Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Szlachetna Paczka od Forum

Administrator Awatar leszczu
    Na forum od
    10.2004
    Rodem z
    Lesko, Poland

Domyślnie Szlachetna Paczka od Forum

Witajcie drodzy forumowicze :))
    Jak zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki ?

Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce.
    Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania akcji wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.
    W Bieszczadach znajdzie się ok 30 rodzin najbardziej potrzebujących już za 6 dni będziecie mogli się zapoznać z opisami
    Naszych rodzin.

O nich darczyńca dowie się z opisu rodziny w bazie. Następnie, w trakcie finału akcji przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie.
    Również u nas powstanie taki magazyn :))

Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent - relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób.

Dlatego zwracam się do was z prośbą osoby które będą chciały pomóc o zgłaszanie się do akcji !!!
    Więcej an ten temat na stronie:
    http://szlachetnapaczka.pl/
    Rejon Bieszczady FB:
    http://www.facebook.com/event.php?ei...96573940422538
    Made in BIESZCZADY obecnie Lesko sercem Lutowiska

Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2008

Domyślnie Szlachetna Paczka od Forum

Kochani Forumowicze, chciałabym zaproponować Wam, abyśmy wspólnie - jako Forum - zorganizowali "Szlachetną Paczkę" dla kogoś, kto ma mniej niż my, komu wiedzie się gorzej niż nam i kto pewnie nigdy nie pojedzie w nasze ukochane góry, bo nie ma nawet tyle, by starczyło na podstawowe potrzeby.

Ruszyła XI edycja "Paczki" w Polsce. Paczki robią w całej Polsce grupy znajomych, instytucje, urzędu, szkoły... - razem łatwiej. Ja prowadzę akcję w Moim Lesie, gdzie pod swoimi "skrzydłami" mam 30 rodzin - 30 smutnych historii, które napisało życie. Kto chciałby - zapraszam na www.szlachetnapaczka.pl.

Co do "forumowej Paczki" - jeśli każdy z nas podarowałby 1 kg cukru, 1 olej, 1 konserwę czy proszek do prania - od ziarnka do ziarnka... - zbierze się paczka marzeń.

Chciałabym ją podarować pewnej rodzinie z małej wioski w Borach. Mama jest sama z czwórka dzieci. Najpierw spalił im się dom, później zachorował synek, stracili pracę, a gdy postawili wszystko na jedna kartę i zdecydowali się na rozłąkę i wyjazd za chlebem ojca za granice - znowu los napisał swoją historię, tragiczną. Pracując "na czarno" spadł z dachu, uratowano mu życie - ale obciążono rodzinę kosztami leczenia. Zamiast poprawy losu - znów wiatr w oczy. Na dodatek po tym wypadku nie może już pracować jak kiedyś... Rodzina jest zdesperowana. Szczególnie wymowny jest ostatni "akt" historii tej Rodziny - Mama zapożyczyła się, by kupić Małemu buty zimowe. Cieszył się nimi dwa dni. Skradziono mu je dla żartu w szkole. Rozpacz i bezsilność... Taka paczka dla tej rodziny to nie tylko pomoc rzeczowa, ale także ogromne wsparcie "duchowe" - taki zastrzyk życzliwości i otuchy - że nie są sami, że los może się odmienić dla nich. To także spokojne święta Bożego Narodzenia.

Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu paczki dla tej rodziny - z serca zapraszam do kontaktu ze mną (odpowiem na każde pytanie i podam szczegóły, których ze względu na dobro tej rodziny nie podałam tutaj), a dla Forumowiczów z okolic Chojnic/Tucholi/Gdańska mam propozycję, abyśmy może wspólnie zawieźli paczkę do rodziny z - jak cudnie zaproponował Piskal - życzeniami od naszej Forumowej Braci.
    Przepraszam jednocześnie za "janosikowanie" na Forum, ale jestem przekonana, że razem możemy zdziałać cuda - jak na Boże Narodzenie przystało...

Filip Leśny

Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie

Domyślnie Odp: Szlachetna Paczka od Forum

jestem jak NAJBARDZIEJ ZA !!!

Malkontent Roku 2009 Awatar Krysia
    Na forum od
    09.2006

Ja jestem za.
    Jak Ci pomóc konkretnie?Wolisz pieniądze, czy gotową paczkę.
    "...Lecz ja wrócę tu, będę w twoim śnie.
    Nikt nie zabroni nam śnić..."
    Bogdan Loebl

Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń

Zaproponowałem (na priv.), że mogę wykonać coś w rodzaju laurki, czy dyplomu od forum. A teraz przyszło mi do głowy, że może WUKA napisała by coś pięknego, kilka ciepłych słów, które na tej laurce byśmy umieścili. WUKA, co Ty na to?
    Najedź myszką na ptaszka...

http://pradolinamebli.pl/

Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława

Cytat Zamieszczone przez filiplesny Zobacz posta
    Co do "forumowej Paczki" - jeśli każdy z nas podarowałby 1 kg cukru, 1 olej, 1 konserwę czy proszek do prania - od ziarnka do ziarnka... - zbierze się paczka marzeń.
    Ja bardzo chetnie przylacze sie do tej paczki. Tylko czy jest sens zebym wysylala w paczce do ciebie rzeczy ktore moga sie rozlac, rozsypac przez droge itp
    Moze lepiej bym ci wyslala pieniazki- a ty kupisz co juz tam uwazasz za wlasciwe i potrzebne tej rodzinie?
    Napisz moze do mnie na maila- biedronka.buba@gmail.com bo PW nie zawsze mi dobrze dziala. I przez maila jakos bysmy sie umowili?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

na wiecznych wagarach od życia...

Bieszczadnik Awatar Bamu
    Na forum od
    06.2009
    Rodem z
    Rzeszów

Według mnie wysyłanie do filiplesny jakiego kolwiek jedzenia jest bezsensu. Numer konta i wpłacamy.
    Chcąc coś wysłać trzeba zapłacić za przesyłkę, czyli pieniądze poszły w kosmos. A zrobić trochę większy przelew o kwotę przesyłki i zawsze coś więcej się kupi za tą kwotę.
    "Góry dla ludzi gór, hołota i śmieci zostają na dole"
    "Zbyt długo myśląc o marzeniach, tracisz czas na ich realizacje"

Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń

Z powodu (wyjątkowo i nadzwyczajnie) braku czasu, podesłałam propozycję "spakowania paczki" do Lasów Państwowych. Zaniosę tam wszystko co tylko mogę a oni (jakoś już "po linii") dostarczą całość do filipa. Przykro mi, ze nie mogę się bardziej w tę akcję zaangażować. Jeśli chodzi o pytanie Piskala..hm! Nie wiem czy wytypowani odbiorcy oczekują takiej formy wsparcia ale nie wykluczam też tej opcji. Nie chcę znów zrzucać na kogoś przysiadania fałdów, ale i Ty Piskalu i filip leśny dysponujecie takim piórem, że dlaczego nie? A raczej jak najbardziej TAK!

Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2008

Kochani, dziękuję za cudny odzew, także na priva Już widzę, że się uda jak NIC!!!
    Nie chciałam nikomu narzucać, czy ma przysłać "fizyczną" paczkę czy woli dorzucić się do skarbonki - dlatego tak szeroko zakroiłam formy pomocy. Zdaję sobie sprawę, że w przesyłaniu cukru pocztą jest pewien KOSMOS ;-) Jak najbardziej deklaruję wykorzystanie skarbonki na zakupy wg listy potrzeb Rodziny. Mam już doświadczenie
    "Szlachetna Paczka" działa bowiem tak, że Rodzina, która jest w bazie sama określa, czego potrzebuje najbardziej. Konkretnie podają - np. cukier, proszek do prania, buty rozmiar 36 (kozaki) itd itd. Wszystkie te informacje zebraliśmy, kiedy jako wolontariusze odwiedzaliśmy te rodziny. Zawartość PACZKI jest więc bardzo konkretna. Przede wszystkim jest to żywność oraz środki czystości, a także buty i odzież dla dzieci. Jest też informacja o marzeniach Dzieci - Mateusz marzy o samolocie (helikopterze), a dziewczynki o lalkach, wszystkie Dzieciaki najbardziej jednak chciałyby dostać po prostu słodycze...
    Zróbmy tak (takie propozycje najczęściej padały w meilach)
    1. Chętni do skarbonki - proszę Was Kochani o meila z deklaracją wpłaty na filip.lesny@poczta.onet.pl, podam numer konta itd
    2. Chętni do przesyłki - j.w. - podam adres oraz link do szczegółowej listy potrzeb tej Rodziny
    3. Na bieżąco będę podawać na forum stan zbiórki oraz - w razie deklaracj zakupu - co kto już zadeklarował, że kupi
    4. Jako Darczyńcę zgłoszę w naszym wspólnym imieniu Bieszczadzkie Forum Dyskusyjne -po wręczeniu paczki (do czego zapraszam wszystkich z okolic bardzo serdecznie!) - napiszę Wam o tym.
    5. Termin - umówmy się, że zbieramy do 2 grudnia (czyli tydzień), tak żebym zdążyła zrobić zakupy w poniedziałek, a we wtorek czyli w MIKOŁAJA - pojedziemy z paczką
    Jeszcze raz bardzo Wam dziekuję. To piękny gest...
    filip lesny

Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń

Trochę mało czasu. Myślałem, że paczka będzie na święta, to i większą by się zebrało.
    Najedź myszką na ptaszka...

http://pradolinamebli.pl/

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)