Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Przejście w Krościenku

  1. #1
    maknop
    Guest

    Domyślnie Przejście w Krościenku

    Nie orientujecie sie jak wyglada sprawa dojazdu z granicy z Kroścenka do Lwowa, czy lokalni przewoźnicyz jednej i drugiej strony umożliwiają dojazd, czy jest tam na razie pustynia, jesli chodzi o transport? Czy polscy przewoźnicy też się tam kręcą? Planuje wyjazd w wakacje i chciałby wiedzieć coś więcej, z góry dziękuję

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Re: Przejście w Krościenku

    Jeśli będziesz w wakacje w Bieszczadach, to przejdź się po Polańczyku i zwróć uwagę na ogłoszenia. Szczególnie przy (i w recepcji) sanatorium "Siarkopolu". Ogłaszają się tam małe firmy turystyczne oferujące jednodniowe wycieczki do Lwowa. Wygląda to tak. Wyjazd rano (przed 6-tą z Polańczyka) mikrobusem, który jedzie do Krościenka i zabiera po drodze zapisanych wycieczkowiczów. Trzeba się umówić w dokładnie oznaczonym miejscu i być tam punktualnie. Zapisać się można pewnie nie tylko w Polańczyku, ja jedynie podaję ten przykład.
    Potem wycieczka przesiada się (w Krościenku) na pociąg i jedzie nim do Chyrowa. W Chyrowie wymiana waluty w zaprzyjaźnionym (z organizatorem wycieczki) sklepie, trochę korzystniejsza dla nas niż w kantorze, a potem przesiadka do mikrobusa należącego do wspólnika z Ukrainy. Automatycznie robi się b. luzacka atmosfera, z głośników lecą piosenki lwowskie, a po samochodzie krążą puszki z ... czymś mocniejszym niż piwo czy wino. Trzeba uważać, aby się nie "ululać" już w drodze do Lwowa.
    Potem zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem, w tym spacer po cmentarzu łyczakowskim, cmentarzu Orląt Lwowskich, a potem po starówce. Obiadokolacja w niezłej knajpie.
    Powrót analogiczny jak przyjazd - odwiozą Cię w to samo miejsce, gdzie wsiadłeś.
    W tym roku mogą nastąpić modyfikacje - są plany odwołania pociągów do Chyrowa.
    Cena wycieczki ok. 100 zł/os., w tym pełny koszt transportu, "poczęstunku" w mikrobusie i częściowo przewodnika (pamiętam, była jakaś "zrzutka" dla niego).
    Wycieczkę wspominam b. przyjemnie. Szkoda, że nie pamiętam nazwiska właściciela firmy. To był taki gość ok. 50-tki, wesołek, kooperujący z właścicielami (i zarazem kierowcami) dwóch mikrobusów: po polskiej stronie rozklekotanej nysy, a po ukraińskiej - równie rozklekotanego, lecz ... mercedesa.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnych wrażeń z wycieczki.

    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  3. #3
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Re: Przejście w Krościenku

    Witam!

    W ostatnim czasie już po otwarciu przejścia drogowego (turystycznego) w Krościenku wiele "miejscowych" firm turystycznych organizuje wycieczki do Lwowa (i nie tylko).

    Nie będziesz miał najmniejszych problemów ze znalezieniem "po drodze" takich ofert (Ustrzyki Dolne, Lesko, Sanok)
    - polecam punkty informacji turystycznej.

    Obecnie cena takiej wycieczki jednodniowej to od 70 do 100 złotych (osoba).

    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

  4. #4
    maknop
    Guest

    Domyślnie Re: Przejście w Krościenku

    Dzieki za odpowiedź, ale interesuje mnie tylko sama możliwosc przejazdu do Lwowa, ewentualnie za granice. Planuje pobyt ok. 4 dni, kwatery mam, zreszta to juz moj 3 taki wypad do Lwowa, ale zawsze korzystałem z pociągu do Cyrowa. Ciekawy jestem czy w zwiazku z otwarciem przejscia niebedzie wygodniej korzystac z samochodu, busa itp. Przejscie jest tylko samochodowe, tak? Indywidualnych , pieszych turystów nie obsługuje?

  5. #5
    Pa(i)n killer Awatar admin
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    London, Ontario :]
    Postów
    1,482

    Domyślnie Re: Przejście w Krościenku

    Witam!

    Niestety przejście jest tzw "kołowe" czyli można go jedynie przejechać (np. rowerem).

    Chcę zwrócić Twoją uwagę na coraz większe kolejki - "miejscowi" odkryli nowe możliwości dorobienia sobie na tańszym paliwie czy innych używkach :) i się zakorkowało :]

    Pozdrawiam
    Darek Magusiak


    "bzdura! widział ktoś sapera na linuksie?! albo pasjans? brak tych podstawowych aplikacji biurowych dyskwalifikuje ten system w urzedach."

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Przejście graniczne Krościenko
    Przez Arni w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 09:23
  2. Rowerem przez granicę w Krościenku [wydzielony]
    Przez Miejscowy w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 08:19
  3. Kościół św. Marcina w Krościenku Wyżnym
    Przez machoney w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:48
  4. Przejście graniczne
    Przez llukas1981 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 19:04
  5. Przejście w Roztokach
    Przez człowiek z lasu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 12:22

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •