. Niezmiernie mnie cieszy jak znajde gdzies podpis znajomych sprzed lat. Nie zapomne jak w pewnej wiacie- pod stolem odszukalam podpisy swoich rodzicow z roku 72. Cieszylam sie jak dziecko ze sie zachowaly 30 lat!! Kiedys mialam nawet sciane w pokoju na ktorej zobowiazywalam kazdego kto odwiedzil nasz dom aby zostawil jakis wpis. Jak ma wene tworcza niech napisze wiersz albo cos narysuje, jak nie niech chociaz sie podpisze z data. Do dzis mam ta tapete zdarta ze sciany na pamiatke (niestety zalalo mi pokoj i musielismy zmienic tapety). Wiem, ze wielu ludzi tego nie rozumie, uwaza za wandalizm- ale dla mnie jest w tym romantyzm
    Tzn mam kilka zasad ktorych nie łamie- nie podpisuje sie nigdy jako pierwsza na czystej scianie, nie uznaje mazania po obiektach przyrodniczych typu np. skały a takim co ryja nozem drzewa to bym urwala jajca (uwazam to za okaleczenie drzewa, zrezsta tak samo jak wbijanie tabliczek kierunkowych..)

    Od zawsze kontrowersyjna rzecza byly scienne podpisy, wiersze czy malunki np. na scianach miedzyrzeckich bunkrow. Obecne trasy turystyczne czynnie z nimi walcza zamalowujac rowno na bialo, zeby bylo czysto i porzadnie. Wielu ludzi nie spojrzy, ze czesc z nich przedstawia wartosc wrecz artystyczna, a inne sa po prostu fragmentem historii tych miejsc...

    https://picasaweb.google.com/pulchny...06085278629074
    https://picasaweb.google.com/pulchny...07153113556418
    https://picasaweb.google.com/pulchny...85783680576914

    W oczach czesci z was pewnie i tak pozostane wandalem.. pewnie jeszcze w niejednej chatce i wiacie wspomnicie o paskudnej bubie ale coz.. Rzecz wzgledna.. Jak ktos pomaze sprajem skale lub budynek to wandal, ale jak pomaze szlakiem wszystko na swojej drodze to bohater i dzialalnosc godna pochwaly..

    Ciekawe jest tez, ze wielu przeciwnikom "mazania po scianach" jak gdzies przywiesza reklame- tak jak chociazby jakis czas temu na scianie hawiarskiej- reklamy nie przeszkadzaja.. Jak ktos napisze na murze "polonia bytom" to wandal i trzeba z nim walczyc- ale jak przywiesza wizerunki kielbas z lidla za 7 zl to juz ok..
    Ostatnio edytowane przez buba ; 05-11-2011 o 22:24
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Karpaty Wschodnie - wrzesień 2011

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    ... bardzo to lubie. Nie tylko zostawiac swoj slad, ale ...
    Postanowiłem wstrzymać się dwa-trzy tygodnie z odpowiedzią na powyższy tekst. Bo czasem człowiek coś nakłapie dziobem w afekcie, to potem żałuje. I dobrze zrobiłem, bo zamiast pisać jakieś impertynencje i morały, przemyślałem spokojnie to wszystko. I jutro jadę do sklepu kupić spraye, flamastry, nożyk do wycinania i może coś tam jeszcze.

    Moje dzieci są w wieku 30+, więc to pokolenie stracone, nie znajdą już śladów mamusi i tatusia na ławkach, ścianach, tablicach, murach. Ale trzeba pomyśleć o wnukach i kolejnych pokoleniach. Niech one nie będą, jak te sieroty, których przodkowie nie zostawili śladów po sobie. Kupię jeszcze coś do skrobania w tynkach i betonach, to jest wyraziste i powinno się długo trzymać.

    Przeglądam różne zdjęcia i …. klapki spadają mi z oczu! Ja dopiero teraz zauważyłem, że to przedstawia wartość wręcz artystyczną!
    I mam teraz duży kłopot: od czego zacząć? Mam tyle do nadrobienia a życie jest takie krótkie. Trzeba wybrać obiekty a w nich takie miejsca, by moja twórczość została zauważona. Muszę też poznać etykę kreślarzy. Trochę mogę to podpatrzyć u mojego psa: on też głównie oblewa te miejsca, które już wcześniej były oblane.

    Tu dałem plamę. I narzędzie miałem, i już ktoś dał dobry przykład a ja zaniedbałem. I dzieci nic nie znajdą.


    Tu też mogłem dopisać jakąś cenna uwagę o florze lub faunie gorczańskiej.


    Tutaj nie będzie łatwo, konkurencja duża. Ale wezmę młotek i majzelek, będę bardziej wyrazisty.


    I na koniec moja miłość, stare cerkwie. Już się w duchu cieszę, że też tam zostawię swój ślad. Aż mi poezja z palców na klawiaturę kapie. Może trochę za długi tytuł, ale ile nadziei w tekście:

    marzenia starego wedrowca czyli na prawdziwa sztuke nigdy nie jest za pozno

    chyba
    jeszcze
    gdzies sie
    zmieszcze

    IMG_3983.jpg . IMG_4442.jpg . IMG_4427.jpg

    P.S. Proponuję odciąć końcówkę tego wątku i przenieść do "oftopika", bo jest mało na temat Karpat Wschodnich we wrześniu.

  8. #8
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar maciejka
    Na forum od
    07.2009
    Postów
    1,862

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Buba, przepraszam, nie rozumiem, czy to że zostawiłaś napitek plus coś na ząb na stole, nazywasz wandalizmem?

    Czy może wydrapałaś coś na stole, czego mój wzrok nie dostrzega?

  10. #10
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Mój ślad dla potomnych [wydzielone]

    Cytat Zamieszczone przez maciejka Zobacz posta
    Buba, przepraszam, nie rozumiem, czy to że zostawiłaś napitek plus coś na ząb na stole, nazywasz wandalizmem?

    Czy może wydrapałaś coś na stole, czego mój wzrok nie dostrzega?
    Stół i ławy są namalowane na kostce.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. [Wydzielone] Lucyna jako filar 321
    Przez vm2301 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 16:21
  2. Czy leśnik to szkodnik? [wydzielone]
    Przez marcins w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 15:07
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 14:48
  4. Sandomierz [wydzielone z: Jak tam kolorki]
    Przez SzaryWilk w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 10:09
  5. Mój
    Przez KKKrzychoo w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-12-2006, 14:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •